Neler Yeni

Monitörümde Yeşil Ve Kırmızı Pikseller Çıkıyor

Deff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Mustafa
Yeni kabloda da aynı problemleri yaşamanız ne yazık ki iyiye işaret değil. Monitör girişinin zamanla kabloyu tak çıkar yaparak yıpranması yüzünden oynattığınızda düzeliyor tahminimce. Monitörünüzün bahsettiğiniz HDMI girişini bir kontrol edin derim. Yani dış görünüşü nasıl, bir yıpranma ya da paslanma var mı? Buraya fotoğraf ekleyebilirseniz çok daha iyi olur. Belki monitörünüzün farklı bir çıkışı vardır ve alternatif çözüm önerileri sunabilirim bu şekilde.
Şuan fotoğraf atamam ama niyeyese bi anda çok fazla piksel çıkmaya başladı giriş tarafını kontrol ettiğimde herhangi bir sıkıntı göremedim ama hdmi girişini yukarıyönde kuvvet uyguladığımda düzeldiğini görüyorum @yemre08
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani hdmi girişinde paslanma falan yokte ben yinede bir temizledim ve olan bu daha çok piksel çıkmaya başladı. Dediğim gibi zaten HDMI kablosunu takınca bir kısmı dışarıda kalıyor zaten birazda oynama var. yukarı yönde kuvvet uyguladığımda yani girişe doğru pikseller gidiyor. Daha yeni dediğim gibi çok vardı ama şuan hiç yok buda bir garip @yemre08

Yani birde bir kısmının içeri girmemesi normalmi meraktan soruyorum usb kablodu gibi tamamı girmiyor içine

Son düzenleme:

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,203
İsim
Berk
Merhaba arkadaşlar. Monitörümde garip bir şekilde bi anda çoğunlukla yeşil ama bazende kırmızı parıldayan pikseller çıkıyor böyle hacker panellerindeki gibi. HDMI kablosunu falan oynatınca düzeliyor ama nafile ne yapsamda ne etsemde tekrar çıkıyor. Bunlar ölü piksel değil bence. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Klübe hoş geldin ve bunlar evet ölü pikseller. Bazen çıkmıyor dediğin olayda ekran kartına yük binmediği zamanlar siyah renge dönerler, aslında hala oradalar ama düz siyah renk. Beyaz renk üzerlerine geldiklerinde de olduğu gibi beyaza dönerler.

Deff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Mustafa
Klübe hoş geldin ve bunlar evet ölü pikseller. Bazen çıkmıyor dediğin olayda ekran kartına yük binmediği zamanlar siyah renge dönerler, aslında hala oradalar ama düz siyah renk. Beyaz renk üzerlerine geldiklerinde de olduğu gibi beyaza dönerler.
EVET.

Son düzenleme:

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,203
İsim
Berk
Kanka ölü piksel değil sen diğer mesajları okumadan tak diye yapıştırmışsın cevabı gözünü seveyim yardımcı olmak için bi okusan hani

hemen tak ölü piksel ne geçtik biz oraları
Ben okudum ama siz inanmak istediğinizin peşinden de koşabilirsiniz. Hdmi kablosu alın deneyin o halde.

Deff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Mustafa
Son düzenleme:

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,203
İsim
Berk
@habbassaka Kanka okuduğandan bir şey anlamamışsın demekki :) . Ben diyorumki kabloyu oynatınca düzeliyor yeşil kırmızı pikseller çıkıyor sen diyorsunki çlü piksel bilgisayara yük biniyor la olm normal bilgisayar ekranında çıkıyor direk ne yükü kabloyu oynatınca düzeliyor zaten bundan bile anlamış olman lazım temazsızlık var büyük ihtimal. Hem ben yeni bir HDMI kablosu alıp denediğimi yazdım çok güzel okumuşsun :)
Mutluluğunuz daim olsun iyi gülümsemeler :):):):):):):):)

Deff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Mustafa
Bir gün bir adam varmış

Son düzenleme:

yemre08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yunus Emre Tancan
Şuan fotoğraf atamam ama niyeyese bi anda çok fazla piksel çıkmaya başladı giriş tarafını kontrol ettiğimde herhangi bir sıkıntı göremedim ama hdmi girişini yukarıyönde kuvvet uyguladığımda düzeldiğini görüyorum @yemre08

yani hdmi girişinde paslanma falan yokte ben yinede bir temizledim ve olan bu daha çok piksel çıkmaya başladı. Dediğim gibi zaten HDMI kablosunu takınca bir kısmı dışarıda kalıyor zaten birazda oynama var. yukarı yönde kuvvet uyguladığımda yani girişe doğru pikseller gidiyor. Daha yeni dediğim gibi çok vardı ama şuan hiç yok buda bir garip @yemre08

Yani birde bir kısmının içeri girmemesi normalmi meraktan soruyorum usb kablodu gibi tamamı girmiyor içine
HDMI girişi nasıl ve kablo ne kadar dışarıda kalıyor görmeden bir şey demek zor. Ölü piksel denilmiş ama ölü pikselin bu zamana kadar ortaya çıkıp kaybolanını görmedim.

Yukarıdaki linke girip, F11 ile kullandığınız tarayıcıyı tam ekran moduna alıp bütün renklerde ölü piksel var mı yok mu bakın. Özellikle beyaz renkte iken herhangi bir piksel siyah ya da beyaz dışında anormal bir renkte ise monitörünüzde ölü piksel bulunuyor demektir. Ancak normalde dikkat edebildiğiniz herhangi bir anormal piksel durumu söz konusu değilse ve HDMI kablosu ile oynadığınızda bahsettiğiniz sorunlar baş gösteriyorsa HDMI kablosunun girişinde problem vardır. Monitörünüzün garantisi varsa garantiye yollamanız en sağlıklısı olur. Yoksa da bilgim olmasa da illaki tamirini yapan bir yer vardır. Ayrıca büyük ihtimalle denemişsinizdir ama başka bir HDMI girişi ya da varsa DVI veya VGA girişini denemeniz sorunun HDMI girişinde mi yoksa genel olarak monitörde mi olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

Deff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammed Mustafa
HDMI girişi nasıl ve kablo ne kadar dışarıda kalıyor görmeden bir şey demek zor. Ölü piksel denilmiş ama ölü pikselin bu zamana kadar ortaya çıkıp kaybolanını görmedim.

Yukarıdaki linke girip, F11 ile kullandığınız tarayıcıyı tam ekran moduna alıp bütün renklerde ölü piksel var mı yok mu bakın. Özellikle beyaz renkte iken herhangi bir piksel siyah ya da beyaz dışında anormal bir renkte ise monitörünüzde ölü piksel bulunuyor demektir. Ancak normalde dikkat edebildiğiniz herhangi bir anormal piksel durumu söz konusu değilse ve HDMI kablosu ile oynadığınızda bahsettiğiniz sorunlar baş gösteriyorsa HDMI kablosunun girişinde problem vardır. Monitörünüzün garantisi varsa garantiye yollamanız en sağlıklısı olur. Yoksa da bilgim olmasa da illaki tamirini yapan bir yer vardır. Ayrıca büyük ihtimalle denemişsinizdir ama başka bir HDMI girişi ya da varsa DVI veya VGA girişini denemeniz sorunun HDMI girişinde mi yoksa genel olarak monitörde mi olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.
ölü piksel testi yaptım yok ve sanırım monitör girişinde problem var. uyardımlarınız için sağolun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,873
Üyeler
156,534
Son üye
muroo24
Top Bottom