Neler Yeni

MSI 23.8" OPTIX MAG245R 144Hz 1ms nasıldır

JustPlayer004

80+ Bronze
Merhabalar elimde ASUS TUF GAMİNG VG24VQ 144Hz 1Ms monitör var ancak adaptive sync açınca flickering problemi yaşatıyor şimdi ben bu monitörümü satıp MSİ ın

MSI 23.8" OPTIX MAG245R 144Hz 1ms 2xHDMI DP 2xUSB IPS FHD Gaming Monitör model monitörünü almayı düşünüyorum 1854tl ye sizce bu monitörü alırsam gysnc yani adaptive synci düzgünce kullanabilirmiyim bi kronik sorunu varmı ya da ips ekranlar da olan ışık sızması olayı çok varmıdır​

Yada ASUS tan MSİ a geçiş yaparsam memnun kalırmıyım bu arada asusta tek yaşadığım sorun flickering problemi MSİ da bu tarz problemler varmıdır yani satıp MSİ almama gerek varmıdır

MerTaha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Mert Taha Engin
Merhabalar elimde ASUS TUF GAMİNG VG24VQ 144Hz 1Ms monitör var ancak adaptive sync açınca flickering problemi yaşatıyor şimdi ben bu monitörümü satıp MSİ ın

MSI 23.8" OPTIX MAG245R 144Hz 1ms 2xHDMI DP 2xUSB IPS FHD Gaming Monitör model monitörünü almayı düşünüyorum 1854tl ye sizce bu monitörü alırsam gysnc yani adaptive synci düzgünce kullanabilirmiyim bi kronik sorunu varmı ya da ips ekranlar da olan ışık sızması olayı çok varmıdır​

Yeni almak istediğiniz monitörün özelliklerinde daha ucuza bir monitör var hp x24ih ben bu monitörü kullaniyorum Hepsiburadada 1k ya 100 TL indirim ils 1449tlye geliyor

Edit: dp kabloyu ayri almaniz gerek

Semih Ekin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Semih Ekin
Instagram
_semih_ekin_
Steam
https://steamcommunity.com/id/semihekin/
Twitter
_semih_ekin_
Discord
farev_
ekran kartın nvida ise bunu almak mantıklı olur gysnc teknolojisini nvdia destekliyor
fakat ekran kartın amd ise msı 23.8 optix g241 23.8" 144hz 1ms monitörü almalısınç
ikiside aynı monitör fakat birisi amd için diğeri nvidia için

JustPlayer004

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartın nvida ise bunu almak mantıklı olur gysnc teknolojisini nvdia destekliyor
fakat ekran kartın amd ise msı 23.8 optix g241 23.8" 144hz 1ms monitörü almalısınç
ikiside aynı monitör fakat birisi amd için diğeri nvidia için
ekran kartım Gtx 1050ti kanka
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni almak istediğiniz monitörün özelliklerinde daha ucuza bir monitör var hp x24ih ben bu monitörü kullaniyorum Hepsiburadada 1k ya 100 TL indirim ils 1449tlye geliyor

Edit: dp kabloyu ayri almaniz gerek
hocam maalesef bu monitörde gysnc yok gibi duruyor ondan dolayı işime yaramaz ayrıca pivot özelliğide bulunmuyor

Semih Ekin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Semih Ekin
Instagram
_semih_ekin_
Steam
Twitter
_semih_ekin_
Discord
farev_
o zaman bu senin sorduğun monitörü alman daha mantıklı oluyor çünkü gysnc özelliğini açtığın zaman görsel akıcılık ortaya çıkıyor ve bende bu monitörü almayı düşünüyordum senin için mantıklı bir hamle olur ekranın renk şeması çok güzel ve mat

JustPlayer004

80+ Bronze
o zaman bu senin sorduğun monitörü alman daha mantıklı oluyor çünkü gysnc özelliğini açtığın zaman görsel akıcılık ortaya çıkıyor ve bende bu monitörü almayı düşünüyordum senin için mantıklı bir hamle olur ekranın renk şeması çok güzel ve mat
peki bu monitördeki gysnci açtığımızda flickering tarzı problemler olurmu veya ips panelden kaynaklanma bir problem olurmu şuan kullandığım monitörden ona geçince memnun olurum değilmi hocam çünkü bu ASUS monitörümdeki tek problem flickerin problemi başka bi problemim yok MSİ a geçincede bi problemle karşılaşmak istemem

MerTaha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Mert Taha Engin

hocam maalesef bu monitörde gysnc yok gibi duruyor ondan dolayı işime yaramaz ayrıca pivot özelliğide bulunmuyor
Monitörde adaptive sync teknolojisi var ve pivot özelliğide mevcut

JustPlayer004

80+ Bronze
Monitörde adaptive sync teknolojisi var ve pivot özelliğide mevcut
hocam işte adaptive olması önemli değil bnm ASUS da da var ancak bana nvidia gysnc compatible monitör lazım yoksa gysnc açınca flickering problemi yapıyor

pardon hocam bundada nvidia gysnc compatible varmış sorry

Semih Ekin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Semih Ekin
Instagram
_semih_ekin_
Steam
Twitter
_semih_ekin_
Discord
farev_
peki bu monitördeki gysnci açtığımızda flickering tarzı problemler olurmu veya ips panelden kaynaklanma bir problem olurmu şuan kullandığım monitörden ona geçince memnun olurum değilmi hocam çünkü bu ASUS monitörümdeki tek problem flickerin problemi başka bi problemim yok MSİ a geçincede bi problemle karşılaşmak istemem
ondan tam olarak emin değilim şimdi yanlış bir bilgi verip seni yönlendirmek istemiyorum kesin olmadığı için

MerTaha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Mert Taha Engin
hocam işte adaptive olması önemli değil bnm ASUS da da var ancak bana nvidia gysnc compatible monitör lazım yoksa gysnc açınca flickering problemi yapıyor

pardon hocam bundada nvidia gysnc compatible varmış sorry
Ben sadece daha az maliyetle aynı monitörü alabileceğinizi söylemek istedim hocam siz ne isterseniz onu alın hayırlı olsun şimdiden 🙂

JustPlayer004

80+ Bronze
Ben sadece daha az maliyetle aynı monitörü alabileceğinizi söylemek istedim hocam siz ne isterseniz onu alın hayırlı olsun şimdiden 🙂
teşekkür ederim tavsiyeniz için henüz kendi monitörümü de satmadım zaten bi pc ci arkadaşımdan haber bekliyorum ona göre 2si arasında karar veririm :D teşekkürler tavsiye için

Semih Ekin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Semih Ekin
Instagram
_semih_ekin_
Steam
Twitter
_semih_ekin_
Discord
farev_
dostum sence ips panelmi va panelmi ips deki ışık sızması olayı çokmu kötü
monitörün videosunu izlemiştim ips panel olmasına rağmen ışık sızmasının aşırı az olduğunu gördüm belkide hiç yoktur

Top Bottom