Neler Yeni

mesh olmayan kasalar

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Arda Oktay
Arkadaşlar hepinize merhaba önümüzdeki ay toplayacağım ryzen 3 3100 ve rx580li sistemimde kasa arayışına girdim.
Görselliğe çok önem veren birisiyim ve mesh kasaların gerçekten berbat durduğunu düşünüyorum.Önü cam olan fakat soğutması gerçekten başarılı
olduğu söylenen iki kasa buldum;
1.videodaki kasa ya donanım arşivi sonlara doğru ön panel çıkık ve takılı bir şekilde 3 derece farkediyor
2.videoda ise sona doğru mesh kasalara göre yüzde 15 daha performanssız olduğunu söylüyor.
Ben bu iki kasayada hasta oldum bu kasalardan birini alıp ekstradan 3 tanede fan takarsam sıcaklık sorununu ortadan kaldırabilirmiyim.
Şimdiden hepinize teşekkürlerr...

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Arkadaşlar hepinize merhaba önümüzdeki ay toplayacağım ryzen 3 3100 ve rx580li sistemimde kasa arayışına girdim.
Görselliğe çok önem veren birisiyim ve mesh kasaların gerçekten berbat durduğunu düşünüyorum.Önü cam olan fakat soğutması gerçekten başarılı
1.videodaki kasa ya donanım arşivi sonlara doğru ön panel çıkık ve takılı bir şekilde 3 derece farkediyor
2.videoda ise sona doğru mesh kasalara göre yüzde 15 daha performanssız olduğunu söylüyor.
Ben bu iki kasayada hasta oldum bu kasalardan birini alıp ekstradan 3 tanede fan takarsam sıcaklık sorununu ortadan kaldırabilirmiyim.
Bütçen nedir? Bence bu iki kasa yerine Xpg battlecruiser alabilirsin bütçen yeterse.

priwchu

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
ozan canbaşal
2'inci kasa ben çok şık.benim çok hoşuma gitti.alırsanız 2 sinden birini,2 incisini öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Arda Oktay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütçen nedir? Bence bu iki kasa yerine Xpg battlecruiser alabilirsin bütçen yeterse.
600 700e kadar okeyim ama soğutma konusunda sıkıntısı olmaması lazım
2'inci kasa ben çok şık.benim çok hoşuma gitti.alırsanız 2 sinden birini,2 incisini öneririm.
bende çok beğendim ama soğutma konusundaki şüphelerimden forum açtım bilgisi olan arkadaşların değerli cevaplarını bekliyorum.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
600 700e kadar okeyim ama soğutma konusunda sıkıntısı olmaması lazım

bende çok beğendim ama soğutma konusundaki şüphelerimden forum açtım bilgisi olan arkadaşların değerli cevaplarını bekliyorum.
700 tl bütçeye alacağınız fanlar dahil mi? Çünkü güzel fanlar 80 90 tl civarında.
https://www.akakce.com/bilgisayar-k...fanli-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,732158192.html Yani bu bence o iki kasadan çok daha güzel ve hava akışı olarak da daha iyi diye biliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Arda Oktay
700 TL bütçeye alacağınız fanlar dahil mi? Çünkü güzel fanlar 80 90 TL civarında.
2. kasa da rgb fan ihtiyacı yok yukarıya 40 50 tllik düz fanlardan takıcam ama ilk kasayı alırsam fanlarada param kalıyor ön taraftaki tek fanı çıkarıp 3 tane rgb fan takabilirim

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
2. kasa da RGB fan ihtiyacı yok yukarıya 40 50 tllik düz fanlardan takıcam ama ilk kasayı alırsam fanlarada param kalıyor ön taraftaki tek fanı çıkarıp 3 tane RGB fan takabilirim
Bence yukarda attığım kasaya bakabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Arda Oktay

K@dirr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Kadir Çağlar
bende sharkoon tg5 var 2. videodaki kasa sharkoon tg6 ikisi arasında sadece fan farkı var işlemcim %100 yükte 60 dereceyi geçmiyordu en son 2 ay önce falan baktım ekran kartımda 0x mssa 1920x1080 furmark testinde fan ayarını %45 sabite aldığım zaman 67 dereceyi geçmiyor. sharkoon tg5'in üst tarafı 360mm fan desteği var 3 tane fan takabilirsin ama tg6'yı bilmiyorum onunda 360mm vardır büyük ihtimalle iki kasada çok güzel ikisinide alabilirsin

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Arda Oktay
Sen bilirsin göz zevki tabi bence şu kasada çok şık ve hava akışı güzel https://www.itopya.com/cooler-master-masterbox-mb511-argb-tempered-glass-usb-32-mid-tower-kasa-8/ indirimlerde alınabilir.
güzel bir alternatifmiş indirimlerini kovalicam teşekkürlerr
bende sharkoon tg5 var 2. videodaki kasa sharkoon tg6 ikisi arasında sadece fan farkı var işlemcim %100 yükte 60 dereceyi geçmiyordu en son 2 ay önce falan baktım ekran kartımda 0x mssa 1920x1080 furmark testinde fan ayarını %45 sabite aldığım zaman 67 dereceyi geçmiyor. sharkoon tg5'in üst tarafı 360mm fan desteği var 3 tane fan takabilirsin ama tg6'yı bilmiyorum onunda 360mm vardır büyük ihtimalle iki kasada çok güzel ikisinide alabilirsin
fotoğrafını atma şansınız varmı sisteminizin

K@dirr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Kadir Çağlar
güzel bir alternatifmiş indirimlerini kovalicam teşekkürlerr

fotoğrafını atma şansınız varmı sisteminizin
kasa 1.jpg
kasa 2.jpg