Neler Yeni

LÜTFEN YARDIM Fanları Kontrol Edebilme, Hızlı/Yavaş Çalışması İçin Program Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Oğuzhan Ayık
Ekran Kartı: PowerColor AMD Radeon 6600 XT 8 GB
İşlemci: İntel i5 11400f
İşlemci Soğutucu: ID-Cooling se-224-xt kule tipi
Anakart: MSİ MAG B560M Bazooka
RAM: Crucial Ballistix cl6 2x8gb
SSD: Kingston kc2500 500gb
Güç Kaynağı: XPG Core Reactor 650G-BKCEU 650W GOLD
Kasa: Phankteks Eclipse p500a temperli mid tower

Merhabalar, yaklaşık 1.5 ay önce yukarıda görmüş olduğunuz sistemi topladım. İlk defa, -kendi çapımda- yüksek donanımlı bir sistem kullanıyorum ve fanları kontrol edebilme konusunda yardıma ihtiyacım var. Kasanın ön bölmesinde 3x140mm, üst bölümünde 2x140mm ve arka kısımda ise 1x140mm fan bulunmakta. İşlemci üzerinde kule tipi fan da var fakat onun çıkarmış olduğu sesten rahatsız değilim. Tüm fanlar rgb çoklayıcıya bağlı, MSİ Center üzerinden rgb'yi kontrol edebiliyorum. Msi Centerin sunmuş olduğu fan uygulamasını da denedim fakat bilgi sahibi olmadığım için başaramadım. Forumdaki ilk konum ve daha önce açılmış bir konu olup olmadığı hakkında da fikrim malesef yok. Sorum fanlarımın ders çalışırken, dizi izlerken, youtube, excel, word belgesinde yazı yazarken yani sistem boştayken sessiz çalışmasını kontrol etmem için ne yapmam gerekir? Önerdiğiniz programı nasıl kullanabileceğimi de açıklarsanız çok sevinirim, herkese iyi forumlar.

Cermenbey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,119
İsim
Semih
Konudan bağımsız aynı işlemci bende de var. Soğutmasından memnun musun kule tipi fanın. Bir de kaç cm fan

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Oğuzhan Ayık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konudan bağımsız aynı işlemci bende de var. Soğutmasından memnun musun kule tipi fanın. Bir de kaç cm fan
120'lik var fakat arkasında ek olarak 1 tane daha fan takabileceğim alan da bulunuyor. Açıkcası işlemciyi alırken çekinmekteydim izlediğim videolardaki sıcaklık değerlerine göre fakat oldukça memnun kaldım diyebilirim. Bariz bir soğutma olduğu açık, Kasada 6x140mm fan ve hava akışımın iyi olmasından dolayı kule tipi fanın diğer yüzüne de koymayı düşünmedim ama 150-200 tl gibi bir bütçeden de kaçmadan arkasına da konulduğu zaman daha yüksek performans sağlanabilir bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

firestorm ve Fan Control programlarını dene istersen
Arayüz olarak kullanımı kolay mı hocam? Basit işlemlerle sakin kullanım ve oyun oynarken ya da işlem görürken tekrar eski haline getirebilir miyim?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,572
Üyeler
157,967
Son üye
Fleaxy
Top Bottom