Neler Yeni

M2 MacBook indirime girer mi ?

'SteeL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Mehmet B
bizim yazılım bölümünde 10 senlik mac kullanan bile var m2 sizi çoook uzun süre götürür hocam ben 15 inç m2 ve 13.5 inch m2 kullandım 13.5 inch daha minimal çok daha taşınabilir ve güzel. direkt alın asla üzecek bir laptop değil lol de oynatıyor :D hemen alın kaçırmayın derim.
Hocam ikinci el M2 16 Gb 9 ay garantili 32.000 TL
Sıfır M2 8gb 31.500
hangisini tercih edeyim.

s31ndler

80+
bizim yazılım bölümünde 10 senlik mac kullanan bile var m2 sizi çoook uzun süre götürür hocam ben 15 inç m2 ve 13.5 inch m2 kullandım 13.5 inch daha minimal çok daha taşınabilir ve güzel. direkt alın asla üzecek bir laptop değil lol de oynatıyor :D hemen alın kaçırmayın derim.
Tamam anladık, yazılımcısın.:rolleyes:

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
Senior AI Developer + Mekatronik Mühendisi
İsim
Salih
Sıfır M2 8gb 31.500
hangisini tercih edeyim.
Dostum Sanırsam Elektrik Elektronik okuyormuşsun M2 alman emin ol seni çok geride bırakacaktır Ben Mekatronik Mühendisliği Okuyorum senin gibi son sınıfım ayrıca Senior IA yazılımcısıyım APPLE doğrudur yazılımda bazı yönlerden özellikle kendi yazılım uygulaması daha basit arayüzü vb daha özellikleri + ama benim gibi yazdığın kodlar büyük ölçekliyse eminol'ki hiçbir işe yaramiyicaktır m2 işlemcisi aşırı yetersiz kalıcak birde 8gb ram asla yetmeyecek ben b7 - b15 ölçeğinde yapay zekalarla uğraşıyom şuan sahip olduğum bilgisayar aşırı zorlanıyor (işlemcim "AMD Ryzen 7 5700X3D 3 GHz AM4 96 MB Cache 105 W İşlemci") ben öyle söyleyim ama derseniz ben basit script yapıcam tabi oradada işine yariya bilir. Tabi asla F/P pc asla değil kimseye'de önermiyorum tabi karar meselesi saygı duyarım. İyi Günler Dilerim Efendim.

S4rd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Şamil Koçan
Beni ortalama olarak kaç yıl götürü ?
lise son sınıf ögrencisiyim Elektrik-Elektronik Mühendisligi okumayı düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

öneriniz var mıdır ?
MAC çok güzeldir, ama ağır bir program kullanılıyor mu eem de bilmiyorum ama kullanılıyorsa mac götürmez saçma programları da açamaz macos, uğraşırsın. ama pil konusunda istiyorsan mükemmel. ben yazılımcıyım pişman oldum almadığıma. Yani eemde büyük ihtimal iyi bir ekran kartlı bir şey almanı öneririm ben de. en azından pil ömürlerine de bak da alırken. şarjı iyi gitsin diğerlerine nazaran.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Salih
MAC çok güzeldir, ama ağır bir program kullanılıyor mu eem de bilmiyorum ama kullanılıyorsa mac götürmez saçma programları da açamaz macos, uğraşırsın. ama pil konusunda istiyorsan mükemmel. ben yazılımcıyım pişman oldum almadığıma. Yani eemde büyük ihtimal iyi bir ekran kartlı bir şey almanı öneririm ben de. en azından pil ömürlerine de bak da alırken. şarjı iyi gitsin diğerlerine nazaran.
Normal aynı fiyat bandındaki leptoplar'dan bence tek + Orta seviye yazılımda daha avantajlı olması onun dışında pek avantajı yok.

S4rd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Şamil Koçan
Normal aynı fiyat bandındaki leptoplar'dan bence tek + Orta seviye yazılımda daha avantajlı olması onun dışında pek avantajı yok.
hocam pil ömrü ve ekranı yeterli avantaj için. şarj kablosu ile fiş aramak biraz hamal işi götüresi gelmiyor insanın 3kg ek ağırlık, mac hafiftir de işini karşılamıyorsa alma zaten.

gsarif

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Arif Çetin
hocam pil ömrü ve ekranı yeterli avantaj için. şarj kablosu ile fiş aramak biraz hamal işi götüresi gelmiyor insanın 3kg ek ağırlık, mac hafiftir de işini karşılamıyorsa alma zaten.
Mühendislik öğrencisi için işkenceden başka bir şey değildir. Senin işine yarıcak programı çalıştıramadıktan sonra o pil ömrünün ekranın ne faydası var?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Salih
Bilemiyorum Mac çok stabil bir sistem değil ağır yazılımlarda hiçbir işe yaramıyor Blender znt yapılmıyor Ben Mekatronik Okuyorum Benim Yazdığım Basit b7 kodu açmayı bırakın desteklemiyor çok eksiği var birde aşırı basit bir program olan SolidWork ü bile açamiyor o sebeple benim için kesinlikle deymez. Birde 3kg ağırlık olarak kabul etmek saçma olur 3kg ağırlık bile deil bence o performans a deyen bir ağırlık birde her pc 3kg deil isterseniz gidip MSI ZEN serisine bir bakın derim. İyi Günler Dilerim.

Birde APPLE işletim sistemi o kadar çok sorun çıkartıyorki AI programlarında nerdeyse çalışmıyor Alıcaksanız Normal Bir Leptop Alıp Linux kurmanız ilk başta çok zor gelebilir o sebeple Linux + Windows 11 veya 10 kullana bilirsiniz herhan gibi bir sorun oluşturmayacaktır.

'SteeL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Mehmet B
Bana önerebileceginiz laptop varsa atabilirsiniz pili biraz iyi gitsin yeter benim için

Lian_GR

80+
Sıfır M2 8gb 31.500
hangisini tercih edeyim.
eğer pil devri düşükse ve cihazın en az 1 yıl garantisi varsa kasada ekranda çizik vs. sorun yoksa 16gb al derim daha uzun ömürlü olur

Tamam anladık, yazılımcısın.:rolleyes:
sanırım kıskanç bir arkadaşsın noldu hayallerini mi süsledik :D

S4rd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Şamil Koçan
Bana önerebileceginiz laptop varsa atabilirsiniz pili biraz iyi gitsin yeter benim için
Asus zenbook'a yönelebilirsin bence bu arada. pili gider iyi işlemcili pil ömrü iyi olan aynı zamanda yanında iyi performans veren bir laptop. ben alacaktım ama çoktan almıştım excalibur.

Top Bottom