Neler Yeni

Monitörde MS önemli midir?

VorleN

80+ Silver
Arkadaşlar hani monitörlerde yazıyor ya 0.5ms 1ms diye falan (genelde 1-5ms arası oluyor bunlar) bunun ne önemi var düşük ms her zaman daha iyidir ama mesela benim monitörüm 5 ms , 1ms monitörü olan birisine göre devavantajlarım neler? İnsan gözü 1ms ile 5ms arasındaki farkı ayırt edebiliyor mu?

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24
Arkadaşlar hani monitörlerde yazıyor ya 0.5ms 1ms diye falan (genelde 1-5ms arası oluyor bunlar) bunun ne önemi var düşük ms her zaman daha iyidir ama mesela benim monitörüm 5 ms , 1ms monitörü olan birisine göre devavantajlarım neler? İnsan gözü 1ms ile 5ms arasındaki farkı ayırt edebiliyor mu?
Gri tonları arasındaki geçiş hızı oluyor genelde, zıt renkler arasında bu MS biraz daha artabilir, Monitör ghostingi engelleyebiliyorsa 4 ms'lik bir fark anlaşılacak düzeyde değildir.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Bazı monitörler (Örn. Philips'in bazı modelleri) yalancı çıkıyor.
Ben monitörü 4ms 75Hz olarak aldım. Ama monitörün menüsündeki "SmartResponse" özelliğini açmadıkça 4ms olmuyor ve 14ms'e kadar çıkıyor, SmartResponse açınca da aşırı Ghosting yapıyor.

Daha önce Technopat'ta söylemişlerdi ancak monitörün kullanım kılavuzunda da SmartResponse'un gecikme düşürme için olduğu yazıyordu, arkada bir işler dönüyor olabilir ama bilmiyorum, yanlış bilgi vermek olmasın.

Şu konuya bakabilirsin: https://forum.donanimarsivi.com/konu/monitoerde-ms-nedir-gercekten-fark-edilebilir-mi.191286/

xragu

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,306
İsim
Fenasi Kerim durmaz
5ms ve 1ms kullandım araların cok fark gormedim

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
1 ile 5 ms arasında fark yok denebilecek kadar az (bi' insan için). Bu yüzden pek bakmayın bu değere.

VorleN

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben monitörü 4ms 75Hz olarak aldım. Ama monitörün menüsündeki "SmartResponse" özelliğini açmadıkça 4ms olmuyor ve 14ms'e kadar çıkıyor, SmartResponse açınca da aşırı Ghosting yapıyor.

Daha önce Technopat'ta söylemişlerdi ancak monitörün kullanım kılavuzunda da SmartResponse'un gecikme düşürme için olduğu yazıyordu, arkada bir işler dönüyor olabilir ama bilmiyorum, yanlış bilgi vermek olmasın.

Şu konuya bakabilirsin: https://forum.donanimarsivi.com/konu/monitoerde-ms-nedir-gercekten-fark-edilebilir-mi.191286/
Hocam peki 14ms e kadar çıktığını nereden öğrendiniz benim monitörümde 75hz 5ms LG.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Hocam peki 14ms e kadar çıktığını nereden öğrendiniz benim monitörümde 75hz 5ms LG.
Onu da Sosyal'de yazmışlardı. Kesinliğini bilmiyorum ama açınca ciddi anlamda Ghosting yaşıyorum.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13

Evet bende de oluyor. Resmen forumda bile aşağıya kaydırırken ghosting belli oluyor. 248E9Q modelini kullanıyorum. Philips görüntü kalitesinde iyi bir marka ama yenileme hızı ve gecikme süresi olarak kendini geliştirmesi gerek. Diğer markalar 360 Hz'e geçerken, Philips 144 Hz'e yeni geçti.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,474
Üyeler
140,206
Son üye
DeadpoolMusty
Top Bottom