Neler Yeni

m2 ssd ve normal ssd farkı nedir ?

KendineMüzisyen

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,747
İsim
Arda Güler
İlgilendiği Kategoriler
Boş konu
alacağım anakart ucuz olsun istiyorum o yüzden m2 ssd yeri yok model MSI A320M PRO-VD
m2 ssd ve normal ssd farkı ne acaba ?

onr1818

80+ Bronze
alacağım anakart ucuz olsun istiyorum o yüzden m2 ssd yeri yok model MSI A320M PRO-VD
m2 ssd ve normal ssd farkı ne acaba ?
o anakartı kaç paraya alacaksınız ? hem a320 chipset hemde m2 slotu yok biraz daha fazla verilir ucuz b450 anakart alınır o anakartı almak çok anlamsız

Hamit Altıntop

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,862
İsim
Kemallettin Kubat
Render yapılmayacak ise gerek olmayan bişey bence M.2.
M.2 Hızları daha yüksek olduğu için render gibi işlerde aşırı kolaylık sağlar.

KendineMüzisyen

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,747
İsim
Arda Güler
İlgilendiği Kategoriler
Boş konu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
b
o anakartı kaç paraya alacaksınız ? hem a320 chipset hemde m2 slotu yok biraz daha fazla verilir ucuz b450 anakart alınır o anakartı almak çok anlamsız
biraz daha araştırınca buldum hocam eyw s2h model b450 d-sub girişi varmış sağolasın bazı yerlerde bulamamıştım sence internetten alınır mı ? geçen hdd sipariş verdim bozuk gönderilimiş
sağlam geleceği kesin olmadığı için internetten almaktan korktum artık alınır mı sence ? link var atayım bi bakarsın satıcı sence güvenilir mi ? https://www.hepsiburada.com/gigabyt...z-ddr4-soket-am4-matx-anakart-p-HBV00000H3C7W

Hikoreis

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,905
İsim
Onur Ğ
Eğer sadece oyun oynancaksa m2 mantıksızdır çünkü sata ssd ile arasındaki hız 1 saniyeden az. Ama render yazılım gibi işlerle uğraşılıyorsa m2 nin yüksek hız ve okumasına ihtiyaç duyuluyor. Farkları bu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

b

biraz daha araştırınca buldum hocam eyw s2h model b450 d-sub girişi varmış sağolasın bazı yerlerde bulamamıştım sence internetten alınır mı ? geçen HDD sipariş verdim bozuk gönderilimiş
sağlam geleceği kesin olmadığı için internetten almaktan korktum artık alınır mı sence ? link var atayım bi bakarsın satıcı sence güvenilir mi ? https://www.hepsiburada.com/gigabyt...z-ddr4-soket-am4-matx-anakart-p-HBV00000H3C7W
Güvenilir alabilirsiniz.

KendineMüzisyen

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,747
İsim
Arda Güler
İlgilendiği Kategoriler
Boş konu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer sadece oyun oynancaksa m2 mantıksızdır çünkü sata ssd ile arasındaki hız 1 saniyeden az. Ama render yazılım gibi işlerle uğraşılıyorsa m2 nin yüksek hız ve okumasına ihtiyaç duyuluyor. Farkları bu.

Güvenilir alabilirsiniz.
valla yaş 15 oyun ve ödev için kullanırım video falan çekmiyorum render yapmam ama s2h modeli daha bi güzel geldi nedense 🤷‍♂️

onr1818

80+ Bronze
b

biraz daha araştırınca buldum hocam eyw s2h model b450 d-sub girişi varmış sağolasın bazı yerlerde bulamamıştım sence internetten alınır mı ? geçen HDD sipariş verdim bozuk gönderilimiş
alabilirsiniz sorun olmaz hepsiburada guvencesınde netıcede , lakin hangi işlemci ile kullanacaksınız ryzen cpu larda işlemci uzantısında g-ge ibaresi olmadıgı müddetçe anakart üzerindeki görüntü çıkışlarından görüntü alamazsınız isim uzantısında g-ge olmayan ryzen cpularda dahili grafik birimi yok bu konu hakkında bilgiye mutabıkmısınız ?

KendineMüzisyen

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,747
İsim
Arda Güler
İlgilendiği Kategoriler
Boş konu
alabilirsiniz sorun olmaz hepsiburada guvencesınde netıcede , lakin hangi işlemci ile kullanacaksınız ryzen cpu larda işlemci uzantısında g-ge ibaresi olmadıgı müddetçe anakart üzerindeki görüntü çıkışlarından görüntü alamazsınız isim uzantısında g-ge olmayan ryzen cpularda dahili grafik birimi yok bu konu hakkında bilgiye mutabıkmısınız ?
apu sistem alacağım hocam

peki ya
bu nasıl sizce ?

Hikoreis

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,905
İsim
Onur Ğ
valla yaş 15 oyun ve ödev için kullanırım video falan çekmiyorum render yapmam ama s2h modeli daha bi güzel geldi nedense 🤷‍♂️
Tabikide b450 daha mantıklı ve ileriye dönük onu alın ama m2 almanızın size ekstra katkısı yoktur. Sata alabilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,507
Üyeler
140,509
Son üye
Bigdeadking
Top Bottom