Neler Yeni

Monitörüm Habire Sinyal Yok Hatası Veriyor

Logithx

80+ Bronze
Bende mönitör görüntü gidip geliyordu kablolar başka bilgisayarlarda denedim yorun yoktu paugge marka kablo alınca sorunum düzeldi..

WretcheR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Çağrı Arslan
Tamam, kablo ve monitör kaynaklı değil sorun. Tamamen kasa içerisinde.
BIOS sıfırlamak için BIOS pilini çıkart, 5 dakika kadar beklesin o hâlde. Daha sonra geri tak. Bu sürede bilgisayar prize takılı olmasın.

Veya daha kısası, BIOS pilinin hemen altında JBAT1 olur, 2 tane yan yana iğne gibi. Onları bir anahtarla, boyasız metalle kısa devre yap. 10 saniye kadar tut. Bilgisayar prize takılı olabilir bunda.
Olmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizce Anakartı mı Asus garantisine göndereyim yoksa bilgisayarı komple İtopya ya mı göndereyim. Pek İtopya ya gönderme taraftarı değilim çünkü 1 ayda falan geliyor en iyi ihtimalle. Sorunun neyden olduğunu nasıl anlayabilirim ? Ben anakarttan olduğunu düşünüyorum. Bunu başka test edebileceğim bir yer yok bu yüzden test etmek dışında nasıl anlayabilirim ?

Olmadı

Sizce Anakartı mı Asus garantisine göndereyim yoksa bilgisayarı komple İtopya ya mı göndereyim. Pek İtopya ya gönderme taraftarı değilim çünkü 1 ayda falan geliyor en iyi ihtimalle. Sorunun neyden olduğunu nasıl anlayabilirim ? Ben anakarttan olduğunu düşünüyorum. Bunu başka test edebileceğim bir yer yok bu yüzden test etmek dışında nasıl anlayabilirim ?
Eğer sorunun neyden kaynaklandığını anlayabilirsem tek o parçayı garantiye göndereceğim kendi markasına İtopya ya değil

Son düzenleme:

Penguen

80+ Silver
Olmadı

Eğer sorunun neyden kaynaklandığını anlayabilirsem tek o parçayı garantiye göndereceğim kendi markasına İtopya ya değil
Malesef açılmayan sistemde tek çözüm başka parçayla denemek. Eğer elektrik işinden çok iyi anlayan bir tanıdığın varsa götürebilirsin, parçaları tek tek kontrol eder akım geçiyor mu ıvır zıvır belki bir şey çıkar. Olmadı direkt kasayı yollaman lazım. Anakartta değilse sorun daha çok beklersin hem.
Bilgisayarcı varsa yakınlarda ona götür, yanında bekle parça değiştirmesin vs.
Biraz da para isteyebilir doğal olarak.

WretcheR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Çağrı Arslan
Malesef açılmayan sistemde tek çözüm başka parçayla denemek. Eğer elektrik işinden çok iyi anlayan bir tanıdığın varsa götürebilirsin, parçaları tek tek kontrol eder akım geçiyor mu ıvır zıvır belki bir şey çıkar. Olmadı direkt kasayı yollaman lazım. Anakartta değilse sorun daha çok beklersin hem.
Bilgisayarcı varsa yakınlarda ona götür, yanında bekle parça değiştirmesin vs.
Biraz da para isteyebilir doğal olarak.
İtopya ya götürerek çözdüm. Ramler temassızlık yapıyormuş. Ramleri çok bastırdılar o şekilde çözüldü ben dokunmaya korkuyordum :)

Top Bottom