Neler Yeni

Motosiklet zincir yağı önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Alperen Şahin
Merhaba , TVS Raider 125 motosiklet aldım, zinciri yağlı değilmiş gibi geldi bana. sanırım 250-300 km de bir yağlamak gerekiyormuş. önerebileceğiniz bir yağ var mıdır?
Bakım için başka öneriniz veya yapmam gereken bir şey varsa fikirlerinize açığım bakım konusunda pek bilgim yok :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mustafa Miraç Özkan
Merhaba , TVS Raider 125 motosiklet aldım, zinciri yağlı değilmiş gibi geldi bana. sanırım 250-300 km de bir yağlamak gerekiyormuş. önerebileceğiniz bir yağ var mıdır?
Bakım için başka öneriniz veya yapmam gereken bir şey varsa fikirlerinize açığım bakım konusunda pek bilgim yok :)
hocam şimdi sizin motora c1 yağ gider
https://www.trendyol.com/motul/c1-zincir-temizleme-spreyi-400-ml-p-3053338
bunun gibi
birde motoru fazla zorlama yeter tam motorun heryeri yağlansın ondan sonra basabilirsin

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Cefika
Bir tane içi boş bir fısfıs başlıklı bir şişe bul onun içine benzinlikten rica et mazot doldurt içine çok alsın diye büyük bir şişe seçmeye özen göster, sarı güç şişesi uygun onun için. Sonra kendine bütçene uygun bir zincir yağı al ben Aytemizlerde bulunan würth kuru zincir yağı kullanıyorum biraz sık yağlamak gerekiyor adı üstünde kuru çünkü ama güzel yani sıçratmıyor hiç. Ben güzelce yağlayayım diyorsan putoline kullanabilirsin onunda kıvamı güzeldi. Bir de herkesin bildiği severek kullandığı Motul C2 var. Motul çok fazla atıyor janta vs ama iyi yönü rengi beyaz olduğu için neresi yağlı neresi değil kolayca anlıyorsun. Aşağıdaki videolardan kolayca fikir sahibi olabilirsin.

Neden mazot diye sorarsan da cevabı videoda.

Neden würth ve putoline diye sorarsan da cevabı bu videoda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam şimdi sizin motora c1 yağ gider
https://www.trendyol.com/motul/c1-zincir-temizleme-spreyi-400-ml-p-3053338
bunun gibi
birde motoru fazla zorlama yeter tam motorun heryeri yağlansın ondan sonra basabilirsin
Zinciri temizlemek için o kadar para vermek saçmalık. Gazyağı veya mazot kullanılmalı. Adam Raider kullanıyo bir de sadece zinciri temizlemek için 280tl mi versin? Ayrıca daha ucuza da var pahalı olanı atıyorsun bir de.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mustafa Miraç Özkan
Bir tane içi boş bir fısfıs başlıklı bir şişe bul onun içine benzinlikten rica et mazot doldurt içine çok alsın diye büyük bir şişe seçmeye özen göster, sarı güç şişesi uygun onun için. Sonra kendine bütçene uygun bir zincir yağı al ben Aytemizlerde bulunan würth kuru zincir yağı kullanıyorum biraz sık yağlamak gerekiyor adı üstünde kuru çünkü ama güzel yani sıçratmıyor hiç. Ben güzelce yağlayayım diyorsan putoline kullanabilirsin onunda kıvamı güzeldi. Bir de herkesin bildiği severek kullandığı Motul C2 var. Motul çok fazla atıyor janta vs ama iyi yönü rengi beyaz olduğu için neresi yağlı neresi değil kolayca anlıyorsun. Aşağıdaki videolardan kolayca fikir sahibi olabilirsin.

Zinciri temizlemek için o kadar para vermek saçmalık. Gazyağı veya mazot kullanılmalı. Adam Raider kullanıyo bir de sadece zinciri temizlemek için 280tl mi versin? Ayrıca daha ucuza da var pahalı olanı atıyorsun bir de.
ben örnek olması için seçtim yoksa ucuz olanı bulup onuda atardım kullanamsı gereken bu dedim

GirayHan

80+ Gold
ipone zincir yağı al. başka yağ bakma motul vb hepsi hikaye zincirin üstüne yapışmayan janta tekere sıçrayan yağlar sağlam bi virajda seni yerle akraba yapar bu yüzden zincir yağı çok önemli..XCP 'de bakabilirsin o da iyidir.

motoru ıslak zeminde kullanırsan yada yıkadıktan sonra, zinciri muhakakak yağlaman gerekir. bunun haricinde. 400 ila 500 km aralığı iyidir.

zincir temizliği için gaz yağı kullanmanı öneririm. benzin vb gibi türevleri ne varsa zincirinden uzak tut oring'ler için sorun yaşarsın.ek olarak tüm zincir temizleme spreylerinden de uzak dur. içeriğinde ki bileşenler oringlere zarar veriyor. zinciri temizlerken aynı zamanda yağlaması için gaz yağı iyidir. temizleme spreyleri oring'lerin arasında ki olması gereken az miktarda ki yağları da temizler. bu olduğunda oring'ler çatlar. bunu istemezsin.

bu arada selçuk şaşırtmadı copy paste atmaya devam etsin. hiç haz almadığım bir adam güvenilir değil. İçerik çalıyorsun bari testleri adam gibi yap değil mi :D

Son düzenleme:

arsiduk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
ismail ozdel
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular