Neler Yeni

Monitörümde Gerçekten 1 MS Değerini Alabiliyor muyum?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Furkan Sönmez
Merhaba,
Şuan kullandığım monitör;

https://www.hepsiburada.com/aoc-g24...hdmi-freesync-full-hd-monitor-pm-HB00001162AF

Monitörüm VA panel, 144Hz, 1ms bir monitör fakat çoğu yerde okuduğuma göre "VA" ve "İPS" panelin Tazeleme oranı TN panel kadar iyi değilmiş. Ben renklerin çamur olmaması açısından TN almadım ve 144hz 1ms VA panel bir monitör aldım. Fakat çoğu yerde tazeleme oranı ve tepki süresi olarak en iyi TN olduğu söyleniyor yani
"TN panel 144hz 1ms monitor"le "VA panel 144hz 1ms monitör" arasında herhangi bir tazeleme oranı yani akıcılık farkı var mı? Bence olmamalı çünkü sonuçta değerler aynı. Yani "VA panelin 1ms 144hz'i" ile" TN panel 144hz' 1ms" arasında bir fark var mı? Gerçekten monit

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
bu fiyat bandında satılan monitörler gerçek 1 ms olmuyorlar.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,800
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
VA panelde 1 MS GTG görmedim ben. Ghosting vardır bunda yüksek ihtimalle.

Glitchy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,710
İsim
Enes Dağhan
İlgilendiği Kategoriler
Modelleme Animasyon Oyunlar
NFS world yükle orada pat diye kaç ms zaten söylüyor hem bonus olarak oynarsın o.O2
(dalga geçmiyorum böyle bakılabilir)

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,191
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Merhaba,
Şuan kullandığım monitör;

https://www.hepsiburada.com/aoc-g24...hdmi-freesync-full-hd-monitor-pm-HB00001162AF

Monitörüm VA panel, 144Hz, 1ms bir monitör fakat çoğu yerde okuduğuma göre "VA" ve "İPS" panelin Tazeleme oranı TN panel kadar iyi değilmiş. Ben renklerin çamur olmaması açısından TN almadım ve 144hz 1ms VA panel bir monitör aldım. Fakat çoğu yerde tazeleme oranı ve tepki süresi olarak en iyi TN olduğu söyleniyor yani
"TN panel 144hz 1ms monitor"le "VA panel 144hz 1ms monitör" arasında herhangi bir tazeleme oranı yani akıcılık farkı var mı? Bence olmamalı çünkü sonuçta değerler aynı. Yani "VA panelin 1ms 144hz'i" ile" TN panel 144hz' 1ms" arasında bir fark var mı? Gerçekten monit
''GtG'' ve ''MPRT'' olayı var genelde VA MPRT 1 ms iken TN GtG 1 ms oluyor. VA ise 3-5 ms GtG oluyor. Yine de bu çok fark yaratmaz. Ayrıca monitörün kontrol panelinden oyun ayarları kısmına girip overdrive' ı güçlü/strong veya medium/orta yapabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

VA panelde 1 MS GTG görmedim ben. Ghosting vardır bunda yüksek ihtimalle.
1ms GtG IPS paneller var lakin bende VA görmedim. Garip cidden.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,800
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
''GtG'' ve ''MPRT'' olayı var genelde VA MPRT 1 ms iken TN GtG 1 ms oluyor. VA ise 3-5 ms GtG oluyor. Yine de bu çok fark yaratmaz. Ayrıca monitörün kontrol panelinden oyun ayarları kısmına girip overdrive' ı güçlü/strong veya medium/orta yapabilirsiniz.

IPS panellerde ghosting daha az zaten artık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Furkan Sönmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Hocam ghosting benim için bir problem değil senelerdir alıştım artık. Overdrive'i güçlümü yoksa ortamı yapmam benim için daha iyidir? ve overdrive yapınca bana katkısı ne olacak çünkü ne olduğunu bilmiyorum :D

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,191
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hocam ghosting benim için bir problem değil senelerdir alıştım artık. Overdrive'i güçlümü yoksa ortamı yapmam benim için daha iyidir? ve overdrive yapınca bana katkısı ne olacak çünkü ne olduğunu bilmiyorum :D
Sözde gecikmeyi azaltıyor işte. Güçlü olarak kullanıyorum ben 24G2U var bende.

Top Bottom