Neler Yeni

Merhaba Upgrate Yapacağım Yardım Lazım

yussufxqs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
yusuf öz
Bilgisayarım Çok Yavaşlamaya Başladı LoL u bile düşükte oynatıyor artık bi upgrate yapma vakti geldi özellikleir şunlar

Intel(R) Pentium(R) CPU 6405U @ 2.40GHz 2.40 GHz
4GB RAM
İNTEL UHD GRAPİCH
128GB SDD

ben buna upgrate yapacağım neleri değiştirmem gerekiyor rami 8 yapsam yeterli olurmu işlemci değişiyorsa hangi işlemciyi taktırmalıyım iyi forumlar

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,029
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Bilgisayarım Çok Yavaşlamaya Başladı LoL u bile düşükte oynatıyor artık bi upgrate yapma vakti geldi özellikleir şunlar

4GB RAM
İNTEL UHD GRAPİCH
128GB SDD

ben buna upgrate yapacağım neleri değiştirmem gerekiyor rami 8 yapsam yeterli olurmu işlemci değişiyorsa hangi işlemciyi taktırmalıyım iyi forumlar
Bütçe de belirtirseniz daha çok yardımcı olabiliriz hocam

Kaizen 80+

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,171
İsim
Efe Kırmaz

4GB RAM
İNTEL UHD GRAPİCH
128GB SDD

anakartın 16 gb ram destekliyorsa 4 ü satop 2x8 aynı ramden alarak duall channel performansı elde edebilirsin, bios üzerinden de xmp açarak ram frekanslarını yükseltebilirsin, anakartın max kaç mhz destekliyorsa ona göre ram al, format atabilirsin, işlemcinin termal macununu yenileyebilirsin böylece sıcaklıklar düşer.

yussufxqs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
yusuf öz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anakartın 16 gb ram destekliyorsa 4 ü satop 2x8 aynı ramden alarak duall channel performansı elde edebilirsin, bios üzerinden de xmp açarak ram frekanslarını yükseltebilirsin, anakartın max kaç mhz destekliyorsa ona göre ram al, format atabilirsin, işlemcinin termal macununu yenileyebilirsin böylece sıcaklıklar düşer.
işlemci değişmeme gerek varmı yoksa tek ram ve temizlik ile bu olabilirmi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçe de belirtirseniz daha çok yardımcı olabiliriz hocam
2000 i gecmese iyi olur

Kaizen 80+

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,171
İsim
Efe Kırmaz
işlemci değişmeme gerek varmı yoksa tek ram ve temizlik ile bu olabilirmi

2000 i gecmese iyi olur
laptoplarda işlemci değiştirilemez diye biliyorum, laptop değilse değiştirebilirsin

yussufxqs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
yusuf öz
laptoplarda işlemci değiştirilemez diye biliyorum, laptop değilse değiştirebilirsin
laptop ama ekran kartı yok sanırım ekran kartı takabiliyormuz

anakart 81WB imiş

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
laptop ama ekran kartı yok sanırım ekran kartı takabiliyormuz

anakart 81WB imiş
Laptoba en fazla ram degisimi ve termal macun temizliği falan yapabilirsin performans artması için

yussufxqs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
yusuf öz
Laptoba en fazla ram degisimi ve termal macun temizliği falan yapabilirsin performans artması için
ekran kartı takamazmıyız

ozaman soyle yapacağım 8gb destekliyor ise 16gm ram temizlik ve macun

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
ekran kartı takamazmıyız

ozaman soyle yapacağım 8gb destekliyor ise 16gm ram temizlik ve macun
Ekran kartı takamazsin anakart eğer 16gb destekliyosa 2*8 yap temizlik için tozlarini falan al macun olarak da arctic Mx4 al

yussufxqs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
yusuf öz
Ekran kartı takamazsin anakart eğer 16gb destekliyosa 2*8 yap temizlik için tozlarini falan al macun olarak da arctic Mx4 al
bizim bir bilgisayarcısı varımıs o yapacak ben değil o yüzden ne yaptıracağımızı ona söyliyeceğiz o yapacakmıs

panizher

80+ Silver
Bu işlemciye uhd graphice 16 gb yakışırmı yav?

En iyisi laptopsa direk sat pcysada uğraşma sat ve yeni sistem topla

yussufxqs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
yusuf öz
bizim bir bilgisayarcısı varımıs o yapacak ben değil o yüzden ne yaptıracağımızı ona söyliyeceğiz o yapacakmıs
anakart 81WB imiş destekliyormu bilmiyorum destekliyormu belki siz bilirsiniz

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Bilgisayarcılar genelde özenmeden yapiyolar videolar izleyerek sen yap bence bilgisayaarcilarin çoğu kalitesiz macun kullanır o da sogutmaz işlemciyi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,676
Üyeler
140,536
Son üye
bedirhanbyzzz
Top Bottom