Neler Yeni

Minidump dosyalarını incelermisiniz ?

isra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Yücel İsra TEMİR
Mayıs ayında Kioxia Exceria PRO taktığımdan beri masaüstü PC çökmeye başladı. İlk 1 ay sorun yoktu. Sonra garantiye gitti, değişim yaptılar. Gelen üründe de aynı sorunu yaşadım ve onuda garantiye verdim ama sorun yok diyip geri yolladılar. O da artık laptopta takılı.
Normalde çökmelerde minidump dosyası oluşmuyordu, Ya 1 saniyelik mavi ekran verip kapanıyor ya da ekran gidiyor ve ses takılıyordu, benim de PC'yi restartlamam gerekiyordu. Sonra ekran kartı driver çöküyordu.
Ama 2 ağustosta 3 tane minidump oluşmuş, ya Apex oynarken ya da RDR2 oynarken çökmüştür.
Anakart = b450m s2h
Ekran kartı = Sapphire 6600
İşlemci = 5600
Ram = Corsair Vengeance 2x8 / 3600
Şuan eski SSD'mi kullanıyorum, INTENSO 4034303026654
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emre Zengin bakabilirsen çok sevinirim.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,729
İsim
Emre Zengin
Mayıs ayında Kioxia Exceria PRO taktığımdan beri masaüstü PC çökmeye başladı. İlk 1 ay sorun yoktu. Sonra garantiye gitti, değişim yaptılar. Gelen üründe de aynı sorunu yaşadım ve onuda garantiye verdim ama sorun yok diyip geri yolladılar. O da artık laptopta takılı.
Normalde çökmelerde minidump dosyası oluşmuyordu, Ya 1 saniyelik mavi ekran verip kapanıyor ya da ekran gidiyor ve ses takılıyordu, benim de PC'yi restartlamam gerekiyordu. Sonra ekran kartı driver çöküyordu.
Ama 2 ağustosta 3 tane minidump oluşmuş, ya Apex oynarken ya da RDR2 oynarken çökmüştür.
Anakart = b450m s2h
Ekran kartı = Sapphire 6600
İşlemci = 5600
Ram = Corsair Vengeance 2x8 / 3600
Şuan eski SSD'mi kullanıyorum, INTENSO 4034303026654
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emre Zengin bakabilirsen çok sevinirim.
- MSI Afterburner'ı kaldır hocam.
- https://www.amd.com/en/support/downloads/drivers.html/chipsets/am4/b450.html Buradan AMD Chipset Drivers yazanı indirip kur.
- Bilgisayarında Norton mu yüklü bir de? Bir tane Windows Defender dışında antivirüs var gibi görünüyor ama ne olduğunu tam anlayamadım. Norton yüklüyse kaldır onu hocam.

• Beğen
Reaksiyonlar: isra

isra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Yücel İsra TEMİR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
- MSI Afterburner'ı kaldır hocam.
- https://www.amd.com/en/support/downloads/drivers.html/chipsets/am4/b450.html Buradan AMD Chipset Drivers yazanı indirip kur.
- Bilgisayarında Norton mu yüklü bir de? Bir tane Windows Defender dışında antivirüs var gibi görünüyor ama ne olduğunu tam anlayamadım. Norton yüklüyse kaldır onu hocam.
Başka Antivirüs yok, indirmedim. MEmu ve LDplayer indirdimiştim, birinin yanında gelen antivirüs vardı ama sildim onu. MSI kaldırdım, Chipset driver indirdim.
2 ağustostan beri mavi ekran yemiyorum ama, Apex oynarken PC restartlanıyor. Haftada 3-4 defa oluyor. Dediklerini yaptım, yine devam ederse parçalar sorunludur diye düşünücem. 2. Monitör yüzünden olabilir, restart muhabbeti. Çünkü oyuna girince, ekran hiç durmadan anlık git gel yapıyor, ekran kartından 2. ekranın kablosunu çekip öyle oynuyorum oyunu. Teşekkür ederim, yardım için.

Top Bottom