Neler Yeni

Minecraft Hamachisiz Server Nasıl Kurulur? (Görselli)

Avolay

80+ Gold
Sol taraftaki resimde "World" dosyası var ya. Onu çıkartıp kendi dünya dosyanı ekle.
Kendi dünyanın dosyasına ulaşmak için şu adımları izle.
Çalıştır'a %Appdata% yaz. Ardından çıkan kısımdan .minecraft'ı aç. Saves klasörüne girip oradan kendi dünyanın klasörünü alabilirsin.
1585057488377.png
Hocam ben start.bat'i çalıştıırnca hiçbir şey olmuyor?

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,687
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540

Avolay

80+ Gold

Avolay

80+ Gold

ßeta

80+ Bronze

Minecraft Hamachisiz Server Nasıl Kurulur?

Öncelikle bilgisayarınızda java'nın kurulu olması gerekiyor. Ardından kurmak istediğiniz Minecraft versiyonunu buradan seçiyoruz. Eğer server'a pluginler de eklemek istiyorsanız versiyonu buradan seçmeniz gerekiyor. Modlu sunucu açmak istiyor iseniz, buraya tıklayarak modu seçip ''Server Download'' demeniz gerekiyor. İndirdigimiz .jar dosyasını bir klasör oluşturup içine atıyor ve dosyanın adını minecraft_server.jar yapıp başlatıyoruz.
Alıntıyı görüntüle
Başlattığınızda karşınıza eula.txt adlı bir dosya çıkıyor. Tıklayıp eula=true yapıyoruz.
Eğer crackli Minecraft oynayanların da girmesini aktif etmek istiyor iseniz, server.properties dosyasını açıyoruz. Buradan online-mode=false yapıyoruz. Böyle yaptığınızda crackli Minecraft kullanan kullanıcıların da server'ınıza girmesini sağlayacaksınız. Lakin oyun içinde premium/crackli kullanan kimsenin skini gözükmeyecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Java'ya kaç GB RAM vereceğimizi belirleyeceğiz.
Alıntıyı görüntüle
Gelişmiş sistem ayarlarına tıklıyoruz.

Alıntıyı görüntüle
Gelişmişe tıklayıp en alttaki seçeneğe tıklıyoruz.

Alıntıyı görüntüle
Yeniye tıklayıp değişken ekliyoruz. Değişkenin adı _JAVA_OPTIONS olacak. Değişkenin değeri ise sizin kaç GB ram vermek istediğinize göre değişecek. -Xmx6G ile gördüğünüz üzere ben 6 GB RAM verdim. Bunu siz sisteminizin durumuna göre değiştirebilirsiniz.

Java'nın kullanabileceği RAM miktarını da belirlediğimize göre, tekrardan oluşturduğumuz klasöre dönebiliriz. start.txt adlı bir metin belgesi oluşturup, java -Xms6G -Xmx6G -jar minecraft_server.jar nogui yazıyoruz. Benim 6 GB verdiğim yere yine siz sisteminizin durumuna göre farklı değerler verebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra start.txt dosyasını start.bat yapıp, başlatıyoruz.
Alıntıyı görüntüle
start.bat dosyasını başlattığımızda, gördüğünüz dosyalar klasöre oluşturulacak.
Alıntıyı görüntüle
Gördüğünüz üzere haritayı oluşturup, server'ı oynamaya hazır hale getirdik. Şimdi sıra server'ı herkese açık yapmakta.

Server'ı herkese açık yapmanın birkaç yolu var ancak size, bu yöntemler arasında en kolay olan yöntemi anlatacağım. İlk olarak buraya tıklayıp üye olup, ngrok adlı dosyayı indiriyoruz.
İndirdiğiniz ngrok.exe dosyasını da oluşturduğumuz klasöre atıyoruz. Ardından programı açıp, indirme kısmında bize verilen tokeni ''ngrok authtoken <size verilen token>'' şeklinde yazıyoruz. Bu tek seferlik bir işlem, programı aktif etmenizi sağlıyor.

Şimdi sıra server'ı herkese açık hale getirmekte. ngrok tcp -region eu 25565 yazıp 2-3 saniye bekliyoruz.
Alıntıyı görüntüle
Kutu içine aldığım adres, bizim server'ımızın ip adresi. Programı kapatmadığım sürece 0.tcp.eu.ngrok.io:12057 adresine girmeye çalışan herkes, haritadaki spawnpointe atılacak. Kendinizi server admini yapmak için bir önceki cmd dizinine op *adınız* yazıyoruz. Keyifli oyunlar dilerim! :)

BONUS

Buraya tıklayarak yüzlerce faydalı bukkit plugini bulabilirsiniz. İndirdiğimiz pluginleri ise server'ı oluşturduğumuz klasördeki, plugins kısmına atıyoruz.
Favori pluginlerim
Gravitree
Clearlagg
Minepacks
SilkSpawners
ServerRestorer

Tekrardan keyifli oyunlar, iyi forumlar! :)
İp Statik değil çalışırmı

seaque

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Emirhan H
modem arayüzünde port açın. Server.jar yükleyin, properties dosyasındaki ayarları yapın bu kadar. Bu yöntem daha karışık ve verimsiz. Sadece sunucunun alacağı hafızayı ayarlayabiliyorken neden tüm Java'ya hafıza vereyim?

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Serdar BULUT
Ben Aternos.me sitesinden yapıyorum orda daha basit.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,687
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Ben Aternos.me sitesinden yapıyorum orda daha basit.
Basit ama kısıtlı. Hatırladığım kadarıyla Aternos'ta en fazla 2 GB ram verilebiliyor, her mod yok ve sunucuyu açarken sıra beklemek gerekiyor.
Konudaki yöntem ile istediğin kadar ram verebilir, her modu kurabilir ve sunucuyu anında açabilirsin.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Serdar BULUT
Basit ama kısıtlı. Hatırladığım kadarıyla Aternos'ta en fazla 2 GB ram verilebiliyor, her mod yok ve sunucuyu açarken sıra beklemek gerekiyor.
Konudaki yöntem ile istediğin kadar ram verebilir, her modu kurabilir ve sunucuyu anında açabilirsin.
Ben arkadaşla oynadığımda en fazla 5 dk bekletmişti yettiği kadar modluda açabiliyor benim işimi görüyor ama bu yöntemlede girerim belki.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
+ Bütün pluginler/modlar yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bilgi Paşa

Minecraft Hamachisiz Server Nasıl Kurulur?

Öncelikle bilgisayarınızda java'nın kurulu olması gerekiyor. Ardından kurmak istediğiniz Minecraft versiyonunu buradan seçiyoruz. Eğer server'a pluginler de eklemek istiyorsanız versiyonu buradan seçmeniz gerekiyor. Modlu sunucu açmak istiyor iseniz, buraya tıklayarak modu seçip ''Server Download'' demeniz gerekiyor. İndirdigimiz .jar dosyasını bir klasör oluşturup içine atıyor ve dosyanın adını minecraft_server.jar yapıp başlatıyoruz.
Alıntıyı görüntüle
Başlattığınızda karşınıza eula.txt adlı bir dosya çıkıyor. Tıklayıp eula=true yapıyoruz.
Eğer crackli Minecraft oynayanların da girmesini aktif etmek istiyor iseniz, server.properties dosyasını açıyoruz. Buradan online-mode=false yapıyoruz. Böyle yaptığınızda crackli Minecraft kullanan kullanıcıların da server'ınıza girmesini sağlayacaksınız. Lakin oyun içinde premium/crackli kullanan kimsenin skini gözükmeyecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Java'ya kaç GB RAM vereceğimizi belirleyeceğiz.
Alıntıyı görüntüle
Gelişmiş sistem ayarlarına tıklıyoruz.

Alıntıyı görüntüle
Gelişmişe tıklayıp en alttaki seçeneğe tıklıyoruz.

Alıntıyı görüntüle
Yeniye tıklayıp değişken ekliyoruz. Değişkenin adı _JAVA_OPTIONS olacak. Değişkenin değeri ise sizin kaç GB ram vermek istediğinize göre değişecek. -Xmx6G ile gördüğünüz üzere ben 6 GB RAM verdim. Bunu siz sisteminizin durumuna göre değiştirebilirsiniz.

Java'nın kullanabileceği RAM miktarını da belirlediğimize göre, tekrardan oluşturduğumuz klasöre dönebiliriz. start.txt adlı bir metin belgesi oluşturup, java -Xms6G -Xmx6G -jar minecraft_server.jar nogui yazıyoruz. Benim 6 GB verdiğim yere yine siz sisteminizin durumuna göre farklı değerler verebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra start.txt dosyasını start.bat yapıp, başlatıyoruz.
Alıntıyı görüntüle
start.bat dosyasını başlattığımızda, gördüğünüz dosyalar klasöre oluşturulacak.
Alıntıyı görüntüle
Gördüğünüz üzere haritayı oluşturup, server'ı oynamaya hazır hale getirdik. Şimdi sıra server'ı herkese açık yapmakta.

Server'ı herkese açık yapmanın birkaç yolu var ancak size, bu yöntemler arasında en kolay olan yöntemi anlatacağım. İlk olarak buraya tıklayıp üye olup, ngrok adlı dosyayı indiriyoruz.
İndirdiğiniz ngrok.exe dosyasını da oluşturduğumuz klasöre atıyoruz. Ardından programı açıp, indirme kısmında bize verilen tokeni ''ngrok authtoken <size verilen token>'' şeklinde yazıyoruz. Bu tek seferlik bir işlem, programı aktif etmenizi sağlıyor.

Şimdi sıra server'ı herkese açık hale getirmekte. ngrok tcp -region eu 25565 yazıp 2-3 saniye bekliyoruz.
Alıntıyı görüntüle
Kutu içine aldığım adres, bizim server'ımızın ip adresi. Programı kapatmadığım sürece 0.tcp.eu.ngrok.io:12057 adresine girmeye çalışan herkes, haritadaki spawnpointe atılacak. Kendinizi server admini yapmak için bir önceki cmd dizinine op *adınız* yazıyoruz. Keyifli oyunlar dilerim! :)

BONUS

Buraya tıklayarak yüzlerce faydalı bukkit plugini bulabilirsiniz. İndirdiğimiz pluginleri ise server'ı oluşturduğumuz klasördeki, plugins kısmına atıyoruz.
Favori pluginlerim
Gravitree
Clearlagg
Minepacks
SilkSpawners
ServerRestorer

Tekrardan keyifli oyunlar, iyi forumlar! :)
Abi Allah razı olsun senden. Çok teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,788
Üyeler
138,407
Son üye
eak1907
Top Bottom