Neler Yeni

Yardım Megane 3 Otomatik Vites EDC Şanzıman Vites Geçişlerinde Ses Problemi

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,000
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
Arkadaşlar çoğunlukla yokuş çıkarken nadiren de olsa inerken yapıyor. Düz yolda hiç yapmıyor. Otomatik vites aracın vites geçişlerinde cırt diye ses geliyor? Neyden kaynaklı olablir. Ayrıca tamir masrafını da sigorta veya kasko karşılar mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar çoğunlukla yokuş çıkarken nadiren de olsa inerken yapıyor. Düz yolda hiç yapmıyor. Otomatik vites aracın vites geçişlerinde cırt diye ses geliyor? Neyden kaynaklı olablir. Ayrıca tamir masrafını da sigorta veya kasko karşılar mı?
Bi de aracı çalıştırırken sert bir şeye vuruyormuş gibi ses geliyor.

Bilen yok mu arkadaşlar

TheFaLcoN

80+ Bronze
Hocam sorunu sanayiye götürüp göstersen daha faydalı olabilir.

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
608
İsim
Mete C. E.
Selam geçmiş olsun,
Sigorta kasko karşılamaz.
Araç kaç kmde?
En son şanzıman bakımı ne zaman yapıldı?
Otomatik vitesin en büyük sorunu bakımsızlık ve yanlış kullanımdır, renault vitesleri de yanlış kullanıma çok müsait.

Ekranda uyarı veriyor mu?
Veya d’ye ya da r’ye geçişte tutukluluk var mı?
Otomatik şanzıman sıkıntı komple iner genelde bence bir ustaya baktırın. Tamirlikse maks 10k ya yaparlar komple inerse fiyat uçuyor.

Ysuflix

80+ Gold

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,000
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sorunu sanayiye götürüp göstersen daha faydalı olabilir.
Götürücem hocam da yine de sorayım dedim.

Selam geçmiş olsun,
Sigorta kasko karşılamaz.
Araç kaç kmde?
En son şanzıman bakımı ne zaman yapıldı?
Otomatik vitesin en büyük sorunu bakımsızlık ve yanlış kullanımdır, renault vitesleri de yanlış kullanıma çok müsait.

Ekranda uyarı veriyor mu?
Veya d’ye ya da r’ye geçişte tutukluluk var mı?
Otomatik şanzıman sıkıntı komple iner genelde bence bir ustaya baktırın. Tamirlikse maks 10k ya yaparlar komple inerse fiyat uçuyor.
Hocam araç 194.000 km de
Biz 190.000 km'de aldık
Şanzıman bakımı bizdeyken yapılmadı biz almadan araç sahibi yaptırmış daha zamanı var. içinde bir defter var ancak bakmadım onda yazıyodur muhtemelen
Olabildiğince şanzımanı zorlamamaya çalışıyoruz süratli vs. kullanmayız durunca ilk el frenini çekeriz.
Ekranda bi kere Ankara'dan Kayseri'ye gelirken erciyes dağını inerken sarı anahtar işareti yandı ustaya sorduk kırmızı yanmadığı sürece sorun yok dedi.
Sonra arabayı stop ettik tekrar çalıştırdık uyarı gitti. D ve R ye geçerken tutukluk yok vuruntu vs. de yok. Ayın beşinde Ankara'ya döncez dönmeden önce sanayiye gıdıcez hocam genel bir check up yapacaz. Dediğim gibi ustaya göstereceğim. Ayrıca da aracı çalıştırırken sert bir şeye vurma sesi geliyor. Onunda neden geldiğini anlamadım.

Son düzenleme:
Top Bottom