Neler Yeni

Moderatörler de en iyi cevap seçebilmeli

Avolay

80+ Gold

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,319
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
İlk geldiği vakitlerde soruldu ve çokça söylendi. Gelen her rapor en iyi cevap olarak seçilecek değil.
Technopat'ta olduğu gibi konu sahibinin sorununa çözüm geldiği gibi "Çözüm"dür diye görülen bir şey değil.
Bu yüzden teknik destekte dolaşıp sürekli alınabilecek bir şey değil. Bu ödülü, kolay kolay alamayacaksınız dendi.
Sorunu çözdüğünüz hâlde en iyi cevap gelecek de değil, seçilmemişse yetersiz görülmüştür ya da konuyu çözmemiştir.
Konuyu çözüp çözmemek, net bir şey değil. Pek kimsenin söylemediği ender sayılabilecek şeylere geliyor genelde ödül.
Baştan savma değil de uzun yazılar daha da öne çıkıyor, bu sebepten almak kolaylaşıyor. En büyük örneği de @crazyreign.
Fakat bu kısa bir yazı ile alınamayacağı anlamına da gelmiyor, önemli olan "En iyi" denilecek kadar işlevsel bir cevap olması.
Bir şeyin genel hatlarını çoğu şeyini bilirsin fakat küçük bir detayı bilmezsin, internetten ararsın ve bir sitede bulup öğrenirsin.
Bu küçük detaylar, "En iyi cevap" oluyor. Sen genel hatlar için de çözüm sunar ve konu sahibine yardımcı olur ve sorununu çözersin.
Bu Technopat'ta "Çözüm" sayılır fakat burada değil, o küçük detaya cevap verebilirsen "En İyi Cevap"ı alırsın. Fark, tam bu diyebiliriz.
"Bu ödülü, kolayca alamayacaksınız." dendi fakat Mehmet Yılmaz yine insiyatifli. Çok kere genel, yüzeysel cevaplara da verdiğini gördüm.
Emin olun sizin bu eleştirilerinizi, sitemlerini veyahut o kadar attığınız raporları boşa atmıyor. Elden geldiğince hak edene vermeye çalışıyor.
O kadar takılmayın bu sayılara, almak zorundaymışsınız gibi düşüncelere kapılmaya gerek yok. Kaliteli, işlevsel insan her yerde belli ediyor.
Bunun altına imza atabiliyor muyuz?

Leurox

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Genelde en iyi cevap nadir seçiliyor biraz emek arıyorlar, yani uzun bir yazıda gerekebiliyor.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,729
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Ben olsam 5000 küsür en iyi cevabım vardı
Yetkimiz olmasına rağmen en iyi cevap seçmiyoruz, herkesin görevi farklı.
Ama görevim en iyi cevap seçmek olsaydı bile kendi mesajıma kesinlikle en iyi cevap vermezdim, etik olmaz.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,319
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Ama görevim en iyi cevap seçmek olsaydı bile kendi mesajıma kesinlikle en iyi cevap vermezdim, etik olmaz.
10 tane en iyi cevabım var, raporluyorlar reddediyorum ben :D

Mertmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,084
İsim
Mert Enes Deniz
İlgilendiği Kategoriler
Playstation,Racing,Pc toplama
Reis lütfen 80 yap en iyi cevabı :D Elim ayağım titriyor.

melih abuaf

80+ Gold
En İyi Cevap
6
İlk geldiği vakitlerde soruldu ve çokça söylendi. Gelen her rapor en iyi cevap olarak seçilecek değil.
Technopat'ta olduğu gibi konu sahibinin sorununa çözüm geldiği gibi "Çözüm"dür diye görülen bir şey değil.
Bu yüzden teknik destekte dolaşıp sürekli alınabilecek bir şey değil. Bu ödülü, kolay kolay alamayacaksınız dendi.
Sorunu çözdüğünüz hâlde en iyi cevap gelecek de değil, seçilmemişse yetersiz görülmüştür ya da konuyu çözmemiştir.
Konuyu çözüp çözmemek, net bir şey değil. Pek kimsenin söylemediği ender sayılabilecek şeylere geliyor genelde ödül.
Baştan savma değil de uzun yazılar daha da öne çıkıyor, bu sebepten almak kolaylaşıyor. En büyük örneği de @crazyreign.
Fakat bu kısa bir yazı ile alınamayacağı anlamına da gelmiyor, önemli olan "En iyi" denilecek kadar işlevsel bir cevap olması.
Bir şeyin genel hatlarını çoğu şeyini bilirsin fakat küçük bir detayı bilmezsin, internetten ararsın ve bir sitede bulup öğrenirsin.
Bu küçük detaylar, "En iyi cevap" oluyor. Sen genel hatlar için de çözüm sunar ve konu sahibine yardımcı olur ve sorununu çözersin.
Bu Technopat'ta "Çözüm" sayılır fakat burada değil, o küçük detaya cevap verebilirsen "En İyi Cevap"ı alırsın. Fark, tam bu diyebiliriz.
"Bu ödülü, kolayca alamayacaksınız." dendi fakat Mehmet Yılmaz yine insiyatifli. Çok kere genel, yüzeysel cevaplara da verdiğini gördüm.
Emin olun sizin bu eleştirilerinizi, sitemlerini veyahut o kadar attığınız raporları boşa atmıyor. Elden geldiğince hak edene vermeye çalışıyor.
O kadar takılmayın bu sayılara, almak zorundaymışsınız gibi düşüncelere kapılmaya gerek yok. Kaliteli, işlevsel insan her yerde belli ediyor.

Detaylı bir cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Çözüm sistemi hâlâ saçma geliyor ama yapacak bir şey yok sanırım. En iyi cevap ödülü verildiğini daha bu konuda yeni öğrendim.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Destan demiyor.
Alınır demek yerine artı eksilerini sayarak alınır diyin diyor.
Böyle de değil aslında, asla da olmaması gerek. Öneri konularında "En İyi Cevap" olmaz.
İsterseniz elli satır yazı yazın, burada bir soruna çözüm ya da akılda kalan bir soruya cevap yok.
Link atıp bu alınır demek, "En İyi Cevap" olmamalı. Sistem ilk geldiğinde bu tür kurallar tam oturmamıştı.
Öneri konusundan aldığım 3 adet en iyi cevabı, @crazyreign moderatör iken ona ilettiğimde sildiğini de bilirim.
Arada gözden kaçıyor tabii ki, raporlarsanız gerekli işlemler yapılacaktır. Elden geldiğince adaletli bir ortam olmalı.

Avolay

80+ Gold
Etik metik diyip 79 en iyi cevap yapmak :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,704
Üyeler
140,539
Son üye
budala31
Top Bottom