Neler Yeni

Moderatörler de en iyi cevap seçebilmeli

gbaleft

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Bir konuya "Alınır" yazmak bile çözüm olabilir. Bizde Öyle bir mesajla en iyi cevap alamazsın. Emek görmem gerekiyor, daha sonra sorunu çözmüş mü buna bakılır.
Hocam yalnız emek edilince de alamıyorsunuz ki, konu sahibinin "yazarak" sorunun çözüldüğünü dile getirmesi gerekiyor ve çoğu konu sahibi sorun çözüldüğünde forumdan yok olup gidiyor.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,240
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Alınır yazarak en iyi cevap alınsın demiyorum zaten. Öbür forumlarda da ''alınır'' yazarak en iyi cevap alamazsınız. Bir sorun çözüldüyse mesajın uzun veya kısa olması fark etmez, benim dediğim şey bu.
Alınmış, özellikle bakmıştım. Bizi başka platformlara benzetmeye çalışmayın. Ora farklı bura farklı.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,240
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Hocam yalnız emek edilince de alamıyorsunuz ki, konu sahibinin "yazarak" sorunun çözüldüğünü dile getirmesi gerekiyor ve çoğu konu sahibi sorun çözüldüğünde forumdan yok olup gidiyor.
O benim sorunum değil. En iyi cevap almak zorundaymışsınız gibi yersiz düşüncelere kapılmazsanız sorun çözülmüş olur.

melih abuaf

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Alınmış, özellikle bakmıştım. Bizi başka platformlara benzetmeye çalışmayın. Ora farklı bura farklı.
Benzetmeye çalışmıyorum zaten mesajımda da belirttim ''alınır'' yazanlar en iyi cevap almasın diye. Tek dediğim şey en iyi cevap seçilmek için uzun uzun yazmak zorunda kalmayalım. Ayrıca şu mesajınızda konuyu kilitlediğiniz için yazamadım.
1619432772988.png

Bir üye sorunun çözüldüğünü anlayabilir. Yanlış yere en iyi cevap seçilirse üyeler raporlar zaten.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,240
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
İyi cevapla EN iyi cevap arasında bir farkın olması gerekiyor. Bizde emek vermeden bu ödülü alamayacaksınız, gayet basit yani.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,726
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bu konu niye bu kadar uzadı ki :d

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
İlk geldiği vakitlerde soruldu ve çokça söylendi. Gelen her rapor en iyi cevap olarak seçilecek değil.
Technopat'ta olduğu gibi konu sahibinin sorununa çözüm geldiği gibi "Çözüm"dür diye görülen bir şey değil.
Bu yüzden teknik destekte dolaşıp sürekli alınabilecek bir şey değil. Bu ödülü, kolay kolay alamayacaksınız dendi.
Sorunu çözdüğünüz hâlde en iyi cevap gelecek de değil, seçilmemişse yetersiz görülmüştür ya da konuyu çözmemiştir.
Konuyu çözüp çözmemek, net bir şey değil. Pek kimsenin söylemediği ender sayılabilecek şeylere geliyor genelde ödül.
Baştan savma değil de uzun yazılar daha da öne çıkıyor, bu sebepten almak kolaylaşıyor. En büyük örneği de @crazyreign.
Fakat bu kısa bir yazı ile alınamayacağı anlamına da gelmiyor, önemli olan "En iyi" denilecek kadar işlevsel bir cevap olması.
Bir şeyin genel hatlarını çoğu şeyini bilirsin fakat küçük bir detayı bilmezsin, internetten ararsın ve bir sitede bulup öğrenirsin.
Bu küçük detaylar, "En iyi cevap" oluyor. Sen genel hatlar için de çözüm sunar ve konu sahibine yardımcı olur ve sorununu çözersin.
Bu Technopat'ta "Çözüm" sayılır fakat burada değil, o küçük detaya cevap verebilirsen "En İyi Cevap"ı alırsın. Fark, tam bu diyebiliriz.
"Bu ödülü, kolayca alamayacaksınız." dendi fakat Mehmet Yılmaz yine insiyatifli. Çok kere genel, yüzeysel cevaplara da verdiğini gördüm.
Emin olun sizin eleştirilerinizi, sitemlerinizi veyahut o kadar attığınız raporları boşa atmıyor. Elden geldiğince hak edene vermeye çalışıyor.
O kadar takılmayın bu sayılara, almak zorundaymışsınız gibi düşüncelere kapılmaya gerek yok. Kaliteli, işlevsel insan her yerde belli ediyor.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,240
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler