Neler Yeni

Yardım Menzili yüksek VDSL modem tavsiyesi ?

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,705
İsim
Orkun
Dostlar piyasada ASUS AC-51 Modemi sürekli öneriyorlar sizin tavsiyeniz varmı
Ben kullanıyorum menzil araya 2 3 duvar girdikten sonra ortalama 10-15 metre sonra bayağı düşmeye başlıyor. (2.4GHz)
5GHz de ise yaklaşık 5-6 metre sonra balkona çıkınca 1 diş çekiyor. (Araya 2,3 duvar giriyor)
Genel olarak memnunum ara ara yazılım olarak sıkıntı çıkarsa da şu anda bir problem yok stabil çalışıyor.

oguzgl12

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben kullanıyorum menzil araya 2 3 duvar girdikten sonra ortalama 10-15 metre sonra bayağı düşmeye başlıyor. (2.4GHz)
5GHz de ise yaklaşık 5-6 metre sonra balkona çıkınca 1 diş çekiyor. (Araya 2,3 duvar giriyor)
Genel olarak memnunum ara ara yazılım olarak sıkıntı çıkarsa da şu anda bir problem yok stabil çalışıyor.
Hocam benim önceki modeme benziyor sanki keentic e ondada 3 tane anten olmasına rağmen düşüyordu sinyal 5 dbi olmasına rağmen

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,705
İsim
Orkun
Hocam benim önceki modeme benziyor sanki keentic e ondada 3 tane anten olmasına rağmen düşüyordu sinyal 5 dbi olmasına rağmen
Evim açık teras ile birlikte 110 m2, çekim konusunda bir sorun yaşamıyorum. Bu dediğim düşüşler eski telefonumda daha çok oluyordu. Telefon değiştirince sinyal azalması en aza indi. (Modem Wifi 5). Wifi 6 modemleri araştır güncel telefonlar ile çok daha iyi performans alabilirsin. Gerek çekim gücü vs. Ama wifi 6 lar pahalıdır. Bütçen hiç çıkmıyorsa AC51 al geç ya da 1000 lira çıkıyorsa Tenda V12 almanı öneririm.

oguzgl12

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evim açık teras ile birlikte 110 m2, çekim konusunda bir sorun yaşamıyorum. Bu dediğim düşüşler eski telefonumda daha çok oluyordu. Telefon değiştirince sinyal azalması en aza indi. (Modem Wifi 5). Wifi 6 modemleri araştır güncel telefonlar ile çok daha iyi performans alabilirsin. Gerek çekim gücü vs. Ama wifi 6 lar pahalıdır. Bütçen hiç çıkmıyorsa AC51 al geç ya da 1000 lira çıkıyorsa Tenda V12 almanı öneririm.
hocam wifi 6 modem buldum zyxel https://www.hepsiburada.com/zyxel-v...n-li-modem-p-HBV00000YHRD0?magaza=Hepsiburada araştırdığımda aynı sorunları yaşayanlar var benim anlamadığım nokta çoğu insan eski modemim çok iyidi diyip duruyor haklılarda önceden tp link kullanırken çok iyidi anteni

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,705
İsim
Orkun
hocam wifi 6 modem buldum zyxel https://www.hepsiburada.com/zyxel-v...n-li-modem-p-HBV00000YHRD0?magaza=Hepsiburada araştırdığımda aynı sorunları yaşayanlar var benim anlamadığım nokta çoğu insan eski modemim çok iyidi diyip duruyor haklılarda önceden tp link kullanırken çok iyidi anteni
Çekim konusu çevre koşullarından hep değişkenlik gösterir. Mesela wifi larda kanal olayı var. 2.4GHz ler 1 ile 12 arasında boş kanallara otomatik olarak seçip o kanal üzerinden yayın yaparlar. 5GHz ler ise 48 ile 52 idi sanırım tam hatırlayamıyorum. Aynı kanalı kullanan başka bir modemin wifi sinyalleri ile kendi modeminin wifi sinyalleri birbiri ile çakışır ve sönümleme yapar yani çekim gücü ve verim azalır. Aynı şekilde çevre deki elektronik eşyalar da bu durumu çok etkiler. Mesela benim modem televizyonun arkasında. Eski telefonum ile televizyon açıkken 5GHz wifi ye bağlanamıyordum. Yeni telefon ile bağlanabiliyorum. Kullanılan cihazın içerisindeki wifi modülü, modem ve çevre koşulları da önemli şekilde etkiliyor yani.

UmutG48

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Umut Göncü
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,557