Neler Yeni

Monster Gerçekten Isınıyor Mu Alınır Mı?

Dejour

80+ Bronze
Biraz daha ekleyip ADAM Akılı laptop almanız sizin için daha iyi olacaktır.
Sanırsam Excalibur v.b. firmaların Gaming Laptop Kasaları verimli değil. (Sıcaklık ve Platform)

Turkmangg123

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Reşit Akalın

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
527
İsim
can
ısınmasının tek sebebi var aslında cihazdaki cpu ve gpuyu tüm gücüyle kullanabiliyorsun fakat cihazların kasalarını kendileri tasarlamadığı için soğutma sistemleri köklü markalardaki gibi işlev yapamadığından diğerlerine göre sıcak çalışıyor ha cihaz yanar mı yanmaz fakat 30-40k gibi bir para verip insan birazda konfor arıyor :),hp victuslardaki gibi cpu ve gpuya bi sınırlandırma getirseydi eğer mosnsterdao zaman kimse sıcak çalışıyor demezdi.

Dejour

80+ Bronze
ısınmasının tek sebebi var aslında cihazdaki cpu ve gpuyu tüm gücüyle kullanabiliyorsun fakat cihazların kasalarını kendileri tasarlamadığı için soğutma sistemleri köklü markalardaki gibi işlev yapamadığından diğerlerine göre sıcak çalışıyor ha cihaz yanar mı yanmaz fakat 30-40k gibi bir para verip insan birazda konfor arıyor :)
Dell RTX 4060 İ-5 13.Th Gen Laptop'u kullanma şansım olmuştu (Arkadaşımın) , Soğutması gayet iyiydi. Kasa'sıda tok bir hissiyat veriyordu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
fatih
Steam
spresh
Twitter
oaafatih
Discord
fatih9
işlemci ve ekran kartı olabildiğince yüksek watt çekiyor ısınması çok doğal ısındığı halde yüksek performans verebiliyor monsterlar. Ben kullandım bir sorun yaşamadım düzenli 6 ayda bir bakımına yolla ömür boyu bakım yapıyolar. Ekran kartı watt ını kısıyorlar genelde. Güzel laptop bu öneririm. Ama içini açma ben içini açmıştım kendim termal macun yeniliyordum bir vidayı sökerken anakart zarar görmüş mecburen yenilenmesi gerekti servise ver onlar hallediyor. İçinde bu derece donanım olan tüm laptoplar çok ısınır olay ısındığı halde performans verebilmesidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O marka ısınıyor bu marka ısınmıyor gibi bişi demek için aynı watt değerlerinde çalışan aynı işlemci ve ekran kartı olan laptoplar arasında karşılaştırma yapılabilir.

Dejour

80+ Bronze
işlemci ve ekran kartı olabildiğince yüksek watt çekiyor ısınması çok doğal ısındığı halde yüksek performans verebiliyor monsterlar. Ben kullandım bir sorun yaşamadım düzenli 6 ayda bir bakımına yolla ömür boyu bakım yapıyolar. Ekran kartı watt ını kısıyorlar genelde. Güzel laptop bu öneririm. Ama içini açma ben içini açmıştım kendim termal macun yeniliyordum bir vidayı sökerken anakart zarar görmüş mecburen yenilenmesi gerekti servise ver onlar hallediyor. İçinde bu derece donanım olan tüm laptoplar çok ısınır olay ısındığı halde performans verebilmesidir.
Hocam her Oyun laptop'u ısınır ASUS, MSI v.s. ama Monster'lar Soğutma konusunda lanet bir firma. (Çinden Hazır tasarım kasa alıp üzerine marka basıp satıyorlar)Onun dışında İlk gün ortaya çıkan Beyaz ışık sızdırmasıda kaliteyi belli ediyor. (Monster Tulpar 17.")

Sağlam ve Köklü iş yapan firmalar varken gidip Excalibur ve Monster almak pek mantıklı değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
fatih
Steam
spresh
Twitter
oaafatih
Discord
fatih9
Hocam her Oyun laptop'u ısınır ASUS, MSI v.s. ama Monster'lar Soğutma konusunda lanet bir firma. (Çinden Hazır tasarım kasa alıp üzerine marka basıp satıyorlar)Onun dışında İlk gün ortaya çıkan Beyaz ışık sızdırmasıda kaliteyi belli ediyor. (Monster Tulpar 17.")
asus msi hangi laptopları bu watt değerlerinde çalışıyor aynı donanımlarda ?

Oğuzhan'

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Oğuzhan

Sağlam ve Köklü iş yapan firmalar varken gidip Excalibur ve Monster almak pek mantıklı değil.
Evet ısınma olarak çok ısınıyor ancak herhangi bir beyaz ışık sızdırması yaşamadım ve diğer arkadaşın dediği gibi her 6 ayda bir sorunsuz şekilde bakım yaptırıyorum ve memnunum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
fatih
Steam
spresh
Twitter
oaafatih
Discord
fatih9
Evet ısınma olarak çok ısınıyor ancak herhangi bir beyaz ışık sızdırması yaşamadım ve diğer arkadaşın dediği gibi her 6 ayda bir sorunsuz şekilde bakım yaptırıyorum ve memnunum.
aynı şekilde ben de o tarz hiçbir sorun yaşamadım ki yaşasan direkt ücretsiz değişimlerini yaparlar. i7 11800h rtx 3060 2.5 3 yıl önce almıştım hiç sorun yaşamadım ısınması aşırı doğal işlemcim de ekran kartımda laptoplarda olabilecek en yüksek watt değerlerine sahipti monster hep bu şekilde satıyor en yüksek performansı veriyor. Diğer markaların daha az ısınması söz konusu ise %95 i düşük watt ekran kartı koyup daha düşük bir işlemci koyuyorlar bu fiyatlara hatta daha pahalısına ve monster çok ısınıyor deniyor her laptop çok ısınır bu özellikleri koysan.

Düzenli bakımını gidip servisine yaptırdıktan sonra aşırı toz aldırmazsan laptopa ve düzgün altına bir yükseltici veya bir fan koyup uzun süreler kullanabilirsin ısıya çözüm yok laptop bu. Masaüstü bilgisayarlarda bize yetmeyen o stok fanlar laptoplardaki fanların 4 5 katı büyüklüğünde çok doğal ısınması.

Top Bottom