Neler Yeni

Mavi ekranda kaldı

Yilmaz11

80+
20200712_220608.jpg

Arkadaşlar laptop umda oyun oynarken birden ekran siyah oldu 10sn sonra bu ekranı aynısı geldi ne yapacağım şimdi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilen yokmu

Ya 1ay oldu alalı 10K boşa gitmesin 😔

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
Alıntıyı görüntüle
Arkadaşlar laptop umda oyun oynarken birden ekran siyah oldu 10sn sonra bu ekranı aynısı geldi ne yapacağım şimdi?

Bilen yokmu

Hocam win 7 mı kullanıyoruz wim 10 mu

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Alıntıyı görüntüle

Bilen yokmu

Hatanın kesin bundan dolayıdır diye diyemeyiz fakat büyük ihtimalle donanımsal bir problem var orası belli. Ram bellekleriniz ile ilgili son zamanlarda bir şeyler yaptınız mı? Slot değiştirme voltaj ayarı mhz ayarı falan gibi?

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
Alıntıyı görüntüle

Bilen yokmu

Hocam unmountable boot volume hatası çözüm yazarak internetten çözümünü bulabilirsiniz

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
1 tane 16 lık var.
Bu arada şimdi aklıma geldi voltaj ı düşürmüş olabilirm yanlışlıkla. Bir şeyi düşürdüm. 1.35V falan yazıyordu ben galiba yanlışlıkla onu dusurdum 0.6 ya falan ne yapcam şimdi
Büyük ihtimal ondan dolayı çünkü voltaj ayarlarıyla oynamaman en iyisi ve en sağlıklısı. Bios aylarına girip ram bölümünde default seçeneği var mı kontrol edin yani varsayılan olarak ayarlama butonu. Eğer yoksa biosu ana menüden default moda getirmeniz gerekecektir. Eğer voltajı düşürmeden önceki voltaj değerini biliyorsanız manuel olarak ayarlayabilirsiniz default yapmanıza gerek yoktur. Sorunun ramdan kaynaklandığına dair daha eminiz diyebiliriz şuan :))

Yilmaz11

80+
Büyük ihtimal ondan dolayı çünkü voltaj ayarlarıyla oynamaman en iyisi ve en sağlıklısı. Bios aylarına girip ram bölümünde default seçeneği var mı kontrol edin yani varsayılan olarak ayarlama butonu. Eğer yoksa biosu ana menüden default moda getirmeniz gerekecektir. Eğer voltajı düşürmeden önceki voltaj değerini biliyorsanız manuel olarak ayarlayabilirsiniz default yapmanıza gerek yoktur. Sorunun ramdan kaynaklandığına dair daha eminiz diyebiliriz şuan :))
Hemen girip default yapcam.

Yaptım şuan sorun yok galiba.
30dk içinde mesaj atmazsam anlayın ki sorunum çözüldü

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin

Yaptım şuan sorun yok galiba.
30dk içinde mesaj atmazsam anlayın ki sorunum çözüldü
Bios ayarları windows işletim sisteminden ziyade pc nin içine gömülü derin bir işletim sistemidir. Oradaki ayarları pc nin temeli gibidir. O yüzden bilip bilmediğin yerleri kurcalama. Kafana takıldıysa gir internete ne işe yarıyor öğren ona göre kurcala. Burada kolay kolay teknik bilgi veremez kimse uğraşıp dururdun. Formatta kurtarmaz bu durumu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,456
Üyeler
138,355
Son üye
Bedirhn
Top Bottom