Neler Yeni

Rehber MPRT-GTG Nedir? Ghosting Neden Olur?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Arda
Hocam monitörden baya anlıyorsunuz gibi :) Ben asus vg24vq kullanıyorum video izlerken kamera sağa sola dönerken görüntü feci bir şekilde titriyor ve black smearing sorunu var. Garantiye göndersem kabul ederler mi?

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Hocam monitörden baya anlıyorsunuz gibi :) Ben asus vg24vq kullanıyorum video izlerken kamera sağa sola dönerken görüntü feci bir şekilde titriyor ve black smearing sorunu var. Garantiye göndersem kabul ederler mi?
Ederler diye tahmin ediyorum şansınızı deneyin.

MotionlessINWhite

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,521
İsim
Chris Motionless
Güzel konu, eline sağlık hocam.

Ek olarak bir açıklama yapayım.

C24G1 monitörümde ufakta olsa ghosting vardı, ben de 144Hz yerine el ile 142Hz'e çektim ve o ghosting sorunu neredeyse yok denecek kadar az. Yani benim gibi sorun yaşayanlar olursa el ile Hz ayarını biraz düşürüp deneyebilir, kesin sonuç olur mu bilmem ama olursa çok iyi olur.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Güzel konu, eline sağlık hocam.

Ek olarak bir açıklama yapayım.

C24G1 monitörümde ufakta olsa ghosting vardı, ben de 144Hz yerine el ile 142Hz'e çektim ve o ghosting sorunu neredeyse yok denecek kadar az. Yani benim gibi sorun yaşayanlar olursa el ile Hz ayarını biraz düşürüp deneyebilir, kesin sonuç olur mu bilmem ama olursa çok iyi olur.
Öncelikle teşekkürler.
Ayrıca bilgi için de teşekkürler.
C24G1 modelinde ghosting sorunu yaşayana denk gelirsem çözüm olarak önereceğim:)

Top Bottom