Neler Yeni

MSI Afterburner CPU Usage %4-6'yı geçmiyor

Armi3067

80+ Bronze
Öncelikle iyi akşamlar dilerim forum, MSI Afterburner programı üzerinden oyun içi arayüzünde işlemci kullanımım %4-%6'ları geçmiyor nedeni ne olabilir, işlemcim bozuk mu veya işlemciyi kapsamlı olarak nasıl ve hangi programlarla test edebilirim? Ve programlarda verdiği sonucu neyle kıyaslayabilirim ki tam ve düzgün çalıştığının kanaatine varabileyim. Bugün bilgisayara daha yeni format attım, format önceside aynıydı fakat şuan hiç bir ayar uygulu değil sisteme format attım, oyunu ve msi afterburneri indirip kontrol ettim yine aynı.
Sistem özelliklerim;
i5-10400F
Mag B460M Mortar
RX 570 4G
16 GB 2666MHz Ram
240 GB SSD
1TB HDD

Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Hamza Kılıç
Instagram
@hamza_kilic_55
Öncelikle iyi akşamlar dilerim forum, MSI Afterburner programı üzerinden oyun içi arayüzünde işlemci kullanımım %4-%6'ları geçmiyor nedeni ne olabilir, işlemcim bozuk mu veya işlemciyi kapsamlı olarak nasıl ve hangi programlarla test edebilirim? Ve programlarda verdiği sonucu neyle kıyaslayabilirim ki tam ve düzgün çalıştığının kanaatine varabileyim. Bugün bilgisayara daha yeni format attım, format önceside aynıydı fakat şuan hiç bir ayar uygulu değil sisteme format attım, oyunu ve msi afterburneri indirip kontrol ettim yine aynı.
Sistem özelliklerim;
i5-10400F
Mag B460M Mortar
RX 570 4G
16 GB 2666MHz Ram
240 GB SSD
1TB HDD
Prime 95 iyidir

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,336
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Sistem özelliklerim;
i5-10400F
Mag B460M Mortar
RX 570 4G
16 GB 2666MHz Ram
240 GB SSD
1TB HDD
CPU Max kullanım diye bı ayar var güç planında onu kısıtlamış olmayasınız gerçi sıfırlayınca gider ayarların ama belki olabilir Valorantta genelde %90 oluyordu kullanım hangi oyunda denedin

Armi3067

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CPU Max kullanım diye bı ayar var güç planında onu kısıtlamış olmayasınız gerçi sıfırlayınca gider ayarların ama belki olabilir Valorantta genelde %90 oluyordu kullanım hangi oyunda denedin
Apex, Battlefield 5. Güç planı yüksek performans modunda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görev yöneticisine gittiğim zaman oyun alt+tab'deyken. %20-%30'larda fakat format öncesi ve format attıktan sonra da msi afterburner'da kullanım %6'yı geçmiyor. Bilgisayarı alalı 1 yıl oldu son 1-2 aydır bu sorun var.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,216
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
FPS değerinde bir sorun yoksa takılma yazana.

Armi3067

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,211
İsim
Hacı
Prime 95 ile stress testi yapınız.

Top Bottom