Neler Yeni

Merhaba bütçem kısıtlıda bu sistem iyi mi? kötüyse bunu gibi varsa atarmısınız

BerK_txs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkay Bayındır
Bütçe
26.500

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Ahmet Kocar
Alınır bence 1080p oyunlar için yeterli. 4070'li sistem istiyorsanız bütçenize 7k daha eklemeniz gerekecek.

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Ahmet Yıldırım
Özelden yazmışsın ama cevap veremiyorum. Buradan vereyim. Attığın kasa'nın ucuzu var mı bilmiyorum. Parçalar gayet iyi, işlemci çok çok ısınan bir işlemci değil. İleri zamanlarda hava soğutucu alabilirsin. 1080p için uygun bir sistem. O intel işlemci ile Valorant ve cs gibi fps oyunlarında çok çok yüksek fps alamayabilirsin. Anakart hakkında bilgim yok. Ayrıca ddr4 bir sistem 3-4 sene rahat oynayabilirsin.

BerK_txs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkay Bayındır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Özelden yazmışsın ama cevap veremiyorum. Buradan vereyim. Attığın kasa'nın ucuzu var mı bilmiyorum. Parçalar gayet iyi, işlemci çok çok ısınan bir işlemci değil. İleri zamanlarda hava soğutucu alabilirsin. 1080p için uygun bir sistem. O intel işlemci ile Valorant ve cs gibi fps oyunlarında çok çok yüksek fps alamayabilirsin. Anakart hakkında bilgim yok. Ayrıca ddr4 bir sistem 3-4 sene rahat oynayabilirsin.
Teşekkür ederim ama düşük fps konusu beni gerçekten üzüyor.Sistemin çığu parçasını anladım ama Anakart nasıl onu bilmiyorum aslında ve ben 10 yaşından beri bilgisayar almak istiyorum hani güzel bişey garantiliyimki sonra başıma dert açmasın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alınır bence 1080p oyunlar için yeterli. 4070'li sistem istiyorsanız bütçenize 7k daha eklemeniz gerekecek.
Peki teşekkür ederim anakart hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Ahmet Yıldırım
Teşekkür ederim ama düşük fps konusu beni gerçekten üzüyor.Sistemin çığu parçasını anladım ama Anakart nasıl onu bilmiyorum aslında ve ben 10 yaşından beri bilgisayar almak istiyorum hani güzel bişey garantiliyimki sonra başıma dert açmasın
Teknoloji şans işidir. En iyi marka alırsın ertesi gün bozulur. Üstüne düşersin bir şeyler olur. Garanti diye bir şey yok.

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Ahmet Kocar

Peki teşekkür ederim anakart hakkında ne düşünüyorsunuz?
Anakartda güzel tek eksiği tek pcie 3 olması. Uygun ssd bile taksanız 7000 mb sn hızlar alamazsınız . 3.500 mb sn hız alırsınız bana sorarsanız oyunlar için yeterde artar. Renderle falan uğraşmayanlar için sata ssd bile iş görüyor.

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
Bunla karşılaştırınca pahalı geldi
1724025829179.png

Dostum acelen yoksa alarm mı kurarsın ne yaparsan yap perşembe günü 8:30'da her hafta vatanda sistem çıkıyor fp oluyor bu tarz bir sistemi daha iyi parçalar ile 25.000'e kapatırsın. Onun haricinde her gün forumda yeni fp sistem çıkmış mı diye bak.

BerK_txs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkay Bayındır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alıntıyı görüntüle

Dostum acelen yoksa alarm mı kurarsın ne yaparsan yap perşembe günü 8:30'da her hafta vatanda sistem çıkıyor fp oluyor bu tarz bir sistemi daha iyi parçalar ile 25.000'e kapatırsın. Onun haricinde her gün forumda yeni fp sistem çıkmış mı diye bak.
Aslında biraz acelem var ama babam ile konuşacağım

Alıntıyı görüntüle

Aslında biraz acelem var ama babam ile konuşa

HDogus

80+ Bronze
Alıntıyı görüntüle

Arkadaşın sorusunu baltaladığım için özür dilerim. Hocam 20/22k arası bir bütçem var ona görede kasa çıkarıyor mu ? yoksa boşa beklemeyim perşembeyi.

muhalbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Arda Kozan
Alıntıyı görüntüle

Bu sistemin ekran kartini palit 16gb yapsam Alınır mı? palit nasil

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
Bu sistemin ekran kartini palit 16gb yapsam Alınır mı? palit nasil
Palit jetstream iyi dual kötü ama 16 gb ekran kartı para tuzağı alınmaz performans farkı yok

Arkadaşın sorusunu baltaladığım için özür dilerim. Hocam 20/22k arası bir bütçem var ona görede kasa çıkarıyor mu ? yoksa boşa beklemeyim perşembeyi.
Çıkıyor hatta genelde o civarda çıkıyor. 19500e taş gibi 4060'lı sistem çıkıyor falan. Ama daha geçen hafta çıktı o yüzden bu hafta 25K'ya 12400F 4060 Ti tarzı bir şey bekliyorum

HDogus

80+ Bronze
Palit jetstream iyi dual kötü ama 16 gb ekran kartı para tuzağı alınmaz performans farkı yok

Çıkıyor hatta genelde o civarda çıkıyor. 19500e taş gibi 4060'lı sistem çıkıyor falan. Ama daha geçen hafta çıktı o yüzden bu hafta 25K'ya 12400F 4060 Ti tarzı bir şey bekliyorum
Cevabın için sağolasın hocam son bir sorum var. Genelde hazır sistemlerde psu'yu değiştirin diyorlar vatandakilerin psu'yu değiştirmeli miyim ? Stok az olduğu için ben sorana kadar biter diye önceden sormak istedim.

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
Cevabın için sağolasın hocam son bir sorum var oda genelde hazır sistemlerde psu'yu değiştirin diyorlar vatandakilerin psu'yu değiştirmeli miyim alırken ? Stok az olduğu için ben sorana kadar biter diye önceden sormak istedim.
Sistemden sisteme değişir. Perşembe günü 20:30'da çıkan sistemlerde psu değiştirmeye gerek olmuyor genelde kaliteli parçalar seçiyorlar. Sistem çıkınca forumda özelleştirme sorup alırsın. Genelde bilgisayardan anlamayanlar için default olarak iyi ssd koyup 300 tl'ye kötü ssd yükseltmesi koyuyorlar ona atlayanlar da çok oluyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
988,791
Üyeler
156,386
Son üye
neros