Neler Yeni

monitörden kaynaklı dar boğaz yapar mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hasan
Arkadaşlar ben 1 hafta önce bi sistem topladım yani aldım denebilir hazır olarak her neyse sistemimin özellikleri
Gtx 1660 6 gb
Ryzen 5 2600
8x2 3200 mhz ram
biostar B450MH anakart
480 gb ssd
sistemimin özellikleri bunlar arkadaşlar ve bunun yanında monitör olarak 60 hz 5 ms bir ikinci el monitör kullanıyorum paramın hepsini kasaya yatırmıştım monitörü sonradan tamamlarım diye. Her neyse arkadaşlar bilgisayarı açıyorum ilk başlarda sorunsuz açılıyor fakat sonradan mouse kasmaya başlıyor bu tam oyundaykende oluyor ve çok sinir bozucu bir şey. BU olay sistemi ilk aldığımda daha fazla oluyordu ama şu aralar biraz olmamaya başladı sanki. Yani arkadaşlar demem o ki sistemimdeki o mouse imlecinin kasması/droplanmasının sebebi sizce monitörümün düşük özelliklere sahip olmasından olabilir mi? Peki öyle değilse nedenini söyler misiniz ?

DDRQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Serkan sss
monitörden kaynaklı değildir ama droplanmanın 1000 türlü sebebi olabilir önce sen driverlarını tamamen güncelle internetteki droplanma için çözüm yollarına bak yine de bir sonuca varamazsan başka yollar deneriz

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hasan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
monitörden kaynaklı değildir ama droplanmanın 1000 türlü sebebi olabilir önce sen driverlarını tamamen güncelle internetteki droplanma için çözüm yollarına bak yine de bir sonuca varamazsan başka yollar deneriz
reis bütün sürücüler güncell

Faruk Emre

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Faruk
peki ya windows?
Mesaj otomatik birleştirildi:

crackli mi veya güncel mi deil mi

Faruk Emre

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
816
İsim
Faruk
şu konuya bir bak derim:

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Monitör ile darboğazın bir alakası yok.Monitör Hz değerinin 60Hz olduğuna emin olun.Orjinal bir windows kullanmıyorsanız sebebi bu bile olabilir.
Nvidia denetim masası üzerinden monitör Hz ayarlarını yapabiliyor olmanız gerek 60Hz olduğuna emin olun.
Ayrıca sisteminizde kullandığınız PSU nedir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hasan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitör ile darboğazın bir alakası yok.Monitör Hz değerinin 60Hz olduğuna emin olun.Orjinal bir windows kullanmıyorsanız sebebi bu bile olabilir.
Nvidia denetim masası üzerinden monitör Hz ayarlarını yapabiliyor olmanız gerek 60Hz olduğuna emin olun.
Ayrıca sisteminizde kullandığınız PSU nedir ?
monitürumde 50/60 hz yazıyor 5 ms yazıyor. Kullandığım psu ise GameGaraj 550 Watt 80+ Bronz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
894,855
Üyeler
138,423
Son üye
mamicillo