Neler Yeni

🔥 ModArt PC: "Öyle bir sistem geliyor ki ağzınız açık kalacak!"

levon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Levon Turaç
hocam 15 sn içinde 2 kere spete ekledim hata aldım bunu nasıl açıklıyorsun
Ben 10 saniye içinde kasayı td500 mesh yapıp sepete ekledim tam adres seçimine git dedim Sepetten silindi.
Haydi gelde sen açıkla 😄

Bir arkadaşa uzun uzun yazmıştım. Bu tür satış sitelerinde sepete kim daha hızlı ekler ve ödeme ekranına ulaşırsa stok o an -1 atar.
Yani rezerve stok 100 adet dolduğu an sepetinde olan ve hatta ödeme ekranına ulaşmış bilr olsan ödeme yapmadan site hemen sepetini sıfırlar.
Bu her satış sitesinde aynıdır. Bunun düzgün bir yapıya oturması son 1-2 yılda sağlandı.
Sebebi ise şu.
Bazen site altyapıdan veya yazılımdan kaynaklı stok var olarak algılayıp müşteriye satışı yapar ama dönüp bakıldığı zaman stokta olmayan veya fazladan yapılan bir satış olduğunda yasal olarak satıcı suçlu duruma düşer.
Bu olay yıllarca çoğu sitenin başına geldi.
O an stok bitiyor ama birileri sepete eklediği için ödeme yapmasa bile sepet stok algılaması yapmıyor ve müşteriye ödeme ekranı sunuluyordu.
Satıcılar bu durumda kişiye ulaşıp ürün yok dediği an müşteriler hemen yok tüketici hakem heyeti ine giderim yok bilmem ne yok ben bu fiyattan almak istiyorum gibi şeylere başvuruyordu. Yalansa yalan diyin 😁
Mantıklı düşününce Ben Sepete ekledim Ödemeyi de yaptım göndereceksiniz kardeşim dediğin anda mahkeme bile müşteriyi haklı bulurdu.
Aynısını hepsiburada sitesinde başıma geldi oradan biliyorum.

Neyse Satış siteleri buna çözümü bu şekilde sonunda buldu. Yani biri sepete ekledi satış ekranına geldiği an stok tak diye -1 düşüyor son 1 tane stok kaldı diyelim başkası ödeme ekranına ulaştı ama sen ulaşamadıysan (ki bu milisaniyeler kadar hızlı olabiliyor) hemen ürünü senin sepetinden veya ödeme ekranından siliyor ve stoğunda biten ürünün satılmasının önüne geçiyor.
Bu sayede satıcı kendini korumaya almış oluyor. Ki sistemi 3-5 dakika sonra satın alan bir kaç şanslı daha olmuş. Satın alma ekranı tamamlanmayan ve Sepette boşa düşen ürün otomatik olarak 1-3 dakika arasında tekrar stokta görünür. Her site farklı bir süre belirler bunun için. Mesela normal kampanya olmayan dönemlerde ürün Sepette 1 gün bile kalır ama kampanya dönemi Sepette ürün bekletme süresi çok azdır 1 veya bilemedin 10 dakikaya düşürüyorlar. Hepsiburada bile bunu yapıyor.

Umarım anlatabilmişimdir ve Umarım bu herkes için aydınlatıcı olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Hüseyin Ege Karakışla
Sistem eleştirim şu.
Pch F6 ile Mod art blue yu karşılaştırmak olursam. Gayet normal 500 TL fark olması. mod art blue da kasa daha geri. Ki zaten MSI daha üst bir marka GB daha ucuz. Mod art blue 11999 olsa gülerdim zaten. Mod art red ile bu iki sistemi karşılaştırmayı doğru bulmuyorum. Çünki Ryzen 5600 ile 12400f i karşılaştırmak 12900k ile 5950x i karşılaştırmaktan farksız 😉

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,496
İsim
Diyarhan
Link açıldığı an sepete ekledim ve ödeme adımına geldim 3D kısmına defalarca kod girmeme rağmen hata verdi meğersem Kartı Harcama limiti yetmiyormuş o anki yıkılış o üzüntü duygusunu bilen varmıdır
Aynısını VOK friday de yaşadım ödeme ekranını tamamladım banka İnternet harcama limitinden ödenmemişti kahrolmuştum.

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
@levon hocam elinize sağlık ben PCH sistemi almıştım ve yazdıklarınızdan sonra biraz ön yargıyla yaklaşmıştım ama son 2 gündür bu forumda verdiğiniz cevaplar ve çıkardığınız sistem gayet tatmin ediciydi. Emeğinize sağlık bundan sonra sizi de takipteyiz :)

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Pch sistemle karşılaştırma yapanlar için pch çok daha f/p onu söyleyeyim. 500 lira falxa verip işlemci hariç bütün parçaların kalitesini artırıyonuz. Modart sistemin parçalar Allah'a emanet. 2 sistem de bedava onu yorumlanıyorum.

levon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Levon Turaç
Levon'un bu konuya girmesine vesile olan şey nedir yine? Millet iyisiyle kötüsüyle süperiyle berbatıyla sistem yapıyor işte sadece alıp kullanmak bu kadar mı zor geliyor bizim memlekete? Al-sat mevzuları dönmüş ondan.
Ya sistem hem hızlı satılıyor hem bide bir kaç al-satçı alıp satışa koymuş diye bunun suçlusu olarak bizi görüyorlar.
Alenen söylemiyorlar ama bunu ima ediyorlar. Bende düşüncemi fikrimi yazıyorum. Ki o konuda daha da yazmam zaten yazdığım oldukça net bence.

Bazı kişilere günah keçisi gerekiyor birilerini suçlamadan rahat edemiyorlar. Lafa gelince herkes edebiyat parçalıyor ama Kimse Çuvaldızı kendine batırmıyor. Hem iğne hem de çuvaldız ile başkalarına saldırıyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@levon hocam elinize sağlık ben PCH sistemi almıştım ve yazdıklarınızdan sonra biraz ön yargıyla yaklaşmıştım ama son 2 gündür bu forumda verdiğiniz cevaplar ve çıkardığınız sistem gayet tatmin ediciydi. Emeğinize sağlık bundan sonra sizi de takipteyiz :)
Estağfurullah dostum rica ederim.
O sistemi iyiki de almışsın gayet iyi bir sistemdi özellikle kasa çok daha iyi.
Yiğidi öldür hakkını yeme 😉
Benim orada yaptığım bir şakayı hem youtube da hem de burada ciddiye almışlar.
Yok onu alan pişman olacak diye yazmışım yanına da gülücük koymuşum 🤣🤣

Bazı kişiler KAOS'a ihtiyaç duyuyor maalesef.
Ben cevaplarda yazdım. Fiyatı iyi bulduğunuz sisteme yapışın kardeşim kaçırmayın. 300-500-1000tl fiyat farkına bakmayın. Bizim amacımız insanlar faydalansın.
Başkasından ucuz olsun diye sistem yapsak satılan adete değmesi gerekir ama görüyorsunuz adetler zaten çok az.

Son düzenleme:

TA00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ata T
@levon hocam intel olan sistemi satın aldım. Üyeliği size teşekkür etmek için açtım. İlginize emeğinize teşekkür ederim. Sormak istediğim 2 nokta var. 1.si itopya ile iletişime geçsem farkı vererek kasayı güncelleyebilir miyiz? 2.si 3-3.5k civarında monitör olarak öneriniz var mıdır?

levon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Levon Turaç
Pch sistemle karşılaştırma yapanlar için pch çok daha f/p onu söyleyeyim. 500 lira falxa verip işlemci hariç bütün parçaların kalitesini artırıyonuz. Modart sistemin parçalar Allah'a emanet. 2 sistem de bedava onu yorumlanıyorum.
350tl farka canavar gibi thermaltake kasa ekleyebiliyordun girip ona da baksaydın 😃

Lisser

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Lisser
Instagram
egerdnn
Steam
https://steamcommunity.com/id/Lisser1/
Discord
lisser1
Ya sistem hem hızlı satılıyor hem bide bir kaç al-satçı alıp satışa koymuş diye bunun suçlusu olarak bizi görüyorlar.
Alenen söylemiyorlar ama bunu ima ediyorlar. Bende düşüncemi fikrimi yazıyorum. Ki o konuda daha da yazmam zaten yazdığım oldukça net bence.

Bazı kişilere günah keçisi gerekiyor birilerini suçlamadan rahat edemiyorlar. Lafa gelince herkes edebiyat parçalıyor ama Kimse Çuvaldızı kendine batırmıyor. Hem iğne hem de çuvaldız ile başkalarına saldırıyorlar.
Uzun zaman sonra bu kadar fazla al-sata giden sistem ilk defa gördüm. Sadece sahibindende en az 30-40 sistem gördüm daha ellerine bile ulaşmadan satıyorlar, sistemi Taner hocanin yaptığıyla farksız görüyorum ikisi de efsane sistemler, eline sağlık şahsen ben de beklemiyordum böyle bir şeyi senden ama yaptın helal olsun bu sistemde kazanan al satcilar oldu ne yazik ki

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
350tl farka canavar gibi thermaltake kasa ekleyebiliyordun girip ona da baksaydın 😃
Mesai saatinde olduğum için özelleştirmelere bakma fırsatım olmadı. Kusura bakmayın.

rtxcan

80+ Bronze
Uzun zaman sonra bu kadar fazla al-sata giden sistem ilk defa gördüm. Sadece sahibindende en az 30-40 sistem gördüm daha ellerine bile ulaşmadan satıyorlar, sistemi Taner hocanin yaptığıyla farksız görüyorum ikisi de efsane sistemler, eline sağlık şahsen ben de beklemiyordum böyle bir şeyi senden ama yaptın helal olsun bu sistemde kazanan al satcilar oldu ne yazik ki
Ulan adamın en sucu var

Top Bottom