Neler Yeni

Msı b450m-a pro Max açılırken bios a giriyor

Pro tr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yasin Yetgin
Öncelikle iyi günler arkadaş yeni bir PC aldı Ryzen 5 4600G APU bir sistem arakadaşın derdi: Dün akşam OC Genie 4 ile OC yapmaya kalktım, yapmaz olaydım. GTA 5'te denerken PC kapandı ve açılmadı. Sonra fanlar falan döndü, ekran gelmedi sonra RAM'i BIOS pilini söküp güçten kestim, bekledim, taktım, açıldı ama BIOS'a girdi. BIOS diskleri görüyor ama boot seçeneklerinde UEFI hard disk falan var. Format atmaya çalıştım, kurulum ekranı geldi ama orada da diskler görünmüyor. Sorun bu anakart SSD'yi filan görüyor ancak Windows açılmıyor bunun bir çözümü var mı?

Ekler

• IMG-20230315-WA0003.jpg
    IMG-20230315-WA0003.jpg
    312.6 KB · Hit: 102
  • IMG-20230315-WA0011.jpg
    IMG-20230315-WA0011.jpg
    366.2 KB · Hit: 63

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Öncelikle iyi günler arkadaş yeni bir PC aldı Ryzen 5 4600G APU bir sistem arakadaşın derdi: Dün akşam OC Genie 4 ile OC yapmaya kalktım, yapmaz olaydım. GTA 5'te denerken PC kapandı ve açılmadı. Sonra fanlar falan döndü, ekran gelmedi sonra RAM'i BIOS pilini söküp güçten kestim, bekledim, taktım, açıldı ama BIOS'a girdi. BIOS diskleri görüyor ama boot seçeneklerinde UEFI hard disk falan var. Format atmaya çalıştım, kurulum ekranı geldi ama orada da diskler görünmüyor. Sorun bu anakart SSD'yi filan görüyor ancak Windows açılmıyor bunun bir çözümü var mı?
BIOS'a girip F7 tuşu ile Advanced Mod'a geçin hocam. Sol tarafta Settings butonuna tıklayın. Gelen ekranda Advanced sekmesi olacak ona da basın. Gelen seçeneklerde Windows OS Configuration olacak. Oradan BIOS Modu'nu CSM yapın. (CSM+UEFI varsa onu da seçebilirsin.) Sonra kaydedip çıkın.

Pro tr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yasin Yetgin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaş deneyecek hocam sağolun

Top Bottom