Neler Yeni

Merhaba hazır sistem aldım ekran bir gelip bir gelmiyor yardımcı olur musunuz

orhunatas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Orhun veli ataş
Merhaba vatan bilgisayardan hazır sistem aldım ilk getirdiğimde eve ekran gelmedi ne hdmı ile nede kendi kablosu ile gelmedi sonra ekran kartı ve ramlari söküp taktım sonrasinda ekran geldi yalnız şöyle bir sorun var bilgisayarı ilk açtığımda ekran yine gelmiyo kapatıp tekrar açıyorum bu defa geliyo dünde Windowsu guncellestirip kapat diye komut verdim sabaha kadar kapanmamış açık kalmış ve ekranda görüntü yine yoktu bunun sebebi ne olabilir sistemi alalı 3 gün oldu ona göre hemen sıcağı sıcağına işlem yaptırmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

kadiralkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Kadir Alkan
Merhaba vatan bilgisayardan hazır sistem aldım ilk getirdiğimde eve ekran gelmedi ne hdmı ile nede kendi kablosu ile gelmedi sonra ekran kartı ve ramlari söküp taktım sonrasinda ekran geldi yalnız şöyle bir sorun var bilgisayarı ilk açtığımda ekran yine gelmiyo kapatıp tekrar açıyorum bu defa geliyo dünde Windowsu guncellestirip kapat diye komut verdim sabaha kadar kapanmamış açık kalmış ve ekranda görüntü yine yoktu bunun sebebi ne olabilir sistemi alalı 3 gün oldu ona göre hemen sıcağı sıcağına işlem yaptırmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
hocam vatandan aldıysan git götür oraya bence hiç uğraşma

..............

80+ Bronze
Hocam monitör için display mi kullanıyorsun hdmi mi

orhunatas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Orhun veli ataş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam monitör için display mi kullanıyorsun hdmi mi
Her ikisinide kullandım ilk başta dediğim gibi gelmedi sonra ekran kartı ram tak çıkar yapınca geldi ama ilk PC yi açtığımda gelmiyo sonra kapat aç yapıyorum geliyo çözemedim nerde sorun olduğunu

..............

80+ Bronze
Her ikisinide kullandım ilk başta dediğim gibi gelmedi sonra ekran kartı ram tak çıkar yapınca geldi ama ilk PC yi açtığımda gelmiyo sonra kapat aç yapıyorum geliyo çözemedim nerde sorun olduğunu
hocam ben de yaşıyordum aynı sorunu display yuvasında sorun varmış kabloyu başka bir yuvaya takın iyice oturduğundan emin olun öyle deneyin bir de

orhunatas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Orhun veli ataş
hocam ben de yaşıyordum aynı sorunu display yuvasında sorun varmış kabloyu başka bir yuvaya takın iyice oturduğundan emin olun öyle deneyin bir de
Benim şimdi bu durumda hangi parçayı götürmem lazım adamları arıyorum acmiyolarda bak şimdide kasayı açtım güncelleştirme yüzde 92 de kalmış sonra birden kasa kapandı acaba power yetmiyo olabilirmi işlemci
i7 13700 kf
msi pro b760m a anakart
MSI 4070 ekran kartı
thermalate 650 psu kasa
msi cift fanli sıvı soğutma
32 GB ram sistem bu şekilde

..............

80+ Bronze
Benim şimdi bu durumda hangi parçayı götürmem lazım adamları arıyorum acmiyolarda bak şimdide kasayı açtım güncelleştirme yüzde 92 de kalmış sonra birden kasa kapandı acaba power yetmiyo olabilirmi işlemci
i7 13700 kf
msi pro b760m a anakart
MSI 4070 ekran kartı
thermalate 650 psu kasa
msi cift fanli sıvı soğutma
32 GB ram sistem bu şekilde
Evet hocam 650w yetersiz gibi geldi bana ama onu denemek lazım var mı 750w ya da üstü bir psu ile deneme şansınız

orhunatas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Orhun veli ataş
Evet hocam 650w yetersiz gibi geldi bana ama onu denemek lazım var mı 750w ya da üstü bir psu ile deneme şansınız
Şimdi götürdüm vatana kasayı guncellemeler yuklenmedigi için yapar dediler güncellemeleri yüklediler orda aç kapa yaptık ama hdmi ile ekrana bagladi orda direk ekran geldi sıkıntı çıkmadı eve geldim şimdi taktım ekrana bağladım yine ilk seferde açılmadı bu neden yapar ekran kartindanmi yapar kabloda sorun olsa ilkinde acmiyosa sonrada açmaz ekranda zaten sorun yok bütün girisleride denedim hepsinde aynısını yapiyo 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

..............

80+ Bronze
Şimdi götürdüm vatana kasayı guncellemeler yuklenmedigi için yapar dediler güncellemeleri yüklediler orda aç kapa yaptık ama hdmi ile ekrana bagladi orda direk ekran geldi sıkıntı çıkmadı eve geldim şimdi taktım ekrana bağladım yine ilk seferde açılmadı bu neden yapar ekran kartindanmi yapar kabloda sorun olsa ilkinde acmiyosa sonrada açmaz ekranda zaten sorun yok bütün girisleride denedim hepsinde aynısını yapiyo 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️
bilemedim hocam

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Sinan Aba
Dostum bios güncellemesi yap dene
Pc'yi tek slot ram ile çalıştırmayı dene ( her iki ram ile)

Fişleri taktığın priz sıkıntılı olabilir, kasa kablosunu farkli bir yere takıp dene (kasa tek bir prizde takılı kalsın). Varsa akım korumalı priz dene.

orhunatas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Orhun veli ataş
Dostum bios güncellemesi yap dene
Pc'yi tek slot ram ile çalıştırmayı dene ( her iki ram ile)

Fişleri taktığın priz sıkıntılı olabilir, kasa kablosunu farkli bir yere takıp dene (kasa tek bir prizde takılı kalsın). Varsa akım korumalı priz d
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios guncelledim olmadı ama diğer dediğiniz şeyleri bir deneyim teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilemedim hocam
Teşekkür ederim yardımınız için bide diğer arkadaşın dediklerini yapıyım

Top Bottom