Neler Yeni

Monitorumde yanip sönen ışıklar (pikseller) sorunu

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
Arkadaşlar bilgisayar'ın monitorunde bir sıkıntı yoktu. Sonra bir oyunun giris ekraninda siyah ekrana gelince fark ettim. Monitorde beyaz ve farkli renkde ( cogunlukla beyaz) piksellerim yanıp yanıp sönduğunu gördüm. Sabit bir yerde degil farkli yerlde yanip surekli yer degistiriyolar 4 - 5 piksel kadar, nedeni ne olabilir?
Monitor = aoc24g2
6 ay once aldim garantisi var. Sorunun monitorden olduguna emin olursam garantiye yolliyabilirim.

Ju5t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Metin
ölü piksel olabilir test yapabilirsin internet sitelerinden

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar bilgisayar'ın monitorunde bir sıkıntı yoktu. Sonra bir oyunun giris ekraninda siyah ekrana gelince fark ettim. Monitorde beyaz ve farkli renkde ( cogunlukla beyaz) piksellerim yanıp yanıp sönduğunu gördüm. Sabit bir yerde degil farkli yerlde yanip surekli yer degistiriyolar 4 - 5 piksel kadar, nedeni ne olabilir?

ölü piksel olabilir test yapabilirsin internet sitelerinden
Knk sadece siyah ekranda ve sabit degiller yer degistiriyolar. Siyah ekranda goruyorum. Diger ekranlarda ya gozukmuyor yada fark edilmiyor.( monitorumde zaten 1 tane olu piksel var.) Ama bunlar yer degistiriyolar ve yanip sonuyolar.

Ju5t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Metin
garantisi varmış zaten değiştir bence

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
garantisi varmış zaten değiştir bence
Knk emin degilim ki sorunun bundan kaynakli oldugundan ona göre yollucam. Ekran karti falanda olabilir gibi seyler okudum.

Ju5t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Metin
Knk emin degilim ki sorunun bundan kaynakli oldugundan ona göre yollucam. Ekran karti falanda olabilir gibi seyler okudum.
laptopun varsa veya başka bir pc bulabiliyorsan onlarda dene eğer yoksa ekran kartı olabilir maalesef

cemis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
ali dayı
Knk sadece siyah ekranda ve sabit degiller yer degistiriyolar. Siyah ekranda goruyorum. Diger ekranlarda ya gozukmuyor yada fark edilmiyor.( monitorumde zaten 1 tane olu piksel var.) Ama bunlar yer degistiriyolar ve yanip sonuyolar.
Pc yi tv ye takıp kullan. Sorun devam ederse ekran kartı yavaştan gidiyordur.

Top Bottom