Neler Yeni

Yardım Msi Anakart mı Asus mu ?

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Msi pro b650-s wifi' a 463 tl farkla geçebiliyorum alacağım sistemde. Anakartlardan anlayan kişiler, asus tuf b650m - e mi tercih edilir yoksa msi mı ? yardımcı olabilir misiniz.

Anakartta MSI dan şaşma. Hatta az daha koy üstüne bunu al, varsa seçenek

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
SEFA KAYA
msi pro diyorum ben faz sayısı daha fazla, wifi var
msi bios arayüz daha kolay hem
asus anakartta gözüme çarpan tek şey gen5 ssd desteği vermesi

Blondeboy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartta MSI dan şaşma. Hatta az daha koy üstüne bunu al, varsa seçenek

Seçenekler şu şekilde hocam. Epeyde baktığımda asusun pci 5.0 ı vesaire var avantaj olarak. Wifi hiç kullanmayacağız ama belki bluetooth işe yarar diye msi ile asus arasında kaldım. Msi öneriyorsunuz burada değil mi

Screenshot_2024-08-24-17-11-49-009-edit_com.android.chrome.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

msi pro diyorum ben faz sayısı daha fazla, wifi var
msi bios arayüz daha kolay hem
asus anakartta gözüme çarpan tek şey gen5 ssd desteği vermesi
Faz sayısı ne işe yarar hocam. Birde wifi hiç kullanmayacağız ama bluetooth belki düşünüyorum. Ssd olarakta kc3000 tercih edilince gen5 in bir anlamı oluyor mu ki

Sistemi görmek isterseniz fotoğrafı atabilirim hocam

Burada da şeyi anlamadım. Msi da maksimum 1 tane mi monitör kullanabiliyoruz?

Screenshot_2024-08-24-17-16-04-022-edit_com.android.chrome.jpg

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Seçenekler şu şekilde hocam. Epeyde baktığımda asusun pci 5.0 ı vesaire var avantaj olarak. Wifi hiç kullanmayacağız ama belki bluetooth işe yarar diye msi ile asus arasında kaldım. Msi öneriyorsunuz burada değil mi

Alıntıyı görüntüle

Faz sayısı ne işe yarar hocam. Birde wifi hiç kullanmayacağız ama bluetooth belki düşünüyorum. Ssd olarakta kc3000 tercih edilince gen5 in bir anlamı oluyor mu ki

Sistemi görmek isterseniz fotoğrafı atabilirim hocam
Pro-S ile benim attığım Gaming Wifi hemen hemen aynı kart zaten. Sadece Gaming olan daha seksi diye attım :D
Evet Asus PCIe Gen 5 destekli ama yine de MSI diyorum. Faz sayısı daha fazla ve daha iyi soğutur + Wifi de var.Ben mATX yerine ATX anakartları daha çok severim. Kararı sen vereceksin

Blondeboy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pro-S ile benim attığım Gaming Wifi hemen hemen aynı kart zaten. Sadece Gaming olan daha seksi diye attım :D
Evet Asus PCIe Gen 5 destekli ama yine de MSI diyorum. Faz sayısı daha fazla ve daha iyi soğutur + Wifi de var.Ben mATX yerine ATX anakartları daha çok severim. Kararı sen vereceksin
Hocam sistem şu şekilde, ileride kesinlikle bi 16x2 veya 32x2 ram takviyesi daha yapacağım, ssd benim için çok önemli ama ikisinde de 2 slot tek var sanırım. Pci 5.0 ssd yuvasına pci 4 ssd takmak hızını artırır mı, daha mı kaliteli çalışır? Bilginiz doğrultusunda tekrar msi seçerdiniz değil mi:

IMG-20240823-WA0009(2).jpg

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Hocam sistem şu şekilde, ileride kesinlikle bi 16x2 veya 32x2 ram takviyesi daha yapacağım, ssd benim için çok önemli ama ikisinde de 2 slot tek var sanırım. Pci 5.0 ssd yuvasına pci 4 ssd takmak hızını artırır mı, daha mı kaliteli çalışır? Bilginiz doğrultusunda tekrar msi seçerdiniz değil mi:

Alıntıyı görüntüle
Güzel sistem.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,558
İsim
Emre Zengin

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Anakartta kararsız kaldım bir hocam 😅 msi öneriyorsanız onu tercih edecem yüksek ihtimal
Ben sadece 1 kere MSI dan şaştım, bir daha da o hatayı yapmadım. BIOS u çok kullanışlı. Güncellemesi daha başarılı bana göre. Her ne kadar da Wifi kullanmasam da Bluetooth olması büyük avantaj.
Kafa karıştıran sadece Gen 5 M2 desteği var Asus ta ama bence çok mu önemli ,bence değil. Bence MSI al.

Blondeboy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Ömer
Hazır sistem olarak alıyormuşsun. B650-S al derim.
Ben sadece 1 kere MSI dan şaştım, bir daha da o hatayı yapmadım. BIOS u çok kullanışlı. Güncellemesi daha başarılı bana göre. Her ne kadar da Wifi kullanmasam da Bluetooth olması büyük avantaj.
Kafa karıştıran sadece Gen 5 M2 desteği var Asus ta ama bence çok mu önemli ,bence değil. Bence MSI al.
Tercihim msi yanından olacak teşekkür ederim. Anakart olarak merak ettiğim konu var cevaplarsanız çok memnun olurum. Ram takviyesinde 4 yuva var 2 kanal var deniliyor. Ben şimdi buraya 32x2 farklı bir ram eklediğimde diğer ramleri kötü etkileyecek mi? Sistemde bir sorun yaratacak mı? 2. Olarak 2 tane m2 ssd yuvasını bitirdikten sonra dönüştürücüyle hangisini daha çok m2 ssd ye çevirebilirim? ( Sata ssd ile m2 ssd ler aynı fiyat neredeyse diye merak ediyorum )

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Tercihim msi yanından olacak teşekkür ederim. Anakart olarak merak ettiğim konu var cevaplarsanız çok memnun olurum. Ram takviyesinde 4 yuva var 2 kanal var deniliyor. Ben şimdi buraya 32x2 farklı bir ram eklediğimde diğer ramleri kötü etkileyecek mi? Sistemde bir sorun yaratacak mı? 2. Olarak 2 tane m2 ssd yuvasını bitirdikten sonra dönüştürücüyle hangisini daha çok m2 ssd ye çevirebilirim? ( Sata ssd ile m2 ssd ler aynı fiyat neredeyse diye merak ediyorum )
32 şu an ideal. 64 yaparım diyorsan tek 32 al. Oyunlarda dual-channel olayı DDR4 sistemleridebelirgin bir şekilde farkettiriyordu ama DDR5 te çok önemli değil.
Hele ki ağırlık render, edit vb. iş içinse hiç düşünme tek 32 al, sonra aynısından alıp 64 yaparsın

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,558
İsim
Emre Zengin
RAM olarak model farklı RAM çipleri falan aynıysa %95 bir sorun yaşamazsın ama 4 RAM taktığın zaman birinin çipi farklı olsun problem yaşama ihtimali çok yüksek olur. PCIe 3.0 x1 yuvasını M2 SSD dönüştürücüsü ile kullanabilirsin ama o ne kadar sağlıklı olur emin değilim. SATA girişlerini kullanman daha mantıklı olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,673
Üyeler
153,422
Son üye
Kalsero
Top Bottom