Neler Yeni

Mavi Ekran Döngüsü (Yeni ssd takmama rağmen devam etti)

abduss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Abdüsselam Aksoy
Disk olarak kastettiğiniz ssd ise eğer daha dün aldım.
Eski ssd'mdede normal şartlarda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Ama şöyle söyleleyim. Şimdi bu bilgisayarda iki adet m2 ssd slotu var. İlk mavi ekran yediğimde eski ssd'm oraya takılıydı. Yeni ssd geldiğindede oraya taktım ve akşama kadar sorunsuz kullandım , akşam tekrar aynı mavi ekran döngüsüne girdi. Bende soketten kaynaklı olabileceğini düşünüp diğer sokete taktım. Bilgisayarı son haliyle fazla kullanmadım. Birde böyle deneyeyim bugün.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normal mavi ekran hatası değil.
Kurtalma seçenekleri olduğu ekranın arkaplanı da mavi onu diyor.

@abduss Windows açılıyor mu yoksa kurtarma seçenkleri mi açılıyor sadece?
SSD bozulmaz merak etmeyin.

Hatalı kurulum yapmış olabilirsin. Yeniden temiz kurulum yapın kurulum ekranında SSD'yi biçimlendirmeyi unutmayın.

Kurulum sırasında biçimlendirme yapmadıysanız diskte 2 Windows olacağı için hata veriyor olabilir.
Normal mavi ekran hatası yiyorum sonra kurtarma seçeneklerinin olduğu ekrana geliyo. Bütün driverları dosyaları silme seçeneği dışında hiç biri çalışmıyor.(bununda tam çalıştığından emin değilim. Çok uzun sürüyo 1 saat oldu yeni %50 olmuştu)yeni ssd'mide yakmasından korktuğum için kapatıp flaş diskle attım.

Hatalı kurulum yapmış olabilirsin. Yeniden temiz kurulum yapın kurulum ekranında SSD'yi biçimlendirmeyi unutmayın.

Kurulum sırasında biçimlendirme yapmadıysanız diskte 2 Windows olacağı için hata veriyor olabilir.
@Emirhandkee kral sıfır ssd geldiğinde direkt biçimlendirmeden vs. Kurdum zaten bomboş die sıkıntı olurmu

@Emirhandkee Çok garip bi döngü. Şahsen ben windowstan kaynaklandığını çok düşünmüyorum. Çnkü eski ssd'mi 7-8 ay kullandım sıkıntısız. Bi anda bozuldu. Yeni ssd taktım. Ondada ssd bozulmadı ama yine mavi ekran döngüsüne girdi. Ama tabi windowsla alakalı bilmediğim bir şey vardr belki dediğiniz gibi kurulumdan ötürü olabilir.

Eğer bu döngüye girerse windows açılmıyor. Logonun altında Otomatik onarıma hazırlanıyor yazısı çıkıyor peşinden kurtarma ekranında otomatik onarım yapılamadı hatası çıkıyor sonrası (bütün verileri silme hariç) aynı bu şekilde kısır döngüye sokuyor.

Son düzenleme:

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Normal mavi ekran hatası yiyorum sonra kurtarma seçeneklerinin olduğu ekrana geliyo. Bütün driverları dosyaları silme seçeneği dışında hiç biri çalışmıyor.(bununda tam çalıştığından emin değilim. Çok uzun sürüyo 1 saat oldu yeni %50 olmuştu)yeni ssd'mide yakmasından korktuğum için kapatıp flaş diskle attım.
O süre normal değil.
@Emirhandkee kral sıfır ssd geldiğinde direkt biçimlendirmeden vs. Kurdum zaten bomboş die sıkıntı olurmu
Sıkıntı olmaz.
@Emirhandkee Çok garip bi döngü. Şahsen ben windowstan kaynaklandığını çok düşünmüyorum. Çnkü eski ssd'mi 7-8 ay kullandım sıkıntısız. Bi anda bozuldu. Yeni ssd taktım. Ondada ssd bozulmadı ama yine mavi ekran döngüsüne girdi. Ama tabi windowsla alakalı bilmediğim bir şey vardr belki dediğiniz gibi kurulumdan ötürü olabilir
Bana göre disk kaynaklı geldi. Diskte sıfır olduğuna göre diskin bağlı olduğu portta sorun var gibi.

abduss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Abdüsselam Aksoy
O süre normal değil.

Sıkıntı olmaz.

Bana göre disk kaynaklı geldi. Diskte sıfır olduğuna göre diskin bağlı olduğu portta sorun var gibi.
Yani inşallah porttadır sıkıntı. Eski ssd'm ilk sıfırlama girişimimde 130gb/250gb gözüküyordu. Eski dosyalarımı almak için hdd ye windows kurdum. O windowslada ssd ye giremedim o şekilde bozuldu gitti. Şu an boyutu 250 mb gözüküyor disk yönetiminde. Geri kalan kısım gözükmiyor

Yani inşallah porttadır sıkıntı. Eski ssd'm ilk sıfırlama girişimimde 130gb/250gb gözüküyordu. Eski dosyalarımı almak için hdd ye windows kurdum. O windowslada ssd ye giremedim o şekilde bozuldu gitti. Şu an boyutu 250 mb gözüküyor disk yönetiminde. Geri kalan kısım gözükmiyor
@Emirhandkee inşallah porttatır diyorum çnkü anakartta elektriksel bi hatadan daha hayırlıdır bence.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,674
İsim
Can BOZKURT
Öncelikle s.a. Bilgisayar Monster Abra a5 v13.3
-Intel i5 8300H
8gb 2666 mhz ram
1050ti
Adata Xpg Ssd
Kendim sonradan eklediğim hdd
Daha fazla bir şey gerekiyorsa bilgisayarın modelini yazdığınız zaman google'da çıkar -
Yaklaşık 1 hafta önce chrome'dan bir şeye bakmak için pc yi açtım ve normal bir şekilde masaüstü geldi derken bi 4-5 saniye sonra mavi ekran yedim. Klasik yeniden başlayacak ve açılacak zannettim ama öyle olmadı ve üzerinde bilgisayarı kapat, gelişmiş seçenekler, windowstan devam et gibi seçeneklerin bulunduğu mavi ekran geldi. Normal olarak windowstan devam ete bastım bilgisayar açılırken logonun altına otomatik onarıma hazırlanıyor yazısı çıktı ve onarılamadı diyerek hata verip tekrar o seçenekli mavi ekrana attı. Bende dosyaları kurtarmak için öncelikle dosyalarımı koru ve sıfırlaya bastım ancak hata verdi yapamadım tamamende sıfırlamak istemedim ardından flaş bellek ile hdd ye windows kurdum ama ssd bozuldu ve Bu bilgisayar kısmından girmeye çalıştığım zaman takılı olmayan ulaşılamayan depolama gibi bir şey dedi. Depolama ayarlarından uğraştım vs en son olmayınca biçimlendireyim dedim o da olmadı. Bende pc hdd de çalıştı ssd ye kurayım birde dedim kurulum ekranında ssd gözükmedi bende ssd bozuldu heralde die yeni ssd aldım. Bugün elime ulaştı tertemiz kurulum yaptım. Hdd yide kullanırım die takılı vaziyette bıraktım ve bilgisayarımın ssd den boot ettiğine eminim hızından anlaşılıyor. Driverlar güncellemeler vs. derken baya vakit geçirdim o haliyle. Sonra windows işaretinin sağındaki arama kısmının bir türlü çalışmadığını farkettim ve bu sorunuda çözemedim. Bende zaten ssd boş sistemi herhangi bir driver kurulumundan sonrasına geri yükleyerek çözerim die düşündüm ve geri yüklemeye çalıştım. Tam bilgisayar açılacakken tekrar mavi ekran verdi ve yukarıda bahsettiğim döngüye girdi. Hiç vakit kaybetmeden ve belki bir umut hdd den kaynaklanıyor diye düşünerek hdd yi çıkardım (bu arada hdd deki Windows dosyalarını zaten kullanmıyor die silmeye çalıştım belki bundan kaynaklıdır die yazdım) ve flaşbellekle tekrar temiz bi kurulum yaptım ve ssd yi diğer slota taktım (belki slot kaynaklıdır die) ama tekrardan aynı hatayı yemekten veya bi ssd daha kaybetmekten korkuyom. Çok boş yaptım ama her şeyi ince ayrıntısına kadar yazmaya çalıştım beni mâzur görün. Sebebi ne olabilir ? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.(Minidump olayı ilk ssd'm bozulduğundan ve diğerinide sıfırlarken aklıma gelmemesinden ötürü bi işe yaramaz gibi)
Bana Minidump ver kanka minidump

abduss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Abdüsselam Aksoy
Beyler sizlerede hiç bir kaynak sunmayarak çok zorluk çıkartıyorum affedin ama bazı bilmediğim şeyleri bende yeni öğrendim (minidump vs)

nasıl yani anlamadım
Bu mavi ekranı yediğimde ilk yazımdaki kısır döngüye giriyo sıfırlamaktan başka ilacı da yok. Minidump dosyaları da sıfırladığımda haliyle gider. Bi şekilde almanın yolu varmış sanırım ama ben bilmiyorum onu. Bu döngüye girince diğer kurtarma araçları çalışmıyor. Flaş diskten ssd yi temizleyip yeni win 10 kurmak zorunda kalıyom.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,674
İsim
Can BOZKURT
Beyler sizlerede hiç bir kaynak sunmayarak çok zorluk çıkartıyorum affedin ama bazı bilmediğim şeyleri bende yeni öğrendim (minidump vs)

Bu mavi ekranı yediğimde ilk yazımdaki kısır döngüye giriyo sıfırlamaktan başka ilacı da yok. Minidump dosyaları da sıfırladığımda haliyle gider. Bi şekilde almanın yolu varmış sanırım ama ben bilmiyorum onu. Bu döngüye girince diğer kurtarma araçları çalışmıyor. Flaş diskten ssd yi temizleyip yeni win 10 kurmak zorunda kalıyom.
O yolu bilmiyorum maalesef o konu hakkında ayrı bir konu açıp bilgi alabilirsin.

abduss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Abdüsselam Aksoy

Bi daha yersem resminide çekip minidumpları almaya çalışırım usta

@Pişmaniye bu videoyu yeni buldum aynen burdakiler oluyor. Yorumlarda bu videodaki çözümün işe yaramadığı yazıyor ama ben size hatayı benim mallığımdan ötürü anlamazsanız die direkt göstermeye çalışıyorum

Videodaki hata benimkiyle aynımı hatırlamıyorum ama benim sıkıntımda böyle

Son düzenleme:

abduss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Abdüsselam Aksoy
Beyler hepinizden Allah razı olsun. Sorunumla ilgilenmeye çalıştınız. Bildiğiniz üzere ssd'nin soketini değiştirip deneyeyim, sokette sıkıntı olabilir demiştim. Sanırım öyle. 1,5 haftadır mavi ekran vs. bir sıkın olmadı. Bir de bu konuyu nasıl kapatacağım bilen var mı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,851
Üyeler
138,421
Son üye
Safa.
Top Bottom