Neler Yeni

Mimari işler için kasa önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
muhittin akıskalı
Bütçe
110000
Arkadaşlar merhaba
maksimum 110.000-115.000₺ civarı bir kasa almak istiyorum. %90 olarak mimari işlerde kullanacağım render, 3d tasarım vb. nereden almalıyım? hazir direkt alıp kullanmak mantıklı mı? ve en önemlisi ne almalıyım özellik bileşenleri olarak? yardımcı olabilecek varsa sevinirim

Osmantrk

80+
Kanka kullandıgın programların Cpu mu Gpu mu daha çok kullandıgına bakarak ona yönelik bir bilgisayar almalısın. D5,Lumion,Twinmotion gibi render uygulamaları Gpu tabanlı. Vray Cpu tabanlı. Modelleme programalarında ikisi de kullanılıyor ama genel hattıyla CPU daha önemli özellikle Rhino Grasshoper,Revit Dynamo gibi hesaplamalı programlar kullanıyorsan. Yani işin sonunda ikisininde iyi oldugu bir kasaya yönelmen doğru olabilir hocam :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
muhittin akıskalı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka kullandıgın programların Cpu mu Gpu mu daha çok kullandıgına bakarak ona yönelik bir bilgisayar almalısın. D5,Lumion,Twinmotion gibi render uygulamaları Gpu tabanlı. Vray Cpu tabanlı. Modelleme programalarında ikisi de kullanılıyor ama genel hattıyla CPU daha önemli özellikle Rhino Grasshoper,Revit Dynamo gibi hesaplamalı programlar kullanıyorsan. Yani işin sonunda ikisininde iyi oldugu bir kasaya yönelmen doğru olabilir hocam :)
hocam aslında iki tarafı da kullanıyorum gelen işe bağlı olarak, işin içinden çıkamamın sebebi kasa toplama sayfalarına girdiğimde istediğim özellikleri giriyorum(rtx4080-32 ya da 64ram) lakin kalanları mesela ne seçmem gerektiğini bilemiyorum bu yüzden yapabilirse biri seçip önerirse ya da bir sayfayı önerip direkt buradan seçip alabilirsin derse ona yönelmek istiyorum.

Osmantrk

80+
hocam aslında iki tarafı da kullanıyorum gelen işe bağlı olarak, işin içinden çıkamamın sebebi kasa toplama sayfalarına girdiğimde istediğim özellikleri giriyorum(rtx4080-32 ya da 64ram) lakin kalanları mesela ne seçmem gerektiğini bilemiyorum bu yüzden yapabilirse biri seçip önerirse ya da bir sayfayı önerip direkt buradan seçip alabilirsin derse ona yönelmek istiyorum.
Hocam ben yeni topladım bende mimari işlerle uğraşıyorum. Ryzen 9950x işlemci olarak aldım. Yeni bir işlemci biraz araştır. 7950x de bizim için çok güzel ama alabiliyorsan 9950x al. İntel tarafında bir bilgim yok çünkü şuanda intel işlemciler sıkıntılı durumda. İnter işlemciler belli bir kullanımdan sonra sıcaklık durumundan dolayı işlemciler bozulabiliyor. Ben tercih etmiyorum intel artık. O yüzden sana önerebileceğim en iyi işlemci 7950x 9950x olacaktır. X3d li işlemciler amd nin bunlar oyun odaklı. O yüzden almanı tavsiye etmem. Ram olarak bence 64 ile başla eğer olmuyorsa 32 gb ram de olabilir (Bu senin kaç programı aynı anda kullandıgına bağlı olarak artıp azalabilir.) Psu tercihleri olarak. Ben olsam bilindik bir markanın psu sunu tercih ederim o kadar sistemi emanet ediyorsam güvenmem gerekiyor. (Seasonic, High Power, FSP, Antec, Corsair güzel markalar.) Sıvı soğutucu olarakta artic liquid freezer 2 veya 3 önerildi bana güzel bir sıvı soğutucu işlemci için güzel olabilir. Ben artic soğutucu tercih ettim.

Top Bottom