Neler Yeni

Yardım 1 Aylık MSI G241 Monitör Göz Kırpıyor

Gannicus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Tommy Shelby
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce sistem topladım fakat bir sorunum var ve artık can sıkmaya başladı

- monitör msi g241
- ekran kartım msi gtx 1660 super gaming x
- ryzen 5 3600
-corsair pro rgb 2x8 3200mhz
- high power gold 600w- msi b550 a pro

İlk başlarda yapıyor muydu bilmiyorum hatırlamıyorum fakat bayadır yaptığına şahit oldum monitör de sadece üst kısımda perde gibi düşünün anlık milisaniyelik bir olay göz kırpıp anında kayboluyor o kadar hızlı ki telefonda yakalamak çok zor çünkü oyunlarda ve film izlerken yapmıyor genelde internette dolaşırken mesela forumdayken ya da araştırmalar yaptığım da vs göz kırpıyor artık son zamanlarda iyice canımı sıkmaya başladı

Sorunun neden kaynaklandığını bulmak için farklı bir 144hz 1ms Rampage monitörle denedim yine yaptı kabloda olabilir diye kabloyu değiştirdim denedim yine yaptı hdmi ile denedim yine yaptı en son olarak priz ve elektrik akımından şüphelenip evde farklı bir yere taktım ve uzatma kablosunuda değiştirdim hem farklı priz hem kablo yine aynı sorunu yaptı artık daha ne yapacağımı bilmiyorum itopyadan almıştım bugun arayıp ileteyim dedim sıra bekledim 2 saat bana geldiğinde telefon kapandı onlardan da dönüt alamadım sizce ne yapmalıyım bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim teşekkür ederim okuduğunuz için iyi akşamlar.

video olarak bir link bırakacağım burdan bakıp izleyebilirsiniz anlık olarak milisaniye yapıp hemen geçiyor ( https://1drv.ms/v/s!AgjQ0QpsWBXFgWvliZlHH234hnkN?e=dJAHGC )

En İyi Cevap
Bugün nihayetinde garantiden mail aldım itopya dan almış olduğum msi gtx 1660 super gaming x ekran kartını maille ulaştığım msi türkiye garanti servisi olan servispointe göndereceğim umarım düzeltebilirler.
O halde iyi haberi vereyim. An itibariyle 1660 Super'e beklediğimiz güncelleme gelmiş bulunmaktadır. :)
Fixlenen sorunlar :
Fixed Issues in this Release [461.92]
  • Some desktop applications may flicker or stutter when resizing the window on some PC configurations
  • [GeForce GTX 1660 SUPER]: Random flickering may appear across the top of the monitor on some PC configurations.
  • [Vulkan][Red Dead Redemption 2]: The game may display pixelated black dots or artifacts on characters' skin.
  • [Rocket League]: Matches may...

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Ek olarak aynı sorunu bende yaşıyorum ve sistem üzerinden video kayıt ederek sorunu yakaladığımda, izlerken görünmediğini fark ettim.
Ama arkadaşta görünüyormuş sanırım.

Aynı şekilde kablodandır dedim değiştirdim fakat düzelmedi.
Sanırsam 2 parçamız aynı seninle ;
GPU : Gigabyte 1660S OC
RAM : Corsair 2x8 3200Mhz CL16

Son düzenleme:

MertKKG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Kuklagül
Aynı sorundan bende de var. ASUS VP249QGR Modeli monitörüm vardı. Bu sorundan dolayı servise gönderdim ve değişim sağladım. Gelen monitörde de aynı sorun oldu ve tekrar gönderip iade istedim ve kabul edildi. Şu an 2 gün önce almış olduğum AOC 24G2U Model monitör kullanıyorum aynı sorun bunda da var. Sorunun kaynağını bende bulamadım, yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

EDİT: Ekran kartım Gigabyte GTX 1660S OC

Gannicus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Tommy Shelby
Aynı sorundan bende de var. ASUS VP249QGR Modeli monitörüm vardı. Bu sorundan dolayı servise gönderdim ve değişim sağladım. Gelen monitörde de aynı sorun oldu ve tekrar gönderip iade istedim ve kabul edildi. Şu an 2 gün önce almış olduğum AOC 24G2U Model monitör kullanıyorum aynı sorun bunda da var. Sorunun kaynağını bende bulamadım, yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

EDİT: Ekran kartım Gigabyte GTX 1660S OC

tam olarak aynı sorun bu da benimkiyle farklı kablo farklı priz farklı monitör farklı hdmi ve dp kablosu denedim fakat bir türlü olmadı hala yapıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun bu mu peki? Yanlar dalgalanıyor.

yok dalgalanma değil göz kırpma gibi arkadaşın attığı video da net belli oluyor

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
aynı monitörü bende kullanıyorum
hiç dikkat etmedim ama bende aynı sorunla karşılaştım