Neler Yeni

Monitör iade

Wojoexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Furkan Akdan
Instagram
furkanakdann
Arkadaşlar merhaba, trendyoldan aşağıya linki bıraktığım monitörü almayı düşünüyorum. Kullanıcıya sorulan sorularda ssini attığım cevapları verilmiş. Internet üzerinden alışverişlerde 14 gun iade süresi var diye biliyorum zaten ürün bilgilerinde de 14 gün ücretsiz iade yazıyor ama yorumlarda birkaç kişi iadesinin reddedildigini yazmış kutu açıldığı için vs. Eğer ölü piksel vs. bir sorun çıkarsa ben bu ürünü koşulsuz şartsız iade edebilir miyim? Satıcının bunu reddetme gibi bir şansı var mı?

Ekler

• Screenshot_20200625-134228.png
    Screenshot_20200625-134228.png
    174.6 KB · Hit: 98

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Bazı firmalar sınırlıyorlar belirli ölü pikseli geçince alıyorlar. Koşulsuz iade hakkı diye bir şey var iade almazlarsa THH haklarını kullanırsınız.

Wojoexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Furkan Akdan
Instagram
furkanakdann
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bazı firmalar sınırlıyorlar belirli ölü pikseli geçince alıyorlar. Koşulsuz iade hakkı diye bir şey var iade almazlarsa THH haklarını kullanırsınız.
Monitörü açıp renkleri hoşuma gitmemişte olabilir mesela kutusuna geri koyup her şeyiyle birlikte 15 gün içinde iade etsem geri almak zorundalar değil mi?

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Monitörü aldığınızda ön sözleşmesini kabul etmiş olursunuz. Eğer ön sözleşmede koşulsuz iadeyi kabul etmiyorlarsa iade edemezsiniz. Şahsen bu satıcı beni şüphelendirmedi değil.

ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
Cayma hakkını kullarak kutuyu eksiksiz bir şekilde garanti faturasını koyarak iade/cayma hakkınız var.

.SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:
ŞİRKET
ADI/UNVANI:
ADRES:
EPOSTA:
TEL:
FAKS:

Bu arada şirketin ön sözleşmesini okuyunuz ""Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. "

Wojoexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Furkan Akdan
Instagram
furkanakdann
Monitörü aldığınızda ön sözleşmesini kabul etmiş olursunuz. Eğer ön sözleşmede koşulsuz iadeyi kabul etmiyorlarsa iade edemezsiniz. Şahsen bu satıcı beni şüphelendirmedi değil.

ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
Cayma hakkını kullarak kutuyu eksiksiz bir şekilde garanti faturasını koyarak iade/cayma hakkınız var.

.SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:
ŞİRKET
ADI/UNVANI:
ADRES:
EPOSTA:
TEL:
FAKS:
Satıcının puanı da iyi aslında yorumlar falan da iyi ama tek tük ölü piksel çıkıyor sanırım o da bana denk gelir kesin, başım ağrısın istemiyorum sonra. Hepsiburadadan mı alsam acaba siz hangisini tavsiye edersiniz?

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Ben bu zamana kadar böyle riskli "tüm ürünlerde görülmesi muhtemel" olan ürünleri Vatan'dan aldım.

Alacağınız monitör hangisi?

Wojoexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Furkan Akdan
Instagram
furkanakdann
Ben bu zamana kadar böyle riskli "tüm ürünlerde görülmesi muhtemel" olan ürünleri Vatan'dan aldım.

Alacağınız monitör hangisi?
Asus vp249qgr. Vatanda yok sanırım bide ekonomik olması açısından bunu tercih ettim. Normalde Asus tuf vg249q alacaktım.

Quispa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Efkan Başer
Kardeşim tüketici hakları diye bir şey var, koşulsuz şartsız iade edebilirsin monitör çok iyi olsa bile.Firma sorun çıkarır, tüketici haklarına gidersin tabiri caizise anasını ağlatırlar firmanın.

Wojoexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Furkan Akdan
Instagram
furkanakdann
Kardeşim tüketici hakları diye bir şey var, koşulsuz şartsız iade edebilirsin monitör çok iyi olsa bile.Firma sorun çıkarır, tüketici haklarına gidersin tabiri caizise anasını ağlatırlar firmanın.
Öyle ama o süreç uzun işte hakkını alsan bile mağdur olmuş oluyorsun

cak44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Enes Kaya
Bende bu monitörü alacaktım senin gibi yorumlarda ölü piksel şikayetlerini görünce almadım firmaya mesaj attım verdiği cevap bu

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5

Hepsiburada'yı okudum ambalajının yırtılmamış olması lazım. Siparişi aldığınızda kutuyu çok özenli bir şekilde açmalısınız. Sakın parçaları bir yere sürtmeyiniz. Monitörü alınca Ölü piksel testi yaparken videoya kaydedin. Eğer ölü piksel çıkarsa geri iadeye başvurursunuz. Monitör defolu bilgisini verip kargoyu çağırıp vakit kaybetmeden gönderin.

Quispa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Efkan Başer
Bende bu monitörü alacaktım senin gibi yorumlarda ölü piksel şikayetlerini görünce almadım firmaya mesaj attım verdiği cevap bu
tşk yazan bir firma pek resmi değil gibi :)

Wojoexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Furkan Akdan
Instagram
furkanakdann

Hepsiburada'yı okudum ambalajının yırtılmamış olması lazım. Siparişi aldığınızda kutuyu çok özenli bir şekilde açmalısınız. Sakın parçaları bir yere sürtmeyiniz. Monitörü alınca Ölü piksel testi yaparken videoya kaydedin. Eğer ölü piksel çıkarsa geri iadeye başvurursunuz. Monitör defolu bilgisini verip kargoyu çağırıp vakit kaybetmeden gönderin.
Ambalajdan kasıt ne tam olarak hocam, kutuyu açınca ambalaj yırtılmış oluyor mu?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,503
Üyeler
156,342
Son üye
sarpi
Top Bottom