Neler Yeni

Çözüldü✓ Minidump analizi yardımı lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Ozan Kalaycı
Merhabalar son 2 gündür pc ile sıkıntı yaşıyorum oyun anında bir anda ekran kartı driveri görmedi gibi bir şey oldu ekran gitti açtıgımda ekran kartını görmüyordu driver sildim kurdum şimdi görüyor fakat bugüned bir anda youtubeda takılıyorken kapandı hemen minidump dosyası oluşturmuş anlayan varsa yardımcı olur mu? önemli mi nedir bir daha olur mu ? çok teşekkür ediyorum şimdiden 5600 -6700xt 32 gb ram tuf b450

Ysuflix

80+ Gold

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin
Merhabalar son 2 gündür pc ile sıkıntı yaşıyorum oyun anında bir anda ekran kartı driveri görmedi gibi bir şey oldu ekran gitti açtıgımda ekran kartını görmüyordu driver sildim kurdum şimdi görüyor fakat bugüned bir anda youtubeda takılıyorken kapandı hemen minidump dosyası oluşturmuş anlayan varsa yardımcı olur mu? önemli mi nedir bir daha olur mu ? çok teşekkür ediyorum şimdiden 5600 -6700xt 32 gb ram tuf b450
Minidump dosyanı paylaşır mısın? https://www.technopat.net/sosyal/konu/minidump-dosyalarini-paylasin.73053/

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Ozan Kalaycı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin
- Samsung Magician'ı kaldır hocam.
- MSI Afterburner'ı da kaldır.
- Corsair'in uygulamasını da kaldır.
- Windows arama kısmına Çekirdek Yalıtım yaz. Gelen ekranda Bellek Bütünlüğü olacak onu kapalı yap bakalım.
- Chipset sürücünü indirip güncellemediysen onu da yap hocam: https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450 AMD Chipset Drivers yazanı indirip kur.
- Bir de ekran kartı sürücünü bu dediğim yolla kaldırıp kur:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-6900-series/amd-radeon-rx-6900-xt 23.11.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.11.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

Şimdilik bu dediklerimi yap. Eğer gene mavi ekran verirse Minidumpları paylaş benimle hocam. 1 hafta gözlem yapman yeterlidir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Ozan Kalaycı
deneyeceğim ama bu programlar needn böyle bir şey yapıyor olsun ki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve ben mavi ekran almadım direk böyle pc restart olup anakartın yazısı oluyorya tuf falan gibi ordan başladı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin
deneyeceğim ama bu programlar needn böyle bir şey yapıyor olsun ki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve ben mavi ekran almadım direk böyle pc restart olup anakartın yazısı oluyorya tuf falan gibi ordan başladı
O zamanda Minidump oluşturuyor hocam. Hatalarda sebep olarak bunlar görünüyor hocam. MSI Afterburner hariç diğerlerini silip tekrardan yükle bakalım. Gene 1 hafta sorun olup olmayacağına bak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Ozan Kalaycı
tamamdır teşekkür ederim beklemedik bu arada ilk kez forum kullandım gayet ilgilisiniz teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Ozan Kalaycı
Hiçbir şey yapmadkm kendiliğinden geçti :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,788
Üyeler
156,386
Son üye
neros
Top Bottom