Neler Yeni

LÜTFEN YARDIM !! Ekran, Fare, Klavye Işığı Gidiyor Ama Bilgisayar Çalışmaya Devam Ediyor !!!

Empress

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Samet
MERHABA ARKADAŞLAR
Bilgisayarımda bir sıkıntı var bazı oyunlarda oyun devam ederken anında bilgisayarın monitör ,fare ışıkları gidiyor. Ancak fanlar dönmeye devam ediyor ekrana görüntü gelmiyor. Mavi ekran falan da vermiyor hiçbir hareket yapamıyorum. Simsiyah ekran oluyor. Bilgisayarın açma/kapama tuşu bile çalışmıyor. Üçlüden kapatmak zorunda kalıyorum
Yaptığım birkaç araştırmada buna benzer sorunlar yaşandığını gördüm, gigabyte anakart kullanıcılarında, benim de anakart gigabyte ondan olma ihtimali varmı??
İşlemci Ryzen 5700g apu bir işlemci Malum AMD tarafında da işlemcilerde bazen sıkıntılar var.
Windows 11 Kullanıyorum acaba windows 11 den kaynaklı bir sıkıntı olabilirmi ??
LOL, Elden Ring oynarken 30 dakika kullanımın ardından hatayı veriyor. Bazense 1.5-2 saat kullanım ardından. Ancak Rainbow Six Siege, Bannerlord oyununda ise tüm gün oynasam kapanmıyor. Garip bir sıkıntı
Bir bilgisi olan varmı ???
Forumda buna benzer birkaç sorun var ancak tam çözüme kavuşmamış galiba .
@Abdullah Hacıgül Abi yardım edermisin bir türlü sorunu anlayamadım.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,212
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz

Bergee

80+ Silver

Empress

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Samet
Aynı sorunu düne kadar yaşadı. Testlerin hepsini yaptım ve sorun psu çıktı :) çevrendeki insanlardan psu rica et 1 2 günlüğüne deneme yap
hangi testler sonucu elde ettiniz bu sonucu benimle paylaşabilirmisiniz şu an ulaşabileceğim bir psu yok test ile anlayabilirsem çok yardımcı olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

MERHABA ARKADAŞLAR
Bilgisayarımda bir sıkıntı var bazı oyunlarda oyun devam ederken anında bilgisayarın monitör ,fare ışıkları gidiyor. Ancak fanlar dönmeye devam ediyor ekrana görüntü gelmiyor. Mavi ekran falan da vermiyor hiçbir hareket yapamıyorum. Simsiyah ekran oluyor. Bilgisayarın açma/kapama tuşu bile çalışmıyor. Üçlüden kapatmak zorunda kalıyorum
Yaptığım birkaç araştırmada buna benzer sorunlar yaşandığını gördüm, gigabyte anakart kullanıcılarında, benim de anakart gigabyte ondan olma ihtimali varmı??
İşlemci Ryzen 5700g apu bir işlemci Malum AMD tarafında da işlemcilerde bazen sıkıntılar var.
Windows 11 Kullanıyorum acaba windows 11 den kaynaklı bir sıkıntı olabilirmi ??
LOL, Elden Ring oynarken 30 dakika kullanımın ardından hatayı veriyor. Bazense 1.5-2 saat kullanım ardından. Ancak Rainbow Six Siege, Bannerlord oyununda ise tüm gün oynasam kapanmıyor. Garip bir sıkıntı
Bir bilgisi olan varmı ???
Forumda buna benzer birkaç sorun var ancak tam çözüme kavuşmamış galiba .
@Abdullah Hacıgül Abi yardım edermisin bir türlü sorunu anlayamadım.
Birde arkadaşlar Samsung 970 Evo kullanıyorum 500gb ancak C ve D olarak ikiye ayırmıştım ssd yi bunun bir sorun çıkarma ihtimali varmı ?

Son düzenleme:

mhmtsalih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Mehmet Salih
hangi testler sonucu elde ettiniz bu sonucu benimle paylaşabilirmisiniz şu an ulaşabileceğim bir psu yok test ile anlayabilirsem çok yardımcı olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde arkadaşlar Samsung 970 Evo kullanıyorum 500gb ancak C ve D olarak ikiye ayırmıştım ssd yi bunun bir sorun çıkarma ihtimali varmı ?
Hocam tek tek anlatıyorum.
Memtest ile ram testi yap.
Ekran kartı stres testi yap.
İşlemci testini yap.
Anakart bios son sürüm güncelle ve anakart donanımlarını gösteren program vardı adını unuttum onunla anakarttaki parçalarının donanım ve gelen elektrik akımını görebilirsin. Biostan da görebilirsin akımı tabi ama yük altında görmen daha iyi olacaktır. Bunların hiçbirinde sorun yoksa psu gg

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,971
Üyeler
156,414
Son üye
poem
Top Bottom