Neler Yeni

Monster laptop neden tercih edilmemeli ( rehber)

Techno08

80+ Gold
T7 V19.7 hakkında ısınma sorunu olan bir şey görmedim. Anakart ve GPU yanması da görmedim. Ölü piksel panelle ilgili, çıkarsa değiştiriyorlar zaten. Tongfang kasası T7 V19.7. Siz sallamaya devam edin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fan mı yok :D. Bilmeden önermeyin şu modelleri, Abra kasalı Tulpar kullanıp marka kötülüyorsunuz.

Fanı yok derken bozuldu( 3 kere) şu anda fansız kullanıyor harici soğutucuyla. Bu kadar fanboy olduğunuzu belli etmeyin bari tulpar kullandım ayrıca.

Daha çok varda gerek yok. Şikayet var sitesinde yüzlercesi var zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kerem YARIZ
Fanı yok derken bozuldu( 3 kere) şu anda fansız kullanıyor harici soğutucuyla. Bu kadar fanboy olduğunuzu belli etmeyin bari tulpar kullandım ayrıca.

Daha çok varda gerek yok. Şikayet var sitesinde yüzlercesi var zaten.
Sen beni anlamıyor musun? Abra mı öneriyorum ben? T7 V19.7 TongFang üretimi, gayet güzel bir laptop.

Avolay

80+ Gold
Herkese iyi geceler. Öncelikle neden bu konuyu gece açtım bilmiyorum sanırım linç yiyeceğim ama neyse başlıyorum.

1- MALZEME KALİTESİ: monster güya yerli bir marka ama bunlar gerçekten doğru değil, monster; bedava verseler alınmayacak olan yani kasayı clevodan alıyor. Bazen farklı markalardan da getiriyor ama monser bu ucuz ve kötü malzeme kalitesine sahip olan kasalara logo basıyor sadece. Malzeme kalitesi Casperden iyi ama yine de genel olarak asus, msi, lenovo, gamegaraj gibi markalardan geride kalıyor, bu bahsettiğim malzeme kalitesi sadece dış kasa için geçerli değil, çoğu bileşenleri de kalitesiz firmalardan alıyor, özellikle Anakartları çok kalitesiz, zaten sorun yaşayanların bir çoğu da Anakarttan sorun yaşıyor.

2- ISINMA PROBLEMİ: maalesef ki monsterde kullanılan ısı boruları ve fanları A kalite de değil ve bu boruların sayısı yetersiz. Yani bu yüzden kolay kolay yüksek ısıları görebilirsiniz, ısınma sorunu abra modellerde daha fazla.

3-EKRAN: giriş seviyesi cihazlarda 60 hz kullanıyorlar ama panel kalitesiz, bu yüzden ölü piksel sorunları çok oluyor.

peki sonuç ne?

sonuç şu: Monster özellikle 6-7K arasında önerilebilir çünkü bu fiyatta ya Casper var ya da Monster var. Bazen büyük markaların kronik sorunlu modelleri de bulunabiliyor. Kısacası bütçeye bakılarak önerilmeli. Kesinlikle üst düzey bütçelerde önerilmesini tavsiye etmiyorum.

Not: batarya sorununu bahsetmeyi unutmuşum ama gerek yok sanırım çünkü bilmeyen yok.
Boş bir inceleme olmuş

Techno08

80+ Gold
Sen beni anlamıyor musun? Abra mı öneriyorum ben? T7 V19.7 TongFang üretimi, gayet güzel bir laptop.

asıl ben anlatamıyorum galiba, KLAVYE ‘DE CIZIRTI sorunu var. Yoksa malzeme kalitesi olarak diğerlerinden iyi zaten daha önce önerdiğim ve almayı da düşündüğüm bir model.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kerem YARIZ
asıl ben anlatamıyorum galiba, KLAVYE ‘DE CIZIRTI sorunu var. Yoksa malzeme kalitesi olarak diğerlerinden iyi zaten daha önce önerdiğim ve almayı da düşündüğüm bir model. Offf ne çattık ya.
Kaç tane kullanan kişiyle konuştum, kimse cızırtıdan bahsetmedi.

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
benim yaptığımı yapıp araştırabilirler mesela, technopatta bu konu hakkında onlarca rehber ve kullanıcı yorumları var, sorun yaşayanların problemi hep aynı; ölü piksel, ısınma( bazı modellerinde düzelttiler), anakart ve gpu yanması vb.
Yine de keşke siz de ispatlayacak veriler sunsaydınız. "Benim amcamın oğlunda var taş gibi de kullanıyor. Ben Monster kullanıyorum hiçte bahsettiğiniz şeyler yok" diyenler ortaya çıkacaktır. Öyle diyenlere de "al kardeşim bak burda böyle böyle" demek yerine direk yazınızda cevap sağlayabilirdiniz. Eksik buldum bu yüzden.

Techno08

80+ Gold
Yine de keşke siz de ispatlayacak veriler sunsaydınız. "Benim amcamın oğlunda var taş gibi de kullanıyor. Ben Monster kullanıyorum hiçte bahsettiğiniz şeyler yok" diyenler ortaya çıkacaktır. Öyle diyenlere de "al kardeşim bak burda böyle böyle" demek yerine direk yazınızda cevap sağlayabilirdiniz. Eksik buldum bu yüzden.

hocam sıkıntı şurda; her insan sorun yaşayacak diye bir şey yok, ama sorun yaşayanların çoğunun problemi ortak ve risk fazla. bunu da şikayet var sitesinden öğreniyoruz. Yani kesin bir kanıt burada sunamam ama kullanıcıların yaşadığı sorunu gösteriyorum işte. Burada @TALHA MURAT monsterden sorun yaşadı ve bende yaşadım @DOGANALPASLAN abra kullanıyor mesela ve memnun, açıkçası sorun yaşamadığına da seviniyorum. Ama ciddi anlamda sorun yaşayan çok fazla ve ben insanların bu riske girmesini istemiyorum sadece çünkü para kolay kazanılmıyor. Yoksa herkes sorun yaşayacak diye bir şey söz konusu olamaz zaten, msi’da da sorun yaşayan var ama ne kadar yaygın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaç tane kullanan kişiyle konuştum, kimse cızırtıdan bahsetmedi.

ama sana attığım videodaki yorumlara bakarsan o videoyu çeken arkadaş da kullananlarla konuşmuş ve cızırtı olduğunu söylemişler ona da. Ayrıca yetkili servis de normal diyor ki normalde zaten bir zararı yok bu sesin. Ama sonuçta yaşayan var. Ben şahsen bu cızırtıdan etkilenmem o yüzden de v19.7’yi almayı hâlâ daha düşünüyorum hatta @Radeon RX 5500M de şahit, msi alpha 15’i satıp ya alpha 15 a4dek alacağım ya da t7 v19.7, artık hangisi ucuzsa . kendisine de söylemiştim.

Son düzenleme:

Avolay

80+ Gold
Hiç kullanmamış insanlar inceleme yapmasın diyorum :) Klavyede cızırtı da ilk defa duydum senden 🤣

Techno08

80+ Gold
Hiç kullanmamış insanlar inceleme yapmasın diyorum :) Klavyede cızırtı da ilk defa duydum senden 🤣

1- kullandım
2- o attığım videodaki yorumlara bakarsan cızırtı olduğunu görürsün, sadece t7 v19.7 modelinde var cızırtı, onun nedeni ise mekanik klavye olması.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Kanka monster kullanıyorum ve sorun yaşamadım ama artık önermemeyi tercih ediyorum. Diğer markalarda 10 sorun çıkıyorsa Monsterde 100 çıkıyor. Bu yüzden eğer aynı özellikler msi Asus vb markalarda varsa Monster tercih edilmemeli

Techno08

80+ Gold
Kanka monster kullanıyorum ve sorun yaşamadım ama artık önermemeyi tercih ediyorum. Diğer markalarda 10 sorun çıkıyorsa Monsterde 100 çıkıyor. Bu yüzden eğer aynı özellikler msi Asus vb markalarda varsa Monster tercih edilmemeli

hocam dediğim gibi zaten herkes yüzde yüz sorun yaşasa geri toplattırırlar. Mesela burdan birine semruk aldırdım, arkadaşın nickini hatırlamıyorum yoksa etiketlerdim. Msi ge76 raider alacaktı ama aynı zamanda yüksek depolama lazım dedi bende semruk aldırdım ve çok memnun.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
hocam dediğim gibi zaten herkes yüzde yüz sorun yaşasa geri toplattırırlar. Mesela burdan birine semruk aldırdım, arkadaşın nickini hatırlamıyorum yoksa etiketlerdim. Msi ge76 raider alacaktı ama aynı zamanda yüksek depolama lazım dedi bende semruk aldırdım ve çok memnun.
Abra serisine gereksiz bir zam yapıldı ama şu an alınabilirliği kalmadı, bence indirim gelene kadar tulpar t7 ve semruklar dışında monster alınmamalı
Ben kendi laptopumu 8600den almıştım ve o dönem f,p olarak başarılıydı ama şu an 10400 tl ve alınabilirliği kalmadı bence

Top Bottom