Neler Yeni

MEVCUT BİLGİSAYARI GELİŞTİRME HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ/ÖNERİLERİNİZ NELERDİR?

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer
Bütçe
1500
Selamınaleyküm değerli Donanım Arşivi üyeleri, elimde ki sistemi aşağı da tanıttım. Değiştireceğim parçaları belirteceğim eksiğim olursa tamamlayabilirsiniz zahmet olmazsa.

MEVCUT SİSTEMİM;
Anakart: ECS[I] H61H2-M13 DDR3 1600MhZ İşlemci: İntel(R) Core(TM) i3-2120 CPU @ 3.30GHz. Ekran Kartı: Sapphire Radeon RX550 4GB 128BİT OC RAM: 8GB (ileride yükselteceğim.) HDD: 150GB (İDARELİK) Power Supply: 500W + 80 Plus
~
Takviye edeceğim donanımlar;[/I]
İntel Core i5-10400F 2,90GHz Temel Frekans, Lga1200, 65 W
240GB SSD - (YEDEK OLARAK 150GB HDD BENDE OLANI KULLANACAĞIM.)

Önerilerinizi bekliyorum alacağım parçalar nasıl olur hani fikirlerinizi sunabilirseniz şahsen çok sevinirim ek olarak sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. İ5-10400F güncel fiyatı 1.200'lerde kaçırmak istemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sayın @Yönetici, konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Fakat doğru yere açtığımı düşünüyorum, teşekkürler.

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
451
İsim
Alperen
1500 TL bütçe ile 10400F sığmaz. Eğer ana karta bütçe ayırabilirim diyorsanız 10400F+H410M veya B460M alınabilir veya beklenip 11. nesilden tercih yapılabilir çünkü yeni işlemciler kapıda. Elde olan anakart, işlemci ve RAM satılıp onla 8 GB DDR4 RAM alınabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1500 TL bütçe ile 10400F sığmaz. Eğer ana karta bütçe ayırabilirim diyorsanız 10400F+H410M veya B460M alınabilir veya beklenip 11. nesilden tercih yapılabilir çünkü yeni işlemciler kapıda. Elde olan anakart, işlemci ve RAM satılıp onla 8 GB DDR4 RAM alınabilir.
Hocam şuan güncel fiyata göre 1.200TL olarak sunuluyor.

Ekler

• bandicam 2021-02-22 13-08-40-221.jpg
    bandicam 2021-02-22 13-08-40-221.jpg
    73.1 KB · Hit: 41

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,929
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
Anakart değiştir bence kullanabildiğini kullan kullanamadıklarında sat üstüne para koy ddr4 topla ama kullanabildiklerini kullan psu marka model ne bazen patlayabiliyorlar yoksa psu değiştir

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer
Anakart ve RAM ikilisini nasıl almayı düşünüyorsunuz?
Darboğaz yapar mı ki? fiyatlar tekrar zamlanır falan diye işlemciyi alayım diyorum hani yavaş yavaş ilerlerim. İşlemciyi alırım en fazla kullanmam yani darboğaz yapacak olursa. Anakart ve RAM'ı da yavaş yavaş almayı planlıyordum. Bakalım duruma göre o zaman öneriniz için teşekkür ederim.

Urthemiel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
451
İsim
Alperen
Darboğaz yapar mı ki? fiyatlar tekrar zamlanır falan diye işlemciyi alayım diyorum hani yavaş yavaş ilerlerim. İşlemciyi alırım en fazla kullanmam yani darboğaz yapacak olursa. Anakart ve RAM'ı da yavaş yavaş almayı planlıyordum. Bakalım duruma göre o zaman öneriniz için teşekkür ederim.
Anakart ve RAM değişimi yapmadan işlemciyi köşede süs olarak tutmaktan başka bir çareniz yok. Bütçenizi tam denkleştirip o zaman konu açarsanız o zamanın standartlarına göre tercih yapılabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer
Anakart değiştir bence kullanabildiğini kullan kullanamadıklarında sat üstüne para koy ddr4 topla ama kullanabildiklerini kullan psu marka model ne bazen patlayabiliyorlar yoksa psu değiştir
Aslında H61 beni idare etmez mi önüm açılana kadar, önüm açıldıktan sonra devamı gelecek zaten Allah'ın izniyle. PSU marka modelini hatırlamıyorum PSU'yu, ekran kartını yeni aldığım için taktırdım garantisi sürüyor kutusunu ne yaptığımı hatırlamıyorum. :/ Fakat bilinen bir marka önerileriniz için teşekkürler.

Anakart ve RAM değişimi yapmadan işlemciyi köşede süs olarak tutmaktan başka bir çareniz yok. Bütçenizi tam denkleştirip o zaman konu açarsanız o zamanın standartlarına göre tercih yapılabilir.
Fikir ve düşünceleriniz için teşekkür ederim aklımdasınız. (y)

Güncel.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer
i7 destekler ama nesil olarak chipset farklılığı var. Sendeki anakart mesela 5.nesile kadar i3-i5-i7 destekliyordur. Bu 10.nesil işlemciyi alıp yanına uyumlu ram anakart almadıktan sonra çalıştıramazsın.

i7 destekler ama nesil olarak chipset farklılığı var. Sendeki anakart mesela 5.nesile kadar i3-i5-i7 destekliyordur. Bu 10.nesil işlemciyi alıp yanına uyumlu ram anakart almadıktan sonra çalıştıramazsın.
Chipset'ine nasıl bakabilirim uyumlu RAM duruyor Anakart'ı da hallederim.

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
1500TL bütçeye 10400F alırsanız anakart ve RAM'e bütçe kalmaz. Zaten bir de elinizdeki anakart 10. Nesile uyumlu değil. LGA 1200 soket bir anakarta ihtiyacınız var.

Top Bottom