Neler Yeni

Monster laptop neden tercih edilmemeli ( rehber)

Techno08

80+ Gold
İnceleme beklenmeli o zaman. Daha 3070 monster inceleme yok

aynen o yüzden diyorum. V21.3 de iyi diyorlardı mux switch sorunu çıktı, harici ekran kartını biostan aktif etmeye çalışınca bios bozuluyor.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bravo alt modeldir, alpha bir üstü.
Bravo gf serisi kasa kullanır.alpha gp kullanır.
Bravo 5500M diğeri 5600M ekran kartı kullanır.
Bravo tek renk kırmızı klavyeye sahiptir. Alpha ise steelseries üretimi tuş başına rgb klavyeye sahiptir.
4800H işlemci alphada daha stabil çalışır.

En büyük farkları kasa ve ekran kartı zaten. Diğerleri ufak tefek farklar.
Peki hocam GF, GP tam olarak nedir ? Kasa modeli mi ? 4800H neden GP kasada daha verimli çalışır ? İç dizilimle ilgili mi ?

Radeon RX 5500M

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Radeon RX 5500M
Peki hocam GF, GP tam olarak nedir ? Kasa modeli mi ? 4800H neden GP kasada daha verimli çalışır ? İç dizilimle ilgili mi ?
Msi kasa modelleri. Gp serisi daha üst bir seviye olduğundan soğutması daha iyidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptop-20190614-2.png

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kerem YARIZ
Bomboş bir konu olmuş. Modele göre değerlendirin şu markaları.

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
Yazdığınız rehber bence çok asılsız olmuş. Kaynakçalar, neden böyle düşündüğünüz ve ispatları şeklinde yazsaydınız daha iğneleyici olabilirdi. Sana neden inansınlar mesela? Yazınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Ama kimse bu yazdığınıza bakarak Monster'dan vazgeçmez kolay kolay.

Techno08

80+ Gold

T7 v19.7 : klavyede cızırtı ve ısınma sorunu:

yorumlara bakarsın artık.

22.1: henüz doğru düzgün bir yorum ya da incelemesi ve bilgi yok, yeni nesil 3060lı modellerde mux switch sorunu vardı ve bu modelde de olma olasılığı yüksek,

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kerem YARIZ
T7 v19.7 : klavyede cızırtı ve ısınma sorunu:

yorumlara bakarsın artık.

22.1: henüz doğru düzgün bir yorum ya da incelemesi ve bilgi yok, yeni nesil 3060lı modellerde mux switch sorunu vardı ve bu modelde de olma olasılığı yüksek,

T7 V19.7 ısınmıyor, sadece birinin konuşmasını atmışsın, izlemeyeceğim. Bana kaynak göster. V22.1'de tek sorun MUX olmaması, başka sorunu yok cihazın şuanda. Bilmeden atmayın mesaj.

Techno08

80+ Gold
Yazdığınız rehber bence çok asılsız olmuş. Kaynakçalar, neden böyle düşündüğünüz ve ispatları şeklinde yazsaydınız daha iğneleyici olabilirdi. Sana neden inansınlar mesela? Yazınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Ama kimse bu yazdığınıza bakarak Monster'dan vazgeçmez kolay kolay.

benim yaptığımı yapıp araştırabilirler mesela, technopatta bu konu hakkında onlarca rehber ve kullanıcı yorumları var, sorun yaşayanların problemi hep aynı; ölü piksel, ısınma( bazı modellerinde düzelttiler), anakart ve gpu yanması vb.

Techno08

80+ Gold
T7 V19.7 ısınmıyor, sadece birinin konuşmasını atmışsın, izlemeyeceğim. Bana kaynak göster. V22.1'de tek sorun MUX olmaması, başka sorunu yok cihazın şuanda. Bilmeden atmayın mesaj.

iyi o zaman kendiniz nasıl biliyorsanız onu doğru kabul edin, ben monster kullandım ve 5 ay sonra iade ettim anakarttan dolayı, arkafaşlarımın birinin cihaızında fan yok diğerinin bataryası yok( daha yeni) bunları yaşamadan bilemezsiniz, şikayet vara bakabilirsiniz, herkesin yaşadığı sorun ortak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kerem YARIZ
benim yaptığımı yapıp araştırabilirler mesela, technopatta bu konu hakkında onlarca rehber ve kullanıcı yorumları var, sorun yaşayanların problemi hep aynı; ölü piksel, ısınma( bazı modellerinde düzelttiler), anakart ve gpu yanması vb.
T7 V19.7 hakkında ısınma sorunu olan bir şey görmedim. Anakart ve GPU yanması da görmedim. Ölü piksel panelle ilgili, çıkarsa değiştiriyorlar zaten. Tongfang kasası T7 V19.7. Siz sallamaya devam edin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

iyi o zaman kendiniz nasıl biliyorsanız onu doğru kabul edin, ben monster kullandım ve 5 ay sonra iade ettim anakarttan dolayı, arkafaşlarımın birinin cihaızında fan yok diğerinin bataryası yok( daha yeni) bunları yaşamadan bilemezsiniz, şikayet vara bakabilirsiniz, herkesin yaşadığı sorun ortak.
Fan mı yok :D. Bilmeden önermeyin şu modelleri, Abra kasalı Tulpar kullanıp marka kötülüyorsunuz.

Top Bottom