Neler Yeni

Monitörüm 1 ms olmasına rağmen 4 ms alıyorum ?

ZeyJ07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Kerim Bodur
Hocalarım viewsonic 27 VX2718 165 hertz 1 ms MPRT monitör aldım ayarlardan 1 ms mode açmama rağmen valorantta 2-4 ms veriyor sebebi nedir ? Arızalımıdır ?

Judicial

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gökay Çeker
4ms verdiğini nasıl anlıyorsunuz acaba?

ZeyJ07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Kerim Bodur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4ms verdiğini nasıl anlıyorsunuz acaba?
İşte onu diyorum acaba ben mi yanlış bakıyorum valorant ayarlarda şu var TOPLAM KARE İŞLEME HIZI bunu açtığımda 2-4 ms diyor. Ufo testine baktım hiç bir ayar yapmadım 6.4 ms verdi

Judicial

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gökay Çeker
İşte onu diyorum acaba ben mi yanlış bakıyorum valorant ayarlarda şu var TOPLAM KARE İŞLEME HIZI bunu açtığımda 2-4 ms diyor. Ufo testine baktım hiç bir ayar yapmadım 6.4 ms verdi
Bunun monitörle gram alakası yok. Bu sizin ekran kartınızın görüntüyü çizme süresi. 150 fps gibi değerlerde ortalama 2-4ms gibi değerler gözükür. Monitördeki 1ms olayı farklı. O sizin imlecinizi oynattığınızda ekranın verdiği tepki süresi.

ZeyJ07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Kerim Bodur
Bunun monitörle gram alakası yok. Bu sizin ekran kartınızın görüntüyü çizme süresi. 150 fps gibi değerlerde ortalama 2-4ms gibi değerler gözükür. Monitördeki 1ms olayı farklı. O sizin imlecinizi oynattığınızda ekranın verdiği tepki süresi.
Biraz daha 1 ms olayını açarmısın hocam mesela 1 ms modunu açtığımda ekran parlaklığı düşüyor normal mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörüm bu

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Önemli olan Gray To Gray'i 1 ms olması.
4 ms olmasına çok takılmayın oynayın oynunuzu.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Hocam onu bulamıyorum sadece 1 ms MPRT yazıyor.
Bu pazarlama taktiğidir. Aslında 1 ms MPRT ama 4 5 ms GTG dir.
Gerçek 1 ms , 1 ms GTG dir.
Oynayın oynunuzu. Takılmayın çok böyle şeylere. Bu da bir pazarlama taktiğidir. Yok 1 ms olunca daha iyi adam vurumuyormuşsunda falan.
O farkı sen anlayamazsın. Saniyenin bilmemde biri.

ZeyJ07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Kerim Bodur
Oynayın oynunuzu. Takılmayın çok böyle şeylere. Bu da bir pazarlama taktiğidir. Yok 1 ms olunca daha iyi adam vurumuyormuşsunda falan.
Teşekkürler hocam son olarak içinden çıkan Displayport kablosunu kullanıyorum kalite farkı var mıdır harici bir dp kablosu önerir misiniz? ?

Judicial

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Gökay Çeker
Kesinlikle, oyun performansınızı olumsuz etkileyecek bir etken yoksa takılmayın böyle şeylere.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Teşekkürler hocam son olarak içinden çıkan Displayport kablosunu kullanıyorum kalite farkı var mıdır harici bir dp kablosu önerir misiniz? ?
Masrafa gerek yok. DP 100 lira .
Kullanın gitsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kesinlikle, oyun performansınızı olumsuz etkileyecek bir etken yoksa takılmayın böyle şeylere.
e-sporcu değilsen gram fark anlamazsın.

Top Bottom