Neler Yeni

Mavi Ekran Mavi ekran hatası alıyorum lütfen yardımcı olun

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
768
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001
@cagdascelebi @Emirhandkee
Merhaba dediğiniz ayarlarda bir süre kullandım ilk başta sorun düzeldi sandım ve çok sevindim çünkü ayarı 17 sinde yaptım ve yılbaşına kadar yani 31 aralığa kadar sorun olmadı 2 hafta boyunca sonra 31 aralıkta valorant oynarken bir mavi ekran hatası aldım. Öncekiler gibi değildi bu hata ama şu şekilde anlatayım oyunu oynarken oyundan attı masaüstüne. tekrar girdiğimdede bir error veriyodu ve oyuna giremiyordum. Sonra bende bilgisayarı kapatıp açmayı denedim. Kapattım fakat açarken mavi ekran hatası aldım. Windbg de analiz edip sorunu internette arattım bu mavi ekran sanırım valorantla alakalıymış mayıs ayında herkes bu sorunu yaşıyormuş. ama işin ilginç kısmıda bu herkes mayıs ayında yaşamış bitmiş sonrasında bununla alakalı bir konu yok ben bundan aylar sonra yaşadım sorunu. Neyse valorantla alakalıdır deyip umursamadım fakat bugün eve gelip bilgisayarı açtığımda yine mavi ekran verdi. Yine Windbg den analiz ettim fakat bu sorun valorantınki gibi değil. Valoranttan önceki hatalarımdaki kod yazıyordu yani sanırım işe yaramadım 2.5 hafta sonra tekrar aynı hatayı verdi bilgisayar :(

Dosyalar:
Valorant oynarken yaşadığım: https://disk.yandex.com.tr/d/-pUXKA9kQ-XkoA
Bugün eve gelip bilgisayarı açtığımda yaşadığım: https://disk.yandex.com.tr/d/dr-I3OyAfZGnoA
Üzülerek söylüyorum ki ya işletim sisteminizde bir kusur var (dosya bütünlüğü veya dosya hasarı vb.) ya da ramin problemli. Bence önce Memtest programı ile ramlerini test et. Ramlerde sorun yoksa temiz bir format at ve bios güncellemen varsa bios güncellemeni yap. Cmos resetlemeyi unutma :)

Edit: Hdd kullanıyorsan hdd deki bir problem de buna yol açabiliyor. Hdd yi bad sector testine al ve sonuçları benimle paylaş. Hdd kullanmıyorsan diğer dediklerime odaklan :)

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Üzülerek söylüyorum ki ya işletim sisteminizde bir kusur var (dosya bütünlüğü veya dosya hasarı vb.) ya da ramin problemli. Bence önce Memtest programı ile ramlerini test et. Ramlerde sorun yoksa temiz bir format at ve bios güncellemen varsa bios güncellemeni yap. Cmos resetlemeyi unutma :)

Edit: Hdd kullanıyorsan hdd deki bir problem de buna yol açabiliyor. Hdd yi bad sector testine al ve sonuçları benimle paylaş. Hdd kullanmıyorsan diğer dediklerime odaklan :)
Memtest86 yı sorun ilk başladığında yapmıştım 0 error geçmişti. HD tune ile M.2 SSD'mi test ettim yine ondada sorun yok. Format konusuna gelince elimle bizzat hiç temiz kurulum yapmadım fakat ben sorun için bilgisayarı garantiye gönderdiğimde tek yaptıkları şey bana format atıp geri vermek. Yani format atılmış sayabiliriz bence. Biosda güncel daha bir kaç hafta oldu güncelleyeli sorun aylardır var. Cmos reset ne bilmiyorum bir tek

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Memtest86 yı sorun ilk başladığında yapmıştım 0 error geçmişti. HD tune ile M.2 SSD'mi test ettim yine ondada sorun yok. Format konusuna gelince elimle bizzat hiç temiz kurulum yapmadım fakat ben sorun için bilgisayarı garantiye gönderdiğimde tek yaptıkları şey bana format atıp geri vermek. Yani format atılmış sayabiliriz bence. Biosda güncel daha bir kaç hafta oldu güncelleyeli sorun aylardır var. Cmos reset ne bilmiyorum bir tek
BIOS'u güncellediğinde BIOS'da yaptığın tüm ayarlar sıfırlanıyor.

Valorant oynarken Vanguard hata vermiş.

25/10/2021 tarihli 1203 sürümü yüklü gözüküyor ama websitesinde 24/11/2021'de yayınlanmış. Muhtemelen sizdeki beta sürüm falandır. BIOS'u yeniden güncelleyin ve ayarları geçenki gibi yapın.
1641323071489.png

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
BIOS'u güncellediğinde BIOS'da yaptığın tüm ayarlar sıfırlanıyor.

Valorant oynarken Vanguard hata vermiş.

25/10/2021 tarihli 1203 sürümü yüklü gözüküyor ama websitesinde 24/11/2021'de yayınlanmış. Muhtemelen sizdeki beta sürüm falandır. BIOS'u yeniden güncelleyin ve ayarları geçenki gibi yapın.
Alıntıyı görüntüle
Bu vanguard sorununu çözecektir diye tahmin ediyorum fakat diğer ntkrnlmp.exe hatasını çözebilir mi? Yani bilgisayar açılırken mavi ekran verip kendini tekrar başlatmasını. Eğer çözebilme şansı var diyorsanız BIOS güncellemesi yapıp tekrar bir süre bekleyeceğim mavi ekran hatası verip vermeyeceğini gözlemleyeceğim.

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Anakart değiştirdikten sonra başladı. Sebebini bilmiyorum. RGB ışıklar kırmızıya dönüyor sonra düzeliyor. Windows 11 dendir dedim 10 a döndüm hala aynı. Memtest hata bulmuyor. Bir de uyku moduna alınca eskiden mouse a tıklayınca açardı açmıyor.

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Anakart değiştirdikten sonra başladı. Sebebini bilmiyorum. RGB ışıklar kırmızıya dönüyor sonra düzeliyor. Windows 11 dendir dedim 10 a döndüm hala aynı. Memtest hata bulmuyor. Bir de uyku moduna alınca eskiden mouse a tıklayınca açardı açmıyor.
Birebir aynı şeyleri yaşıyorum biliyormusunuz. Hangi anakartı kullanıyorsunuz? ben asus rog strix b560f kullanıyorum. Dediğiniz gibi bendede RGB lerin kırmızıya dönme sorunu var. Sadece anakartın RGB leri değil ama ekran kartı ram bütün RGBler kırmızı oluyor. Rastgele oluyor. Bilgisayarı başlatınca RGB ler kırmızıya dönüyor tabi herzaman değil dediğim gibi rastgele zamanlarda bir kaç günde bir yaşıyorum armoury crateden düzeltene kadar düzelmiyor. Dediğiniz gibi bilgisayar uyku modundaykende mousela basınca açılmıyor sadece klavyeye basınca açılıyor.

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Birebir aynı şeyleri yaşıyorum biliyormusunuz. Hangi anakartı kullanıyorsunuz? ben asus rog strix b560f kullanıyorum. Dediğiniz gibi bendede RGB lerin kırmızıya dönme sorunu var. Sadece anakartın RGB leri değil ama ekran kartı ram bütün RGBler kırmızı oluyor. Rastgele oluyor. Bilgisayarı başlatınca RGB ler kırmızıya dönüyor tabi herzaman değil dediğim gibi rastgele zamanlarda bir kaç günde bir yaşıyorum armoury crateden düzeltene kadar düzelmiyor. Dediğiniz gibi bilgisayar uyku modundaykende mousela basınca açılmıyor sadece klavyeye basınca açılıyor.
b450 mortar max kullanıyorum.önceden b450 pro4 vardı hiçbir sıkıntı yoktu.anakart değiştirdim.sonra başladı.

FyeLowie

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
ali uyar
25/10/2021 tarihli 1203 sürümü yüklü gözüküyor ama websitesinde 24/11/2021'de yayınlanmış. Muhtemelen sizdeki beta sürüm falandır.
Çıkış tarihi ile yayınlanma tarihi farklı.
Güncel sürüm yüklü.

Top Bottom