Neler Yeni

merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş

BeratUzd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Berat
merhabalar cbü bilgisayar mühendisliği kazanmıştım ama ben istediğim mesleğin makine olduğunu fark ettim ve myp ile dokuz eylül makineye geçmeyi düşünüyorum puanım 460 bölümün tabanı 445 myp ile geçebilir miyim ve myp ile yatay geçişte %30 kontenjan acık yaratıyolarmış diye duydum her üniversite icin gecerli midir

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Mehmet Aslan
Ben myp ile aynı bölüm olmak üzere farklı bir üniversiteye geçmiştim, %30 kontenjan olayı doğru, özel üniversiteler hariç olabilir ama devlet üniversitesilerinde geçerli diye biliyorum, farklı bölüme geçişte süreç aynı mı bilmiyorum.

BeratUzd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Berat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben myp ile aynı bölüm olmak üzere farklı bir üniversiteye geçmiştim, %30 kontenjan olayı doğru, özel üniversiteler hariç olabilir ama devlet üniversitesilerinde geçerli diye biliyorum, farklı bölüme geçişte süreç aynı mı bilmiyorum.
bende myp ile farklı bölümde aynı bölümde fark etmez diye biliyorum puanın yetiyorsa geçiyorsun diye biliyorum bu arada senin gittiğin yer kac taban puanıydı senin puanın kactı

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Mehmet Aslan
bende myp ile farklı bölümde aynı bölümde fark etmez diye biliyorum puanın yetiyorsa geçiyorsun diye biliyorum bu arada senin gittiğin yer kac taban puanıydı senin puanın kactı
Biraz geç cevap verdim ama ben 2020 de geçiş yapmıştım, puanım 345 idi geçiş yaptığım üniversitesinin taban puanı ise 313'tü.

Sahmet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Sahmet
Birinci dönemin sonunda olabiliyor galiba. Senden yüksek puana sahip olanlar isterse omlar yerleşir. Yoksa gidersin. Bence rahat gidersin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Mehmet Aslan
peki 445lik yere 460 la girer miyim sence
Çok rahat gireceğini düşünüyorum, bazı üniversiteler 2. Dönem için myp ile geçişi aktif tutuyor ki bu zorunlu değil kendi insiyatiflerine bağlı, bu yüzden üniversitesinin sayfasından duyuruları takip etmek lazım hatta arayıp öğrenci işlerine de durumunu izah edebilirsin onlar daha detaylı bilgi verirler ama olurda kontenjan açmazlarsa sonraki öğrenim yılında sınıf mevcudunun %30'u kadar kontenjan açmaları zorunlu .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,735
Üyeler
156,378
Son üye
yazodrn
Top Bottom