Neler Yeni

Monster T7 25.1.2 İşlemci sıcaklığı 80-90

Oguzhan93

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Oğuzhan Ü
İşlemcim i7-11800H
16Gb ram
Rtx3060-300hz
Arkadaşlar modeli yazdığınızda özelliklerim çıkacaktır gpu sıcaklığı fanlar normal ve soğutucuyla kullanıyorum kendi fanları cs2 deyken hızlı çalışıyor ama hani turbo fanını açtığımda turbo dahada hızlı çalışıyor max fan hızında değil yani ısındığında benim sorunum sanki daha önceden oynarken bu kadar ısınmıyordu ya da şimdi dikkatimi çekti zarar vermek istemiyorum fpsimde öyle aşırı dalgalanma gözlemleyemiyorum oyunun o an ki yüklenmesine bağlıyorum ama yani alabileceğim max fps e de çıkıyor sıcaklık 80 90 bantlarındayken bazı çekirdekler 90üstüne cıkıp iniyor falan ama gpu sıcaklığım normal 55 60 civarında takılıyor bakım yapılalı 3ay oldu
Biliyorum monsterin ısıtma konusundaki sorunlarını acaba gövdesi aliminyum kasa olduğundan mı cok hissettiriyor bana normalde masaüstücüyüm ben ünide mecburiyetten kardeşimin laptopuna çöktüm laptop sıcaklık derecelerinin normal denilecek düzeyini bilmiyorum.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Ertuğrul Bolat
Hocam monster mx4 macun kullanıyor ve bu kısa bir süre sonra pump out yapıyor. Tavsiyem thermal grizzly macun alın ve uygulayın. Arada çok fark var.

Oguzhan93

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Oğuzhan Ü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam monster mx4 macun kullanıyor ve bu kısa bir süre sonra pump out yapıyor. Tavsiyem thermal grizzly macun alın ve uygulayın. Arada çok fark var.
Bunu bakım için monster e götürdüğümde yaptırabilirmiyim

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Ertuğrul Bolat
Peki sizce bu şuanki aldığım değerler zarar verirmi işlemciye
Oyun oynarken bir gözünüz sıcaklıklarda olsun. Hem cpu,hem gpu 95 dereceyi geçmemeye çalışın. Geçiyorsa bir süre oyuna ara verin. Nedeni cpu ve gpu anakarta lehimli çiplerdir. Bu çiplerin altındadır bağlantı pinleri. Uzun süre aşırı sıcaklıkta bu lehimler yumuşayıp eriyor. Sonrasında temassızlık yapıyor. Bu nedenle sıcaklıkları düşük tutmaya çalışın.

Oguzhan93

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Oğuzhan Ü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun oynarken bir gözünüz sıcaklıklarda olsun. Hem cpu,hem gpu 95 dereceyi geçmemeye çalışın. Geçiyorsa bir süre oyuna ara verin. Nedeni cpu ve gpu anakarta lehimli çiplerdir. Bu çiplerin altındadır bağlantı pinleri. Uzun süre aşırı sıcaklıkta bu lehimler yumuşayıp eriyor. Sonrasında temassızlık yapıyor. Bu nedenle sıcaklıkları düşük tutmaya çalışın.
Tamamdır teşekkür ederim hayırlı geceler

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,116
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Hocam sizin bu PC monsterın kullandığı dandik clevo lardan değil. Dirket MSI üretimi gp76 ya logo basılmış model. İnternetten GP76 msı testlerine bakın. 70 in altına inmiyor zaten cpu. Üretici ye göre 99 dereceye kadar sorun yok. Gpu da 80-86 olmalı. Siz bu değerlerden zaten uzaksınız. Laptop piyasasında elinizdeki model oldukça iyi seviyede. Kasadan geçtiğiniz için size abartı geliyordur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamdır teşekkür ederim hayırlı geceler
.

Top Bottom