Neler Yeni

Yardım Monitör Kararsızlığı

pandazur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mertkan Yılmaz
Dostlar kavisli monitör istiyorum, lakin 4ms ile 1ms arasındaki farkı bilmediğim için kararsızım 4 monitör arasında kararsız kaldım, 1 tanesi kavisli, youtube üzerinden izlediğim videolarda 4ms ile 1ms arasında hiçbir fark göremedim bu oynarken çok belli eder mi buraya monitörler ve özelliklerini bıraktım, özellikleri ve fiyatları burada, tecrübe eden var ise veya 1ms ile 4ms arasındaki farkı açıklayabilecek var ise açıklarsa sevinirim, 990₺ olan monitöre pek sıcak bakmadım bütçemi biraz zorluyor açıkçası.
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı1.PNG

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
1ms ile 4ms arasındaki farktan önce panel fakına bakmalısın. Ben kavisli VA panel aldım pişmanım. Alacağın monitör IPS panel olsun.

Beyfendiiii6

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,510
İsim
Batuhan ege
4 ms ve 1 ms arasindaki farki fark edemezsin
Ben en ucuzu alirdim

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
İyice inceledim monitörleri en mantıklısı kesinlikle Philips (en sağdaki). F/P bir monitör. Onu almalısın.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Peki neden pişman oldun ve ıps ile va arasında ne gibi bir fark olabilir, açıklarsan sevinirim.
Mesela youtube'da video izliyorsun. VA'da 1080p'de açtığın video ile IPS'de 480p'de açtığın video aynı oluyor. Renk doygunluğu kötü ve VA panellerde pikseller daha belirgin oluyor.

porkos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
berke
4ms ve 1ms arasındaki fark kısaca şöyledir csgo oynadığımızı düşünelim dust 2 deyiz t base den elbaşında mid kapısına bakıyoruz 1ms mönitör varken adamı ucu ucuna vurduk killi aldık 4 ms varken ucu ucuna vurduk gibi gözüktü ama aslında ölüpiksel vurduk kısaca böyledir 1ms i tercih ederdim kavis bence çok önemli değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan Poçan
700 TL IPS panel Monitör bulabilirmiyim
700 TL ye IPS panel bulmak zor ancak o fiyata TN panel öneririm. Özellikle kullanım amacınız fps oyunları oynamak ise 1ms bir TN panel işinizi fazlası ile görür dahası TN panel hızını verebilen IPS paneller 1500TL aşağı yukarı yani karar size ve bütçenize bağlı.

Top Bottom