Neler Yeni

Çözüldü✓ Mikrofonum Çalışmıyor

ca.s

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,267
İsim
C Ş
Boya BY-M1 mikrofonum var. Önceden Windows 7 kullanıyordum ve sorunsuz kayıt alabiliyordum. Şu an Windows 10 kullanıyorum ve mikrofonu taktığımda bilgisayar kulaklığı algılıyor ama herhangi bir ses kaydı almıyor. İnternettteki çözümleri denedim ama işe yaramadı. İlle ek parça mı almak lazım ses kaydı alabilmek için? Windows 11 cihazda da denedim yine aynı.
Windows 10 veya 11 kullanıcıları harici mikrofonunu nasıl kullanıyor?

ca.s

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,267
İsim
C Ş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle kulaklık ve mikrofon girişinizin nasıl olduğunu kontrol edin. Eski tip bilgisayarlarda mikrofon ve kulaklık girişleri için ayrı ayrı 3.5 mm giriş yuvası oluyor. Yeni tiplerde tek yuvada 3.5 mm girişleri birleşmiş durumda.

Eski tip 3.5 mm girişleri (Ayrı ayrı yuvalar)
images (7).jpeg

Yeni tip 3.5 mm giriş (Tek yuva mikrofon/kulaklık)
images (8).jpeg

Eğer yeni tip bir girişe sahipseniz Boya BY-M1 zaten sorunsuz o girişte çalışacaktır.
Ama eski tipte çalışmayacaktır ya da çalışmayabilir.

Çözüm olarak çalıştırabilmek için önce şu aparatı alıp mikrofon girişine denedim.
(6.3 mm giriş Boya BY-M1 içinden çıkıyor. Mikrofonu 3.5 mmden 6.3 mm girişe onu da 6.3 mmden 3.5 mm girişe takıp denedim.)

images (9).jpeg

Sonuç değişmedi. Hala çalışmıyor.

Daha sonra şu ürünü aldım.
images (10).jpeg

Sadece mikrofon girişini takmak bile yeterli oldu. Sonunda sorun çözüldü ve artık ses kaydı alabildim.

Siz de Boya BY-M1 ile ses kaydetmede sorun yaşarsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Ürün linkleri:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
965,839
Üyeler
152,554
Son üye
Furkan_12
Top Bottom