Neler Yeni

Yardım MSI A320M-A Pro üzerinde ufakta olsa overclock yapmak istiyorum

JustTie

80+
Merhaba. MSI A320M-A Pro üzerinde ufakta olsa overclock yapmak istiyorum... BIOS üzerinde kilitli olsa da, teknik olarak overclock yapmak mümkün. Bu cihaza şu an 4.2 GHz hızında AMD Ryzen 5 5500 alıp takamam çünkü bütçem yok. Onun yerine elimdeki AMD Ryzen 5 2400G işlemcimi 3.6 GHz'den 4.2 GHz'ye overclock etmek istiyorum. VRM Soğutması olmadığı için overclock fazla yapamam zaten ama birazcıkta olsa overclock yapmak istiyorum. Bunun için modofiye BIOS var mı veya ileride MSI resmi olarak yeni bir BIOS güncellemesi ile, çok abartılı olamasa da, biraz overclock'a izin verebilir mi? İşlemcim Fortnite'da GTX 1050 Ti ile bile darboğaz yapıyor. Bunu çözmek için overclock düşünüyorum. Bu anakart artık AMD Ryzen 5500 gibi işlemcileri destekliyor. MSI BIOS'a bu desteği getirdi ve bende en güncel BIOS yüklü. O işlemciyi almak yerine, o işlemciyle aynı frekansta mevcut işlemcimi overclock etsem, VRM'ler için bence aynı şey sayılır zaten ama fazla ısınacağını sanmam... O yüzden overclock yapmak istiyorum.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,938
İsim
Hacı
Anakartın OC desteği yok yaapamazsın.

ConquerorXIV

80+ Gold
Merhaba. MSI A320M-A Pro üzerinde ufakta olsa overclock yapmak istiyorum... BIOS üzerinde kilitli olsa da, teknik olarak overclock yapmak mümkün. Bu cihaza şu an 4.2 GHz hızında AMD Ryzen 5 5500 alıp takamam çünkü bütçem yok. Onun yerine elimdeki AMD Ryzen 5 2400G işlemcimi 3.6 GHz'den 4.2 GHz'ye overclock etmek istiyorum. VRM Soğutması olmadığı için overclock fazla yapamam zaten ama birazcıkta olsa overclock yapmak istiyorum. Bunun için modofiye BIOS var mı veya ileride MSI resmi olarak yeni bir BIOS güncellemesi ile, çok abartılı olamasa da, biraz overclock'a izin verebilir mi? İşlemcim Fortnite'da GTX 1050 Ti ile bile darboğaz yapıyor. Bunu çözmek için overclock düşünüyorum.
custom vram soğutucu yapabilirsin m2 soğutma bloklarından

JustTie

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartın OC desteği yok yaapamazsın.
Bunu sonradan kilitliyorlar hocam. Ona bakacak olursak 2000'li yıllardan kalma çok eski anakartlarda bile overclock açık olduğu sürece yapılabiliyordu. Bu anakartta yapılmasına engel olan tek şey yazılımsal taraf. Onu aşabilirsek, neden olmasın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

custom vram soğutucu yapabilirsin m2 soğutma bloklarından
VRAM Sayısı ve kalitesi, B350 anakart ile aynı mıdır peki? Aynı ise hiçbir eksim olmayacak gibi bir şey zaten custom soğutma yapabilirsem.

ConquerorXIV

80+ Gold
gerçi değmez ve şuan baktımda yapısı pek müsait değil gibi gözüküyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

bazı vramler kondansatörlerin arasında yani ince işçilik lazım en kötü sprialin olacak iyi kullanmasını bileceksin ve oc kiliti açılıyor mu pek emin değilim

Son düzenleme:
Top Bottom