Neler Yeni

Mimarlık Programları İçin Laptop Önerisi

Covid19

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
co
10k ile 20k arası bütçe bulunmakta,mimarlık programları dersleri vs. için kullanılacak fiyat performans olan bu belirttiğim aralıkta en düşük bütçede olupda bu yeter dediğiniz laptop önerileri yapabilir misiniz ?

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU

Covid19

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
co
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
https://www.akakce.com/laptop-noteb...fhd-dizustu-bilgisayar-fiyati,1274904167.html

Ram 16GB 600 tl fazla verip 17k civarı bu alınsa nasıl olur sizce ben de bu fiyat aralığında hp-victus bakmıştım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu aralıkta tavsiye edeceğim en düşük bütçeli laptop bu olur dostum.
https://www.akakce.com/laptop-noteb...fhd-dizustu-bilgisayar-fiyati,1274904167.html

Ram 16GB 600 TL fazla verip 17k civarı bu alınsa nasıl olur sizce ben de bu fiyat aralığında hp-victus bakmıştım.

Bir de Acer'ın bu laptobuna ne dersiniz 1.500 lira daha fazla ama işlemcisi daha yeni ve yanlış bilmiyorsam Acer laptoplar bu yenilenmiş kasa ile ısınma sorununu bir tık daha fazla çözdüğü söyleniliyordu.

Son düzenleme:

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU

Ram 16GB 600 TL fazla verip 17k civarı bu alınsa nasıl olur sizce ben de bu fiyat aralığında hp-victus bakmıştım.

Bir de Acer'ın bu laptobuna ne dersiniz 1.500 lira daha fazla ama işlemcisi daha yeni ve yanlış bilmiyorsam Acer laptoplar bu yenilenmiş kasa ile ısınma sorununu bir tık daha fazla çözdüğü söyleniliyordu.
Öncelikle ilk yorumunuz için evet, 600tl daha fazla verebilirseniz 16GB olan modeli çok daha iyi olur. Ben bu bütçedeki en düşüğü istediğiniz için o modeli atmıştım.
Acer laptop içinse evet 6600H daha iyi ve yeni nesil bir işlemci. Ama HP her anlamda Acer'dan daha güvenilir bir marka. Acer'in kronik ısınma sorunları vardı, dediğiniz gibi yeni kasalarda çözüldüğü söyleniyor fakat bilgi sahibi değilim bu konuda araştırmak gerekli.
Attığınız 16GB olan Victus modelini de Acer modelini de alabilirsiniz sizi üzmeyecektir.

Bu arada mimarlık için dediniz, bu yüzden oyun konusunu sorgulamadım. Eğer AAA dediğimiz son çıkan yüksek grafikli oyunları oynama eğiliminiz varsa RTX 3050 muhtemelen yetmeyecektir bu konuda. 20-21 Bandına çıkıp 3060'lı laptopları tavsiye ederim. Ama genel olarak mimarlık, ödev-proje ve ara sıra küçük-orta segmentte oyunlar oynayacaksanız gayet işinizi görecektir.

Covid19

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
co
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle ilk yorumunuz için evet, 600tl daha fazla verebilirseniz 16GB olan modeli çok daha iyi olur. Ben bu bütçedeki en düşüğü istediğiniz için o modeli atmıştım.
Acer laptop içinse evet 6600H daha iyi ve yeni nesil bir işlemci. Ama HP her anlamda Acer'dan daha güvenilir bir marka. Acer'in kronik ısınma sorunları vardı, dediğiniz gibi yeni kasalarda çözüldüğü söyleniyor fakat bilgi sahibi değilim bu konuda araştırmak gerekli.
Attığınız 16GB olan Victus modelini de Acer modelini de alabilirsiniz sizi üzmeyecektir.

Bu arada mimarlık için dediniz, bu yüzden oyun konusunu sorgulamadım. Eğer AAA dediğimiz son çıkan yüksek grafikli oyunları oynama eğiliminiz varsa RTX 3050 muhtemelen yetmeyecektir bu konuda. 20-21 Bandına çıkıp 3060'lı laptopları tavsiye ederim. Ama genel olarak mimarlık, ödev-proje ve ara sıra küçük-orta segmentte oyunlar oynayacaksanız gayet işinizi görecektir.
İlgi alakan için teşekkür ederim hocam şimdi tekrardan arkadaşıma sordum fiyatı 22-23k civarlarına çekebilirmiş bu fiyata kadar önerebileceğiniz fiyat farkına değebilecek laptoplar var mıdır ?

Bir de bu victusta ekran kartı watt olayı iyi mi yüksek güç çekiyor mu vs pek anlamıyorum bulamadım da bir yerde.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...orilere-ozel-fiyati-dusurdum-1074526309/detay

Ve ya böyle ikinci el laptop nasıl olur özellik vs. mükemmel ama lenovo nasıl bilmiyorum bilgisi olan var mı ?

Son düzenleme:

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU
İlgi alakan için teşekkür ederim hocam şimdi tekrardan arkadaşıma sordum fiyatı 22-23k civarlarına çekebilirmiş bu fiyata kadar önerebileceğiniz fiyat farkına değebilecek laptoplar var mıdır ?

Bir de bu victusta ekran kartı watt olayı iyi mi yüksek güç çekiyor mu vs pek anlamıyorum bulamadım da bir yerde.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...orilere-ozel-fiyati-dusurdum-1074526309/detay

Ve ya böyle ikinci el laptop nasıl olur özellik vs. mükemmel ama lenovo nasıl bilmiyorum bilgisi olan var mı ?
Yani ikinci el kısmı için bir şey söyleyemem. Kişisel bir karar, ben kumar olarak görüyorum. 5-6k ucuza alıp kâr edebilirsin veya aldıktan 1 ay sonra anakartın yanar komple zarar edebilirsin. Orası birazcık kişisel çok yorum yapmayacağım o yüzden.

Bahsettiğiniz fiyat aralığında kesinlike 3060 öneririm. Çünkü 3050-3050ti ile 3060 arasında gerçekten çok fark var.
Sanırım bulabileceğiniz en ucuz 3060 laptoplardan birisi şu,

Fakat 8GB ram günümüz şartlarında pek yeterli değil. Sanırım bu model 4x2 8GB ama bu modelin 8x1 veya 8x2 modellerini bulabilirseniz tavsiye ederim. 8x1 modelini alırsanız bi 8 de siz alıp ekleyip 16gb dual channel yaparsanız çok iyi olur veya bulabiliyorsanız direkt 8x2 16 modelini de alabilirsiniz. Watt kısmı ise bu bütçede alabileceğiniz 3060'larda maalesef 120-140W bulmanız imkansız. 140W 3060'lar 28-30 bantlarında. Ama yine de bu bütçe için eğer laptop şartsa gayet yeterli bence.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,492
Üyeler
154,241
Son üye
çarli
Top Bottom