Neler Yeni

M2 Slotum bozuk mu ?

Kurdzade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Özgür Kurdoğlu
Merhaba, geçen günlerde Acer Nitro AN515-54 laptopum kilit ekranında beklerken mavi ekran verdi ardından yeniden başlattı. Yeniden başlattığında no bootable device hatası aldım. İşletim sistemim Windows 11 ise SSD de kuruluydu. Direkt olarak BIOS'a girip baktım ve ınformation bölümünde SSD'yi görebiliyordum ancak boot bölümünden boot priority Order'a girdiğimde sadece Windows boot Manager gözüküyordu. SSD'yi söküp geri taktım ya da başka bir slota taktım ama hiçbir işe yaramadı. Bazen laptopu açmaya çalıştığımda masaüstü açılıyor ama herhangi bir işlem esnasında tekrar mavi ekran geliyor ve en başa dönüyordu. Geçici bir çözüm olarak format sonrası laptopumdaki HDD'ye kurdum işletim sistemini. Hala BIOS'ta SSD gözüküyor ama ne disk yönetiminde ne de aygıt yöneticisinde gözükmüyor SSD. Ancak SSD'ye dokunuduğumda ısındığını da fark ettim. Başka bir sistemde SSD'yi denedik o sistemde de gidip geliyor yani SSD bozuk. Peki bu durumda ben yeni bir M.2 SSD alıp takarsam bozulur mu? Acaba benim M.2 slotumda mı bir sorun var? Bunu nasıl anlarım.

SSD modeli : Micron 2200 SSD 256 GB

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Comol Ogga
M.2 Slotunda sorun olduğunu sanmıyorum, genelde zaten m2 ssdler sizin belirttiğiniz gibi bozuluyor, bir gözüküyor bir gözükmüyor son nefesini verene kadar böyle olur :) sıkıntı olmaz yeni bir ssd alıp kullanın, ya da varsa mevcut ürünü garantiye gönderin.

Kurdzade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Özgür Kurdoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
M.2 Slotunda sorun olduğunu sanmıyorum, genelde zaten m2 ssdler sizin belirttiğiniz gibi bozuluyor, bir gözüküyor bir gözükmüyor son nefesini verene kadar böyle olur :) sıkıntı olmaz yeni bir ssd alıp kullanın, ya da varsa mevcut ürünü garantiye gönderin.
Peki diyelim sorun slotta yeni SSD taktığımda SSD'ye zarar verir mi ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
987,675
Üyeler
156,191
Son üye
sdgshbxcvx
Top Bottom