Neler Yeni

Öneri Max 30K Laptop Önerisi (Güncel)

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,507
İsim
bilo
Discord
b1l0
Bütçe
30.000
Arkadaşlar çok mesaj oldu ama konu hala güncel yardımlarınızı bekliyorum çok kararsızım :)
İyi akşamlar arkadaşlar. Bir arkadaşım için max 30K bütçeli laptop arıyoruz.
Ben aklımdakileri atıyorum, yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. Başka tavsiye var ise onlar da olur tabii.
Not: 3070li acerlerı söyledim, 3060-4050 odaklı bi laptop arıyoruz.
Bütçe artarsa bunu söyledim
Max 30 ise bunları söyledim
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82ju00fntx-pm-HBC00001OIS1K
3060 acerları geçtim. 2K ekranlı lenovo legionlarda kararsız kaldım. Yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

TB_12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Fatih melekis
İyi akşamlar arkadaşlar. Bir arkadaşım için max 30K bütçeli laptop arıyoruz.
Ben aklımdakileri atıyorum, yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. Başka tavsiye var ise onlar da olur tabii.
Not: 3070li acerlerı söyledim, 3060-4050 odaklı bi laptop arıyoruz.
Bütçe artarsa bunu söyledim
Max 30 ise bunları söyledim
3060 acerları geçtim. 2K ekranlı lenovo legionlarda kararsız kaldım. Yorum ve önerilerinizi bekliyorum.
Suanda deli gibi indirimde olan 4050 msi bir leptob var ben 3060 msi katana gf 76 11ue aldm 32.500e bence fırsatı kaçırma msi benm gözümde 1 numaraları marka linki

Eger bunu begenmesen asus rog strix g15 öneririm rgb ışıga önem veriyorsan

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,507
İsim
bilo
Discord
b1l0
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Suanda deli gibi indirimde olan 4050 msi bir leptob var ben 3060 msi katana gf 76 11ue aldm 32.500e bence fırsatı kaçırma msi benm gözümde 1 numaraları marka linki

Eger bunu begenmesen asus rog strix g15 öneririm rgb ışıga önem veriyorsan
MSI ama 45W 4050li thin maalesef, 21.8k iken düşünülebilirdi belki. 45W 4050 yerine 140W 3060ın çok daha mantıklı bir tercih olacağını düşünüyorum. Arkadaşımın öyle çok rgb vs derdi yok kalite ve performansı iyi olsun yeter. Yorumunuz için teşekkürler.

TB_12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Fatih melekis
MSI ama 45W 4050li thin maalesef, 21.8k iken düşünülebilirdi belki. 45W 4050 yerine 140W 3060ın çok daha mantıklı bir tercih olacağını düşünüyorum. Arkadaşımın öyle çok rgb vs derdi yok kalite ve performansı iyi olsun yeter. Yorumunuz için teşekkürler.
Ben 32.500 e msi katana gf 76 11ue 3060 aldım gayet memnunum bence msi veyahut asus bakın hp den taraftar degilim w hakında çok bilgim yoktur ben msi derim baska bir şey demem iyi günler dilerim

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,507
İsim
bilo
Discord
b1l0

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Dün ben de bu öneriye benzer bir konu açmıştım ve inanın 2 3 gündür aralıksız şekilde bilgisayar yorumlarına bakıyorum videolar izliyorum ingilizce türkçe rusça ne kadar bilgi test vs. varsa baktım bir sürü alışveriş sitesine girip fiyat karşılaştırması yaptım HP'ler konusunda bir yorumum yok fakat bildiğim kadarıyla mux swtich yok denilmişti bu bir eksi ama donanım olarak bence güzel kasası hakkında yorumum yok fakat yorumlardan okudugum kadarıyla genel olarak hpler'de bir kaç problem çıkabiliyormuş genel de ekran konusunda. TUF'a gelirsek bundan 1 ay öncede TUF ve Rog'ları araştırdım TUF kasa olarak Rog kadar sağlam değil ondan eminim lakin TUF'ta kullanılan ekran kartları Max P yani performans olarak güçlü fakat ısınma konusunda eleştirileri mevcut tabi doğal olarak bu pc'nin ısınması normal çünkü 140 walt kullanıyor soğutması bazı yerlerde yeterli kalmayabilir birde şöyle bir şey var performans genel olarak iyi bir şey olsa da uzun sürede cihazın ömrünü kısaltabilir uzun vade de ne kadar sıkıntısız çalışır bilemem. Gelelim 2 gündür araştırmış olduğum lenovo legion serisine ideapadden bahsetmeyeceğim çünkü legion serisi ideadan çok daha iyi bir seri. Legion 5 serisinde(zaten nette bakınca 3 tane model gelecek karşına o fiyata linklerini koyacağım) ki laptopların işlemcileri o fiyata Amd 7 5800h Amd 5 5600H ve intel i7 11600H bu işlemciler düşünüldüğünde güncel bir işlemci değiller fakat hala kullanılabilir ve 3060'ı bence besleyebilecek işlemciler. Kasa kısmına gelirsek zaten çok konuşmaya gerek yok kasası lenovo legion'ların cidden sağlam ve güzel fakat biraz ağırlar oda doğal olarak. Adaptörler 2021 modellerin de 300 walt 2022 modellerin de 230 walt bunu yazma sebebim adaptörlerin büyük olması sürekli seyahat halinde ki bir insan için bu bir eksi. Ekran konusuna gelirsek 2k konusunda bir çok şey söyleniyor 3060'ın 2k yı besleyeme vs. ama bu konuda benim çok bir bilgim yok ama bana kalırsa 2k ekran kullanımı daha güzel olacaktır. Yani özet geçmek gerekirse Lenovo İçin artıları piyasaya göre fiyatı ve kalitesi güzel, 130 walt'lık ekran kartı ile performansı iyi ,soğutma konusunda başarılı, yanında hiç yoktan mouse veriyorlar bence buda bir artı :D eksi olarak işlemcileri bir tık eski, laptop ağır,adaptörleri cidden büyük benim lenovo ve diğer pcler hakkında söyleyebileceklerim bunlar aşşağıya 3 modeli atıyorum inceleyebilirsin.

1:300 Walt Adaptörlü Amd 7 5800H: https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82ju015wtx-pm-HBC000021REFI
2:230 Walt Adaptörlü Amd 5 5600H: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BG2FWYTL/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1
3:230 Walt Adaptörlü İntel İ7: https://www.trendyol.com/lenovo/leg...djust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.38.6
Benim nacizane tavsiyem eğer 2 3 bin tl fazla vermem diyorsanız işlemciyi AMD 5600H lı modeli ama ben bir tık güncel istiyorum derseniz i7 li model veya Amd 7 5800H modeli. Renk olarak beyaz alırsanız 300 walt gelecek adaptör, ama siyah olanı alırsanız 230 walt gelecek beyaz modelde tek tip rgb var turkuaz renk siyah modelinde ise 4 renk.

• Beğen
Reaksiyonlar: B1L0

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,507
İsim
bilo
Discord
b1l0
Dün ben de bu öneriye benzer bir konu açmıştım ve inanın 2 3 gündür aralıksız şekilde bilgisayar yorumlarına bakıyorum videolar izliyorum ingilizce türkçe rusça ne kadar bilgi test vs. varsa baktım bir sürü alışveriş sitesine girip fiyat karşılaştırması yaptım HP'ler konusunda bir yorumum yok fakat bildiğim kadarıyla mux swtich yok denilmişti bu bir eksi ama donanım olarak bence güzel kasası hakkında yorumum yok fakat yorumlardan okudugum kadarıyla genel olarak hpler'de bir kaç problem çıkabiliyormuş genel de ekran konusunda. TUF'a gelirsek bundan 1 ay öncede TUF ve Rog'ları araştırdım TUF kasa olarak Rog kadar sağlam değil ondan eminim lakin TUF'ta kullanılan ekran kartları Max P yani performans olarak güçlü fakat ısınma konusunda eleştirileri mevcut tabi doğal olarak bu pc'nin ısınması normal çünkü 140 walt kullanıyor soğutması bazı yerlerde yeterli kalmayabilir birde şöyle bir şey var performans genel olarak iyi bir şey olsa da uzun sürede cihazın ömrünü kısaltabilir uzun vade de ne kadar sıkıntısız çalışır bilemem. Gelelim 2 gündür araştırmış olduğum lenovo legion serisine ideapadden bahsetmeyeceğim çünkü legion serisi ideadan çok daha iyi bir seri. Legion 5 serisinde(zaten nette bakınca 3 tane model gelecek karşına o fiyata linklerini koyacağım) ki laptopların işlemcileri o fiyata Amd 7 5800h Amd 5 5600H ve intel i7 11600H bu işlemciler düşünüldüğünde güncel bir işlemci değiller fakat hala kullanılabilir ve 3060'ı bence besleyebilecek işlemciler. Kasa kısmına gelirsek zaten çok konuşmaya gerek yok kasası lenovo legion'ların cidden sağlam ve güzel fakat biraz ağırlar oda doğal olarak. Adaptörler 2021 modellerin de 300 walt 2022 modellerin de 230 walt bunu yazma sebebim adaptörlerin büyük olması sürekli seyahat halinde ki bir insan için bu bir eksi. Ekran konusuna gelirsek 2k konusunda bir çok şey söyleniyor 3060'ın 2k yı besleyeme vs. ama bu konuda benim çok bir bilgim yok ama bana kalırsa 2k ekran kullanımı daha güzel olacaktır. Yani özet geçmek gerekirse Lenovo İçin artıları piyasaya göre fiyatı ve kalitesi güzel, 130 walt'lık ekran kartı ile performansı iyi ,soğutma konusunda başarılı, yanında hiç yoktan mouse veriyorlar bence buda bir artı :D eksi olarak işlemcileri bir tık eski, laptop ağır,adaptörleri cidden büyük benim lenovo ve diğer pcler hakkında söyleyebileceklerim bunlar aşşağıya 3 modeli atıyorum inceleyebilirsin.

1:300 Walt Adaptörlü Amd 7 5800H: https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82ju015wtx-pm-HBC000021REFI
2:230 Walt Adaptörlü Amd 5 5600H: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BG2FWYTL/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1
3:230 Walt Adaptörlü İntel İ7: https://www.trendyol.com/lenovo/leg...djust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.38.6
Benim nacizane tavsiyem eğer 2 3 bin TL fazla vermem diyorsanız işlemciyi AMD 5600H lı modeli ama ben bir tık güncel istiyorum derseniz i7 li model veya Amd 7 5800H modeli. Renk olarak beyaz alırsanız 300 walt gelecek adaptör, ama siyah olanı alırsanız 230 walt gelecek beyaz modelde tek tip rgb var turkuaz renk siyah modelinde ise 4 renk.
Eline sağlık hocam teşekkürler yorumunuz için. Açıkçası ilk mesajda dediğim gibi 3060 2k besleyip beslememe mevzusu olduğundan ve hp omenın fhd yeni nesil işlemcili alternatifi olduğundan dolayı kararsız kaldım legionda. 5600h 3060lı legion yerine 6800 140w yeni asus tuf bana daha mantıklı geliyor açıkçası. Max perfırmans ömrü kısaltıyor diye düşünürsek de 11800h 3060lı msi mantıklı oluyor çünkü msi max q yapıyor katanaları.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim nacizane tavsiyem eğer 2 3 bin TL fazla vermem diyorsanız işlemciyi AMD 5600H lı modeli ama ben bir tık güncel istiyorum derseniz i7 li model veya Amd 7 5800H modeli. Renk olarak beyaz alırsanız 300 walt gelecek adaptör, ama siyah olanı alırsanız 230 walt gelecek beyaz modelde tek tip rgb var turkuaz renk siyah modelinde ise 4 renk.
Bir de yanlış anlamayın hocam sizin kendi konunuzda da çokça görmüştüm de walt değil watt ya :)

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
Eline sağlık hocam teşekkürler yorumunuz için. Açıkçası ilk mesajda dediğim gibi 3060 2k besleyip beslememe mevzusu olduğundan ve hp omenın fhd yeni nesil işlemcili alternatifi olduğundan dolayı kararsız kaldım legionda. 5600h 3060lı legion yerine 6800 140w yeni asus tuf bana daha mantıklı geliyor açıkçası. Max perfırmans ömrü kısaltıyor diye düşünürsek de 11800h 3060lı msi mantıklı oluyor çünkü msi max q yapıyor katanaları.
Tabi ki haklı olarak güncel bir işlemci çok daha hoş olur yani dünde belirtmiştim öyle bir fiyat aralığındayız ki 20-30 bin tl arasında ki pclerde ya işlemci kötü oluyor ya ekran kartı düşük waltlı oluyor ya kasa kalitesiz oluyor illa bir şey eksik oluyor o boşluğu bir türlü tamamlayamıyoruz çünkü maddi imkanlar yetmiyor. MSI konusunda bir şey söyleyemem çok fazla bakmadım fakat MSI'nın kalitesini tartışmaya bile gerek yok oyun camiasında üstlere oynuyor o zaman TUF almak daha mantıklı güncel sistem olarak ama dediğiniz gibi eski bir işlemci alınacaksa da MSI ben tercihimi lenovodan yapmayı düşünüyorum benim de bütçem aynı sayılır TUF'u HP eledim çünkü uzun sürede eminim ki bana problemler çıkartacak bu seçim tamamen kişiye özgü yani ben performans bazlı bir pc almak istesem de işlemciyi çok düşünmüyorum çünkü ben günlük 3 4 saat pcde oturuyorsam bunun 1 1.5 saati oyunlarda geçiyor oynadığım oyunlarda o kadar üst düzey oyunlar değil günlük kullanım daha çok ama günlük kullanım diye de performanstan vaz geçmek istemiyorum alacak arkadaşınız tamamen performans ve oyun bazlı alacaksa TUF öneririm ben de ama benim gibi işlemcisi 2023 e göre bir tık eskide olsa iş yapacak olan MSI öneririm ama MSI ve Lenovo arasında kalırsa da bence videoları izlesin bi kendisi baksın diyebilirim. Bende hala karar veremedim msi da güzel görünüyor fakat 3060'ın 85 watt nasıl bir performans verir 3060 140'lığa karşı onuda bilemiyorum.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,507
İsim
bilo
Discord
b1l0
Tabi ki haklı olarak güncel bir işlemci çok daha hoş olur yani dünde belirtmiştim öyle bir fiyat aralığındayız ki 20-30 bin TL arasında ki pclerde ya işlemci kötü oluyor ya ekran kartı düşük waltlı oluyor ya kasa kalitesiz oluyor illa bir şey eksik oluyor o boşluğu bir türlü tamamlayamıyoruz çünkü maddi imkanlar yetmiyor. MSI konusunda bir şey söyleyemem çok fazla bakmadım fakat MSI'nın kalitesini tartışmaya bile gerek yok oyun camiasında üstlere oynuyor o zaman TUF almak daha mantıklı güncel sistem olarak ama dediğiniz gibi eski bir işlemci alınacaksa da MSI ben tercihimi lenovodan yapmayı düşünüyorum benim de bütçem aynı sayılır TUF'u HP eledim çünkü uzun sürede eminim ki bana problemler çıkartacak bu seçim tamamen kişiye özgü yani ben performans bazlı bir pc almak istesem de işlemciyi çok düşünmüyorum çünkü ben günlük 3 4 saat pcde oturuyorsam bunun 1 1.5 saati oyunlarda geçiyor oynadığım oyunlarda o kadar üst düzey oyunlar değil günlük kullanım daha çok ama günlük kullanım diye de performanstan vaz geçmek istemiyorum alacak arkadaşınız tamamen performans ve oyun bazlı alacaksa TUF öneririm ben de ama benim gibi işlemcisi 2023 e göre bir tık eskide olsa iş yapacak olan MSI öneririm ama MSI ve Lenovo arasında kalırsa da bence videoları izlesin bi kendisi baksın diyebilirim. Bende hala karar veremedim msi da güzel görünüyor fakat 3060'ın 85 watt nasıl bir performans verir 3060 140'lığa karşı onuda bilemiyorum.
İşte çok fark var 140w ile 85 arasında. Gerçi 140 olan da 115+25. Dinamik boost maxqlarda var mı bilmiyorum. Şahsen 5 yıllık asusumuz olduğu için ben asusa güveniyorum. Sizin için legion mantıklı gibi duruyor ama o attığım 31lik omeni düşünün diyim tekrardan.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
İşte çok fark var 140w ile 85 arasında. Gerçi 140 olan da 115+25. Dinamik boost maxqlarda var mı bilmiyorum. Şahsen 5 yıllık asusumuz olduğu için ben asusa güveniyorum. Sizin için legion mantıklı gibi duruyor ama o attığım 31lik omeni düşünün diyim tekrardan.
Bu düşünmenin sonu hiç iyi bitmeyecek bazen düşünmeden almak lazım gibi geliyor :D çünkü inanın işin içinden çıkamıyorsun mesela şuan MSI'da söylediniz ve kafam yine çelindi açıp 130 watt 85 watt karşılaştıracağım üstüne 144 hertz fhd mi yoksa 165 hertz qhd mi bunu düşüneceğim bu gidişle ben pc alamayacağım gibi :D

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,507
İsim
bilo
Discord
b1l0
Bu düşünmenin sonu hiç iyi bitmeyecek bazen düşünmeden almak lazım gibi geliyor :D çünkü inanın işin içinden çıkamıyorsun mesela şuan MSI'da söylediniz ve kafam yine çelindi açıp 130 watt 85 watt karşılaştıracağım üstüne 144 hertz fhd mi yoksa 165 hertz qhd mi bunu düşüneceğim bu gidişle ben pc alamayacağım gibi :D
Valla karadelik gibi kayboluyosun içinde. Kolay gelsin inş kendine en uygun olanı alırsın.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Twitter
AbdulKadir_1998
Teşekkür ederim umarım siz de istediğiniz laptopu seçip iyi günlerde kullanırsınız iyi geceler.

• Beğen
Reaksiyonlar: B1L0

RYTEX61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Ahmet
Hocam bende omenin fhdlisi ile qhdlisi arasında kaldım 3060ın 2kyı besleyememe gibi bı olayı varmış sanırsam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,126
Üyeler
148,982
Son üye
Aratos
Top Bottom