Neler Yeni

modem performans arttırma :D

tridyboos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
mehmet şükrü kuş
Instagram
@tridyboos
arkadaşlar bayadır aklımda böyle bir fikir vardı ve uyguladım öncelikle modemi söktüm ve anakartı çıkardım ve modei açtım 2 adet ethernet kablosu takılı idi ve 1 adet telefon bağlıyken baktım işlemci üzerinde ki heatsink ısınmamış ama modemde sararma var yani modem bayağı ısınıyor ama ısıyı heatsink e iletemiyor bende o heatsinki çıkardım 2 bacağı vardı lehimliydi lehim makinası ile çıkardım ve baktımki termal macun taştan daha sert ve kullanılan termal macun kalitesiz ztn ve elimde thermal grizzlinin 12.5mk lık macunu vardu ondan birzazcık sıktım minnacık ve yaydım ne ince nede kalın olmadı ve yüzeye ful yaymanız gerek yoksa tam verim alamazsınız sonra taktım kapattım ve evin diyer ucuna gittim 3-4 duvar var arada evet internet hızı çok değil 5-10 arası aldım ama ping 21 çıktı normal pping zaten 18 fln buda bayağı iyi internetten 40x40x10mm bir fan sipariş verdim bu gelince videosunu çekicem modem ciddi anlamda performans artışı yaşadı inşallah bu bilgi işinize yaramıştır isterseniz videosunu çekince buraya atabilirim :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada bunu türktelekomun o beyaz dandik modeminde yaptım öyle düşünün :D

Son düzenleme:
Top Bottom