Neler Yeni

Yardım Monitör Niyetine Televizyon Kullanmak Pc'Ye Zarar Verir mi?

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Monitorum değişimde olduğu için Vestel 3d smart 1080p televizyon kullanmam gerekiyor (sistem 3070ti i5 12400f ) Sistemim arizalanir diye korkuyorum
(1 hafta televizyon ile kullandım psuda cızırtı var diye değişime yolladim)
Bircok konu araştırdım ve televizyonun kasaya zarar vermeyecegini söylediler birkaç forum üyeleri fakat technopat da bir üyenin şu yorumu dikkatimi çekti
NE DÜSÜNUYORSUNUZ? Zarar Verirmi
;
Bir televizyonda topraklama bağlantısı bulunmaz. Prize taktığınız fişine dikkatli bakacak olursanız, toprak hattı ile herhangi bir bağlantısı bulunmaz. Sistem topraklamayı daha çok kendisine bağlanan sistemden alır. Örneğin uydu alıcısından gelen yada laptoptan gelen hdmı kablosu vasıtasıyla alabilir.

Kısacası bir çok insan ben kullanıyorum sorun yaşamıyorum sizi keklemişler gibi bilmeden boş yorum yapmış.

Televizyonlar herhangi bir şekilde topraklamaya maruz kalmıyorsa ya da evde topraklama hattı yoksa, ekrana elinizi sürttüğünüzde vibrasyon etkisi yaratacak şekilde bi titreme hissedersiniz elinizde.

Topraklama olmayan televizyonda da statik elektrik oluşur ki teknolojik ürünlerin çoğunda kendiliğinden oluşması olası muhtemel bir durumdur. Bunu yüklenip yüklenip herhangi bir yere boşaltamadığı zaman, bu esnada laptopu bağladığınızda mevcut statik elektrik (evde toprak hattının olmadığını varsayarak söylüyorum) laptopa akacak ve anakartta veya grafik kartında sorunlara yol açabilecektir.

Kısacası arkadaşı keklememişler, gayet mantıklı bir açıklama sunmuşlar. Ne yazıkki evdeki elektrik sebebiyle arızalanmış parçalar ülkemizde garanti kapsamına girmiyor.

Ona bakılırsa bende evimde 10 senedir bifiil laptopumu televizyona bağlı şekilde kullanıyorum bende sorun yaşamadım ancak biz yaşamadık diye böyle bir sorunun yaşanma ihtimali yok değil.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,934
İsim
tümen dağ
Basliga cevap veriyorum hayir
Uzun yaziyi okumadim

JATDAV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
JATDAV
Biraz daha kısacası diyip lafı uzatırsan...
Dostum 2 tv 1 monitör kullanıyorum bir zararı yok. TV ne kadar iyi olursa olsun oyunlarda yeterli akıcılığı vermiyor ama chill oyunlar oynanır. Forza'ı TV'de oynamak çok zevkli.
Ekran kartı çıkışlarını yakma gibi bir muhabbette yok, sorun yaşamazsın.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biraz daha kısacası diyip lafı uzatırsan...
Dostum 2 tv 1 monitör kullanıyorum bir zararı yok. TV ne kadar iyi olursa olsun oyunlarda yeterli akıcılığı vermiyor ama chill oyunlar oynanır. Forza'ı TV'de oynamak çok zevkli.
Ekran kartı çıkışlarını yakma gibi bir muhabbette yok, sorun yaşamazsın.
😂😂😂 Pek uzun cümleler kuramadığım bariz pardon. Kısaca teşekkürler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
907,096
Üyeler
140,767
Son üye
estqxopXl
Top Bottom