Neler Yeni

Mosfet soğutucu önerisi

bruuak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Burak YILDIZ
Merhaba,

Şu konuda da belirttiğim gibi işlemci değiştikten sonra yaşadığım voltaj ve hız düşme olayından sonra sorunun mosfet sıcaklığı ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Şu videoda ki ile aynı sorunu yaşıyorum. Mosfet soğutucu almam gerektiği önerildi. Anakartım Asus M4N68T-M V2 modelidir. Bu mosfet dediğimiz şeyler kırmızı ile çizdiğim yerler değil mi? Bu sarı ile çizdiğim yerler nedir acaba onlara da soğutma gerekir mi?

1.jpg 2.jpg

Eğer yanılmıyorsam ve bu kırmızı ile belirttiğim yerdekiler mosfet ise boyu 0.5x0.5 civarı bir şey ve bunların boyuna göre uzun bir eleme ardından şu 2 tanesi arasında kaldım. 2 üründe 1.5x1.5 cm olduğu için anakart üzerinde ki 8 adet mosfete 2'şerli olarak 4 tane takmayı düşünüyorum. Bu ikisi arasında sıcaklık farkı olur mu? Eğer sıcaklık farkı yok ise aynı performansı sağlar diyorsanız mavi renkli olan anakarta daha uygun. Hangisini almam daha iyi olur?

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Bu ürünler'de termal pad gelmiyor bildiğim kadarıyla kaliteli bir termal pad şart.

bruuak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Burak YILDIZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu ürünler'de termal pad gelmiyor bildiğim kadarıyla kaliteli bir termal pad şart.
Yorumlar da "termal bant yapışkanlığını kaybetmemiş güzel" diyordu. Ya şu konuda ki sorunun çözülmesi için gerekiyor. Daha kaliteli hangi ürünler var acaba?

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Bu ürünler yerine BUNA bakabilrisiniz. Daha etkili olacaktır.

Ayrıca Termal PAD olarak. ARTİC Termal pad öneririm. Fiyatları biraz yüksek fakat piyasada ki en iyi termal pad.

bruuak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Burak YILDIZ
Bu ürünler yerine BUNA bakabilrisiniz. Daha etkili olacaktır.

Ayrıca Termal PAD olarak. ARTİC Termal pad öneririm. Fiyatları biraz yüksek fakat piyasada ki en iyi termal pad.
Anladım hocam bu attığınız daha iyi dediğiniz gibi. Ancak merak ettiğim şey bu mavi olan mosfet soğutucusu işimi görür mü? Yani zaten şuan çok fazla harcama yaptım işlemci alayım dedim, sıcak oldu kule tipi soğutucu ve termal macun almak zorunda kaldım. Ram takviyesi de yaptım. Yani şuan aslında en düşük bütçe olması çok önemli benim için.

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
İşinizi görür. Zaten diğerinden almak istediğinizde en az 7 - 8 tane alacaksınız tane fiyatı 3 TL'den 21 TL yapacak.

bruuak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Burak YILDIZ
İşinizi görür. Zaten diğerinden almak istediğinizde en az 7 - 8 tane alacaksınız tane fiyatı 3 TL'den 21 TL yapacak.
Peki hocam son olarak bu attığım linkler de ki ürünler arasında herhangi bir fark olur mu? Yok ise yarın maviyi sipariş edeyim.

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Fark olacağını sanmıyorum.
Sonuçta ikisi'de aynı materyal.

bruuak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Burak YILDIZ

bruuak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Burak YILDIZ
Hocam bu ürünü satın aldım umarım sorunumu çözer teşekkür ederim yardımlarınız için.

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Reis o yüzden hep anakart aldimda, mosfet ve vrm bölgelerinde kaliteli sogutucu var mi diye.

bruuak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Burak YILDIZ
Reis o yüzden hep anakart aldimda, mosfet ve vrm bölgelerinde kaliteli sogutucu var mi diye.
En iyisi hocam iyi soğutuculu bir anakart almak ancak ben şuana kadar onların soğutulması gerektiğini dahi bilmiyordum. Öğreniyoruz yavaş yavaş.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,633
Üyeler
158,156
Son üye
k44nnsss
Top Bottom